• خانه
  • اخبار
  • ۹۰ درصد کاربران از سرویس‌های مکان‌یاب گوشی استفاده می‌کنند

۹۰ درصد کاربران از سرویس‌های مکان‌یاب گوشی استفاده می‌کنند

نتایج حاصل از بررسی‌های جدید مرکز تحقیقاتی Pew Internet نشان داد از هر ۱۰ آمریکایی که صاحب گوشی هوشمند هستند ۹ نفر از خدمات مکان‌یاب روی دستگاه خود استفاده می‌کنند.

 مرکز تحقیقاتی eMarketer در یک گزارش مجزا پیش‌بینی کرد تعداد صاحبان گوشی‌های هوشمند طی سال ۲۰۱۶ میلادی رشد ۸٫۷ درصدی را تجربه می‌کند و تقریبا به میزان مشابه تعداد افرادی که در گوشی‌های خود سرویس‌های مسیریاب و مکان‌یاب را به کار می‌برند افزایش میابد.

بر اساس نتایج به دست آمده از این بررسی مشخص شد دوسوم صاحبان گوشی‌های هوشمند معادل ۶۷ درصد اعلام کردند که از سرویس‌های Pandora، Spotify یا خدمات مشابه برای در اختیار گرفتن موسیقی‌های مورد علاقه خود استفاده می‌کنند.

در مقابل ۴۷ درصد کاربران توپیح دادند اپلیکیشن‌های مخصوص گفت‌وگوهای ویدیویی را به کار می‌برند و یک‌سوم هم اظهار داشتند روی گوشی هوشمند خود برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی تماشا می‌کنند و این خدمات را از طریق سرویس‌های پولی مانند Netflix یا Hulu Plus در اختیار می‌گیرند.

از بین افرادی که در این نظرسنجی حضور داشتند ۹۰ درصد اعلام کردند که از گوشی هوشمند خود برای پیدا کردن مسیرها، به کار گرفتن توصیه دیگر افراد و اطلاعات دقیق در مورد موقعیت‌های جغرافیایی استفاده می‌کنند.

مرکز تحقیقاتی eMarketer اعلام کرد ۹۶ درصد کاربران آمریکایی به صورت مرتب اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی هوشمند خود نصب کرده‌اند را مورد استفاده قرار می‌دهند.

مطلب پیشنهادی