اخبار

۱۴ درصد از گوشی‌ های فعال ویندوزی از ویندوز ۱۰ موبایل استفاده می‌کنند

سرویس AdDuplex مدت‌هاست که فعالیت‌های شبکه‌ای و پلتفرمی مربوط به ویندوز فون مایکروسافت را مدیریت می‌کند. به همین دلیل نیز به صورت دوره‌ای آمار و گزارشاتی را پیرامون این پلتفرم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به عنوان مثال حالا به لطف اطلاعات همین سرویس می‌دانیم که ۱۴ درصد از گوشی‌ های فعال ویندوزی از ویندوز ۱۰ موبایل (Windows 10 Mobile) بهره می‌برند.

این در حالی است که ماه گذشته در همین بازه زمانی تنها ۱۱٫۹ درصد از گوشی‌ های فعال ویندوزی از این نسخه جدید بهره می‌بردند؛ البته این آمار را نمی‌توان موفقیت آمیز و درخشان ارزیابی کرد و مایکروسافت هنوز هم در این پلتفرم با مشکلات عدیده‌ای مواجه است.

در این آمار و گزارشات منتشر شده، متوجه شدیم که هنوز هم حدود ۷۷٫۳ درصد گوشی‌ های فعال ویندوزی از ویندوز فون ۸٫۱ بهره می‌برند. در ادامه لیست ویندوز ۸ و ویندوز ۷ به ترتیب سهم ۶٫۷ و ۱٫۷ درصدی را به خود اختصاص داده‌اند.

علاوه بر این، حدود ۵۲٫۴ درصد از گوشی‌ های فعال ویندوزی با ویندوز ۱۰ موبایل، آپدیت سالانه و بزرگ مایکروسافت (Windows Anniversary Update) را با ورژن ۱۶۰۷ نصب کرده‌اند. با اینکه از انتشار آپدیت مذکور تنها یک هفته می‌گذرد، این آمار دانلود بسیار غافلگیر کننده بود. اپراتور ای‌تی اند تی نیز این آپدیت جدید را از ابتدای هفته منتشر کرده است. ۴۱٫۳ درصد در گوشی‌های ویندوزی هنوز آپدیت سالانه را نصب نکرده‌اند و از ورژن ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ موبایل بهره می‌برند و ۶٫۳ درصد نیز هنوز در حالت پیش نمایش و آزمایشی ویندوز ۱۰ موبایل قرار دارند.

عرضه Lumia 950 و ۹۵۰ XL در ایتالیا

علاوه بر این، طبق اطلاعات منتشر شده در این گزارش، گوشی مایکروسافت لومیا ۵۳۵ (Microsoft Lumia 535) محبوب‌ترین موبایل ویندوزی جهان به حساب می‌آید. این گوشی نسبتا میان رده سهم ۱۲٫۳ درصدی در بین گوشی‌ های فعال ویندوزی جهان را به خود اختصاص داده است. این گوشی با ۱٫۹ درصد سهم بیشتر، توانست از لومیا ۵۲۰ مایکروسافت که مدت‌ها در رده اول قرار داشت، سبقت بگیرد.

در ادامه توجه شما را به چند نمودار در مورد گوشی‌های ویندوزی شرکت مایکروسافت جلب می‌نماییم:

 

گوشی‌ های فعال ویندوزی

گوشی‌ های فعال ویندوزی

گوشی‌ های فعال ویندوزی

منبعphonearena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟