۶ نکته ضروری برای عکاسی بهتر با گوشی های هوشمند

گوشی های غول پیکر امروز همه گیر شده اند و همین نکته هم باعث شده تنوع و پیشرفت در این دستگاه ها جلوه و سرعت خاصی به خودش بگیرد، همه روزه شاهد پیشرفت های تکنولوژیک و رونمایی های جدید هستیم و می بینیم که توانایی های این دستگاه ها در حال افزایش است.

یکی از مهمترین المان های کاربردی دوربین های کنونی گوشی های بازار دوربین آنهاست که این روز ها تنها استفاده مفیدی که از انها می شود، سلفی گرفتن است.

در این مطلب با شما هستیم با بررسی قابلیت های فراموش شده ای که دوربین های گوشی های کنونی بازار دارد و احتمال اینکه با آنها آشنایی نداشته باشید زیاد است.

Pratik-1-796x530

قابلیت تمرکز یا Focus

بدون شک عکس خوب عکسی است که تمرکز صحیحی بر روی آبجکت مورد نظر صورت گرفته باشد، همگی ما عکس های زیادی انداخته ایم که با تکان خوردن های دست تار افتاده اند یا چهره ها به علت دقت نکردن تار ثبت شده. در گوشی های کنون از مهمترین قابلیت ها همین تمرکز اتوماتیک است، شما می توانید بر حسب نیاز این قابلیت را فعال یا غیر فعال کنید و مطمئن باشید عکس انداختن از نزدیک و از اشیاء در صورتی که علاقه مند به عکاسی هم نباشید شما را ساعت ها سرگرم خواهد کرد و تصاویر خوبی را به ثبت خواهید رساند. نکته ای که نباید از قلم بیافتد اینکه در حین عکاسی از نزدیک حتما مراقب لرزش دستانتان باشید چرا که هرگونه حرکت باعث افت کیفیت تصویر ثبت شده خواهد شد.

رکورد کمترین رشد فروش گوشی های هوشمند ، امسال شکسته می شود

Pratik-3-796x530

استفاده حداقلی از فلش دوربین

انداختن عکس ها در تاریکی و یا مکان های کم نور بسیار حائز اهمیت است، در اکثر دوربین های گوشی های رده بالا امکان کنترل کنتراست هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک موجود است و توانایی ثبت تصاویر در محیط های کم نور را به کاربر می دهد. توجه داشته باشید تا انجا که می شوداز فلش در عکاسی با موبایل استفاده نکنید چرا که شاهد ثبت تصاویر غیر واقعی و با نور مصنوعی خواهید بود که آنچنان لطفی ندارد.

Pratik-6-796x530

همه چیز را درست کنار هم بچینید

دوربین های دیجیتال تعبیه شده در گوشی های هوشمند کنونی به صورت باور ناپذیری فشرده شده اند و همیشن نکته باعث حساس بودن زیاد آنهاست، همیشه هوشیار باشید همراه نداشتن یک مورد یا بی توجهی به یک المان باعث خراب شدن عکس مورد ثبت شما خواهد شد.

  • از عکاسی در نور کم بپرهیزید
  • منبع های نوری در پس زمینه را به حداقل برسانید
  • اشیاء با نور کم و یا تاریک را به عنوان نقظه تمرکز قرار ندهید
  • سعی کنید اشیائی را برای سوژه عکاسی انتخاب کنید که حداقل حرکت را داشته باشند

Pratik-2

اهمیت نور در عکاسی

نور از اصلی ترین المان های عکاسی است، سعی کنید اشیائی که به عنوان سوزه انتخاب می کنید در شرایط قابل قبولی از نظر نور و زاویه دید باشند. استفاده از نور های پس زمینه در شرایطی که نور مورد نظر قابل کنترل نباشد و جسم مورد تمرکز را مورد آسیب قرار دهد اصلا توصیه نمیشود.

نور خورشید هنگان غروب برای عکاسی در فضای باز همراه با سطح شیب دار مثل نمونه قابل مشاهده عالی است، اگر هم اهل عکاسی از غذا هستید نور آفتاب به صورت مایل و حدود ساعت ۸ الی ۱۱ صبح عالی است.

سایانوژن درصدد عرضه گوشی‌هوشمند ۷۵ دلاری مبتنی بر سایانوژن ۱۳ یا همان اندروید ۶ مارشمالو است

Pratik-4-796x569

ثبت لحظات خاص و دیدنی

عکاس باهوش عکاسی است که دوربینش همیشه همراهش باشد تا بتواند بهترین زوایای و سوژه ها را در دقیقترین شرایط ثبت کند. از خوبی های تلفن های همراه کنونی هم در دسترس بودن آنهاست. سعی کنید همیشه در تنظیمات فلش دوربین خاموش باشد و زوم دوربین هم روی صفر باشد تا بتوانید بهترین عکس ها را در دقیق ترین لحظات ثبت کنید.

Pratik-5-796x530

زوایای دید جدید ایجاد کنید

همه چیز بستگی به شما دارد، شما فرمانده اید، شما می بینید، زوایا را مشخص می کنید، زنگ ها را جلا می دهید و لحظه را ثبت می کنید. به نظر من سعی کنید از زاویه ای خاص به سوژه، منظره و یا هر چیزی که می خواهید از آن عکس بگیرید نگاه نکنید. نگران پر شدن حافظه هم نباشید، عکس های اضافی را پاک خواهید کرد، انقدر صحیح و خظا کنید تا بهترین عکس را ثبت کنید.

در انتهای این مطلب هم پیشنهاد می کنم، در صورتی که در اینستاگرام عضو نیستید حتما سری بزنید و سعی کنید تجربه های عکاسیتان را با دیگران به اشتراک بگذارید، همین نکته باعث ایجاد انگیزه برای شما خواهد شد.

مطلب پیشنهادی