اخبار

برترین تلفن هوشمند هایی که سال ۲۰۱۹ باید منتظرشان باشیم

در سال ۲۰۱۹ تلفن‌ هوشمند های بسیاری معرفی خواهند شد که در این مقاله از موبایلستان قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم و با مشخصات و توانایی‌هایشان، بر اساس آنچه که از اخبار و شایعات به دست آمده آشنا شویم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تنها چند روز تا شروع سال ۲۰۱۹ میلادی به رنگ مرجان زنده (Living Coral) باقی مانده است. سال ۲۰۱۹ نیز بدون شک یکی از پر هیجان‌ترین سال‌ها در دنیای فناوری خواهد بود. اینکه چه تلفن‌های هوشمند جدیدی در این سال معرفی می‌شوند و چه ویژگی‌های جدیدی دارند، خود موضوعی بسیار جالب توجه است.

در کنار تمام اخبار و اتفاقات، در سال آتی میلادی نیز بدون شک با دنیایی از شایعات مواجه خواهیم شد. شایعاتی که گاه از بین آن‌ها می‌توان اخبار درستی را متوجه شد و گاه یک شایعه بیش نیستند. بسیاری از محصولاتی که اخبار و شایعاتشان را در سال ۲۰۱۸ شاهد بودیم،‌ به احتمال زیاد سال آینده به صورت رسمی معرفی خواهند شد. در خصوص برخی از این محصولات اطلاعات مختصری داریم و در خصوص برخی آن‌ها شاهد هیچ اطلاعاتی نیستیم.

مطالب مرتبط:

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که علاقه زیادی به اتفاقات دنیای تلفن‌های هوشمند دارید و می‌خواهید از آن‌ها مطلع شوید، بهتر است که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. زیرا سعی داریم با برترین موبایل‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند، آشنا شویم و در صورت امکان نگاه مختصری به مشخصات و توانایی‌های آن‌ها بیاندازیم.

تمرکز اصلی اغلب تولید کنندگان برتر تلفن هوشمند در سال ۲۰۱۹، حذف زایده نمایشگر یا همان Notches از دستگاه‌هایشان خواهد بود. با این اوصاف محصولات سال آینده اغلب تمام صفحه خواهند بود و هیچ زایده‌ای در این بین وجود نخواهد داشت. در این بین ممکن است برخی از شرکت‌ها، دوربین را به عنوان حفره‌ای در داخل نمایشگر قرار دهند و برخی دیگر نیز آن را به صورت یک ساختار کشویی مکانیکی، در داخل دستگاه بگذارند تا در صورت نیاز، به صورت خودکار از آن خارج شود. بهبود عملکرد، پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه دوربین و صفحه نمایش تمام صفحه از جمله اتفاقاتی است که در افق سال ۲۰۱۹ دیده می‌شود.

در ادامه لیستی است تلفن‌های هوشمندی که انتظار داریم در سال ۲۰۱۹ معرفی شوند به همراه برخی از مشخصات و توانایی‌های آن‌ها قرار گرفته است. پس همراه ما باشید.

نیمه نخست سال 2019

سری سامسونگ گلکسی S10

سامسونگ گلکسی S10

 • زمان حدودی معرفی: فوریه تا آوریل (بهمن ۹۷ تا اردیبهشت ۹۸)

از جمله برترین محصولاتی که انتظار می‌رود در نیمه نخست سال آتی میلادی معرفی شوند، سری گلکسی S10 کمپانی کره‌ای سامسونگ (Samsung) هستند. انتظار می‌رود که سامسونگ سال بعد ۳ نسخه از پرچم‌دارش را معرفی و روانه بازار کند. هر سه محصول نیز به احتمال زیاد از چیپست قدرتمند جدید ۷ نانو متری سامسونگ استفاده خواهند کرد. این بدان معناست که پرچم‌داران آینده سامسونگ بسیار سریع‌تر از تمام پرچم‌داران دنیای اندروید در سال ۲۰۱۸ خواهند بود.

مطالب مرتبط:

مشخصات این ۳ محصول از طریق اخبار و شایعات تاحدودی منتشر شده است که در ادامه هر یک از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

نسخه اقتصادی گلکسی S10 با نام کد Beyond 0

این محصول دارای نمایشگری ۵.۸ اینچی صاف خواهد بود که سنسور اثر انگشت آن در کناره دستگاه قرار دارد و در بخش پشتی آن نیز شاهد تنها یک سنسور دوربین هستیم. دوربین سلفی این تلفن هوشمند نیز تک سنسوره است و در واقع سامسونگ تمام تلاش خود را کرده تا با کاهش برخی امکانات، یک محصول اقتصادی از سری گلکسی S10 را روانه بازار کند.

نسخه اصلی گلکسی S10 با نام کد Beyond 1

نسخه اصلی گلکسی S10 که در واقع پرچم‌دار کمپانی سامسونگ در سال 2019 خواهد بود، محصولی با نمایشگر خمیده Infinity است که صفحه نمایش آن ابعادی در حدود ۶.۱ اینچ دارد و سنسور اثر انگشت با نمایشگر ادغام شده است. در بخش پشتی این محصول دو دوربین وجود دارد که یکی عادی و دیگری تله‌فوتو است. در قسمت جلوی دستگاه نیز تنها شاهد یک سنسور دوربین برای عکاسی سلفی و مکالمات تصویری خواهیم بود.

گلکسی S10+ با نام کد Beyond 2

گلکسی S10+ که در واقع نسخه بزرگ‌تر از گلکسی اس 10 است از یک نمایشگر Infinity بهره می‌برد که ابعادی 6.44 اینچی دارد. سنسور اثر انگشت این محصول نیز با صفحه نمایش آن ادغام شده است. اما در بخش دوربین تفاوت‌هایی بین این محصول و گلکسی S10 وجود دارد. در بخش جلویی این محصول شاهد دو سنسور دوربین برای عکاسی سلفی و مکالمات تصویری هستیم و در قسمت پشتی آن نیز ۳ سنسور دوربین برای عکاسی قرار گرفته است. یکی از این سنسور‌ها عادی است و دو سنسور دیگر به ترتیب تله‌فوتو و واید هستند.

گلکسی S4 و تبلت Tab 3 بر روی شبکه T-Mobile در ماه فوریه به روز رسانی امنیتی دریافت می کنند

سامسونگ Flex

سامسونگ Flex

 • زمان حدودی معرفی: نیمه نخست 2019

سامسونگ در کنفرانس توسعه دهندگان خود که اواخر سال 2018 برگزار شد، اطلاعات مختصری در خصوص اولین تلفن هوشمند قابل انعطاف خود تحت عنوان سامسونگ Flex ارائه کرد. بدون شک این محصول ساختاری انقلابی خواهد داشت.

آنچه که سامسونگ در رویداد مذکور نشان داد، محصولی بود باریک‌تر از تلفن‌های هوشمند امروزی که البته ساختاری مربعی داشت و صفحه نمایش آن بسیار شبیه به محصولات امروزی بود. اما زمانی که این محصول تا می‌شود، می‌توان انقلابی بودن آن را مشاهده کرد.

به احتمال زیاد سامسونگ که تحت عنوان غول کره‌ای شناخته می‌شود، این محصول را در نیمه نخست سال 2019 معرفی خواهد کرد. بدون شک در صورت معرفی رسمی و ورود این محصول به بازار، شاهد انقلابی بزرگ در عرصه تلفن‌های هوشمند خواهیم بود.

ال‌جی G8 ThinQ

ال‌جی G8 ThinQ

 • زمان حدودی معرفی: فوریه تا آوریل 2019 (بهمن 97 – اردیبهشت 98)

با وجود اینکه فعلا اطلاعات زیادی در خصوص ال‌جی G8 ThinQ منتشر نشده، اما می‌دانیم که این محصول به‌زودی معرفی و روانه بازار خواهد شد و البته بهترین تلفن هوشمند ال‌جی (LG) در نیمه نخست سال 2019 خواهد بود. آنچه که بسیاری از افراد را مشتاق پرچم‌دار آینده ال‌جی می‌کند، طرحی مفهومی (Patent) است که این شرکت چندی پیش ثبت کرده و انتظار می‌رود در G8 ThinQ شاهد آن باشیم. این طرح مفهومی تلفن هوشمندی کاملا بدون حاشیه را به نمایش می‌گذارد که اگر در دستگاه مذکور محقق شود، می‌تواند بسیار دوست داشتنی باشد. اما باید توجه داشت که ثبت طرح مفهومی لزوما بدین معنا نیست که ال‌جی بخواهد آن را در G8 ThinQ تحقق ببخشد.

مطالب مرتبط:

انتظار می‌رود که ال‌جی G8 ThinQ در زمینه دوربین،‌ ساختاری شبیه به ال‌جی V40 ThinQ داشته باشد که دارای ۳ دوربین بود. یکی از این سنسور‌ها دوربین عادی هستند ولی دو سنسور دیگر عملکرد متفاوتی دارند و در خصوص عکاسی تله‌فوتو و عکاسی با زاویه دید گسترده انجام وظیفه می‌کنند. طول عمر کم باتری موضوعی است که اغلب کاربران محصولات ال‌جی در طول سال‌های گذشته از آن رنج می‌بردند و انتظار می‌رود که کمپانی مذکور در محصول جدید خود این مشکل را به خوبی رفع کند.

سونی اکسپریا XZ4

سونی اکسپریا XZ4

 • زمان حدودی معرفی: فوریه تا ژوئن (بهمن 97 – تیر 9۸)

با وجود اینکه اغلب کمپانی‌‌های تولید کننده تلفن هوشمند، هر سال تنها یک پرچم‌دار معرفی می‌کنند، اما سونی (Sony) استراتژی متفاوتی دارد و هر ۶ ماه یک بار یا حتی زود‌تر، پرچم‌دار جدیدی را معرفی می‌کند. به همین دلیل انتظار می‌رود که کمپانی مذکور پرچم‌دار جدیدش با نام اکسپریا XZ4 را در کنگره جهانی موبایل (MWC 2019) که در شهر بارسلونا برگزار می‌شود، معرفی کند. اگر سونی محصول فوق را در رویداد MWC معرفی کند، به احتمال زیاد در ماه می (اردبهشت – خرداد) یا ژوئن (تیر – مرداد) شاهد حضور این محصول در قفسه فروشگاه‌ها خواهیم بود.

مطالب مرتبط:

اگرچه تمام اطلاعاتی که در خصوص مشخصات اکسپریا XZ4 منتشر شده در حد شایعه هستند اما آنچه که می‌دانیم این است که محصول مذکور از پردازنده اسنپ دراگون 855 استفاده خواهد کرد. این چیپست اولین پردازنده کوالکام با ساختار ۷ نانو متری است که عملکرد پردازشی بسیار خوبی دارد. دوربین بهتر و دستورات حرکتی از جمله انتظاراتی هستند که از Xperia XZ4 داریم.

نوکیا 9

نوکیا 9

 • زمان حدودی معرفی: فوریه تا مارس (بهمن 97 تا فروردین 98)

تصاویری مفهومی از محصول آینده نوکیا تحت عنوان نوکیا 9 منتشر شده است که در آن‌ها شاهد تعداد بسیار زیادی دوربین در بخش پشتی دستگاه هستیم. به احتمال زیاد نوکیا قصد دارد در سال 2019 تلفن هوشمند دوربین محور (CameraPhone) خود را معرفی کند.

مطالب مرتبط:

به نظر می‌رسد HMD Global مدت زمان زیادی است که در حال کار روی این تلفن هوشمند دوربین محور است. به احتمال زیاد روی نوکیا 9 شاهد نسل جدید پردازنده‌های ۷ نانومتری خواهیم بود. زیراکه چنین تعداد از دوربین، نیاز به قدرت بسیار زیادی دارد که پردازنده‌های مذکور قادر به ارائه آن هستند.

هواوی P30 و P30 Pro

هواوی P30 و P30 Pro

 • زمان حدودی معرفی: مارس تا آوریل (اسفند 97 تا اردیبهشت 98)

با وجود اینکه ورود محصولات هواوی (Huawei) به ایالات متحده آمریکا ممنوع شده، اما این شرکت در سایر بخش‌های جهان همچنان رشد چشمگیری را تجربه می‌کند. هواوی P30 و P30 Pro محصولاتی هستند که به نظر می‌رسد جایگزینی برای سری P20 این شرکت در سال 2019 باشند. انتظار می‌رود که این تلفن‌های هوشمند مجهز به سیستم جدید تشخص چهره باشند. همچنین سنسور اثر انگشت این محصولات نیز در داخل نمایشگر آن‌ها قرار خواهد گرفت. دوربین و عملکرد بهتر دستگاه از جمله انتظاراتی هستند که از پرچم‌داران آینده هواوی داریم.

می نوت بوک پرو توسط شیائومی رونمایی شد

مطالب مرتبط:

انتظار می‌رود که هواوی سری P30 را با پردازنده قدرتمند Kirin 980 روانه بازار کند. همچنین گفته می‌شود که طراحی این محصولات که از زبان طراحی جدید هواوی الهام گرفته شده، بسیار زیبا و دلفریب خواهد بود. حتی احتمال این وجود دارد که هواوی یک نسخه Porsche editions از P30 Pro را نیز عرضه کند.

وان پلاس 7

وان پلاس 7

 • زمان حدودی معرفی: ژوئن (خرداد – تیر 98)

وان پلاس (OnePlus) یکی از کمپانی‌هایی است که از زمان ورود خود تاکنون توانسته سر و صدای زیادی به پا کند. محصولات این شرکت مورد حمایت شدید کاربرانی قرار دارد که به عملکرد و سرعت اهمیت زیادی می‌دهند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این شرکت تیمی از مهندسان را دارد که کارشان تشخیص میلی ثانیه‌های تاخیر در عملکرد تلفن‌های هوشمند وان پلاس است و سعی در از بین بردن این تاخیر‌ها دارند تا عملکرد کلی دستگاه بسیار سریع و روان باشد. همین اقدام وان پلاس نیز باعث شده که میزان فروش، رضایتمندی و محبوبیت این برند به صورت چشمگیری افزایش یابد.

مطالب مرتبط:

سال 2019 سالی است که انتظار داریم وان پلاس عملکرد دوربین محصولاتش را نیز به صورت چشمگیری بهبود بخشد. دوربین قسمتی است که به نظر می‌رسد محصولات وان پلاس در آن عملکردی در حد پرچم‌دار‌ها ندارند!

بلک بری Key3

بلک بری Key3

 • زمان حدودی معرفی: ژوئن (خرداد – تیر 98)

به نظر می‌رسد که بلک بری (BlackBerry) قصد دارد در سال 2019 نیز محصولی هوشمند با کیبورد فیزیکی QWERTY را روانه بازار کند. این تلفن هوشمند که به احتمال زیاد بلک بری Key3 نامیده خواهد شد همچنان دارای کیبورد فیزیکی است که البته خود این کیبورد به عنوان یک Trackpad یا همان پد لمسی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و تمام دکمه‌های آن نیز به عنوان میان‌بر (Shortcut) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مطالب مرتبط:

بلک بری Key 3 دارای پردازنده‌ای قدرتمند در کنار دوربینی بهبود یافته خواهد بود که می‌تواند محصولی متمایز در بین تلفن‌های هوشمند سال 2019 باشد.

نیمه دوم سال 2019

سامسونگ گلکسی نوت 10

گلکسی نوت 10

 • زمان حدودی معرفی: آگوست تا سپتامبر (مرداد تا مهر 98)

سامسونگ (Samsung) بعد از رسوایی که در گلکسی نوت 7 به بار آورد، تمام تلاشش را کرد تا در گلکسی نوت 8 و گلکسی نوت 9 محصولی با باتری قدرتمند و البته ایمن عرضه کند. انتظار می‌رود که سامسونگ در سال 2019 نیز بر تلاش خود بیافزاید و گلکسی نوت 10 را با یک باتری قدرتمندتر عرضه کند. همچنین افزایش و بهبود قدرت و عملکرد دستگاه نیز از این شرکت مورد انتظار است.

مطالب مرتبط:

امیدواریم که در این محصول شاهد عملکرد‌های بیشتر و بهتری از S Pen باشیم و همچنین دوربین قدرتمندتری را نیز تجربه کنیم. مهم‌تر از همه، شدیدا انتظار داریم که سامسونگ در سال 2019 در زمینه انتشار به موقع بروزرسانی‌های نرم افزاری به بهترین شکل ممکن عمل کند.

موتورولا Moto Z4

موتورولا Moto Z4

 • زمان حدودی معرفی: آگوست تا سپتامبر (مرداد تا مهر 98)

حدود ۳ سال است که کمپانی موتورولا (Motorola) سیستم مغناطیسی Moto Mods را رونمایی کرده و کاربران از طریق آن می‌توانند عملکرد‌های کاربردی را به دستگاه خود اضافه کنند. شاید در آن زمان تلفن‌های هوشمند ماژولار مورد توجه کاربران بودند، اما در حال حاضر این محصولات چندان طرفدار زیادی در بین افراد ندارند و به نظر می‌رسد که بهتر است موتورولا نیز ایده قبلی خود را کنار بگذارد و به سراغ مسیر جدیدی برود. همان مسیری که بسیاری از کمپانی‌های برتر تولید کننده تلفن هوشمند قصد طی کردن آن را دارند. شاید بد نباشد که موتورولا نیز موتو Z4 را در سه مسیر مهم عملکرد، دوربین و طول عمر باتری پیش ببرد.

سری آیفون‌های 2019 اپل

آیفون

 • زمان معرفی: 21 سپتامبر (۳۰ شهریور 97)

یکی از بزرگ‌ترین رویداد‌های معرفی سال 2019 به کمپانی بزرگ و البته محبوب اپل (Apple) اختصاص دارد. به نظر می‌رسد که اپل امسال قصد دارد ۳ تلفن هوشمند جدید را روانه بازار کند که به احتمال زیاد دو نسخه از آن‌ها پریمیوم بوده و قیمت بالایی خواهند داشت. از سوی دیگر، محصول سوم این شرکت تلفن هوشمندی ارزان قیمت‌تر با مشخصاتی نسبتا مشابه خواهد بود.

گارتنر می گوید فروش آیفون افت بی سابقه داشته است

مطالب مرتبط:

اپل تیم اختصاصی خود را در زمینه طراحی سخت افزار دارد که باعث می‌شود محصولات این شرکت سریع‌ترین پردازنده در بین تلفن‌های هوشمند را داشته باشند. امیداریم در سال 2019 نیز مجددا این عملکرد خارق العاده را از اپل شاهد باشیم.

گوگل پیکسل 4 و پیکسل 4 XL

گوگل پیکسل 4

 • زمان حدودی معرفی: اکتبر (مهر – آبان 97)

سری پیکسل گوگل (Google) دارای دوربین بسیار خوبی هستند و حال به نظر می‌رسد که در سال 2019 شاهد دوربین بسیار بهتری نیز در محصولات این شرکت خواهیم بود. پیکسل 3 XL به دلیل زایده نمایشگری که داشت، مورد انتقاد زیادی از سوی کاربران قرار گرفت و به همین دلیل انتظار می‌رود که امسال شاهد طراحی بهتری در نسخه جدید این تلفن هوشمند باشیم.

مطالب مرتبط:

موضوع دیگری که انتظار داریم گوگل در سری جدید پیکسل‌های خود مورد توجه قرار دهد، این است که عرضه محصولاتش را بیش از پیش جدی بگیرد و فروشش را تنها به چند کشور محدود نکند.

وان پلاس 7T

وان پلاس 7T

 • زمان حدودی معرفی: اکتبر (مهر – آبان 98)

حدود ۱۵ روز بعد از معرفی وان پلاس 7، انتظار می‌رود که کمپانی وان پلاس (OnePlus) نسخه دیگری از این تلفن هوشمند را با نام وان پلاس 7T معرفی و روانه بازار کند. تفاوت این محصول با نسخه اصلی تنها در برخی مشخصات و سخت افزار است که تاحدودی قدرتمند‌تر از نسخه اصلی خواهد بود.

ال‌جی V50 ThinQ

ال‌جی V50 ThinQ

 • زمان حدودی معرفی: اکتبر (مهر – آبان 98)

به نظر می‌رسد که دومین تلفن هوشمند مهم ال‌جی (LG) در سال 2019 محصولی بزرگ و قدرتمند به نام ال‌جی V50 ThinQ خواهد بود. فعلا اطلاعات زیادی در خصوص این تلفن هوشمند منتشر نشده است اما انتظار داریم که در این محصول نیز شاهد دوربین سه گانه در بخش پشتی دستگاه باشیم. همچنین به احتمال زیاد این محصول تجربه موسیقی و عکاسی بسیار خوبی را برای کاربرانش به ارمغان خواهد آورد.

هواوی Mate 30 Pro و Mate 30

هواوی Mate 30 Pro

 • زمان حدودی معرفی: اکتبر (مهر – آبان ۹۷)

اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که فعلا اطلاعات دقیق و کامل زیادی در خصوص سری میت 30 هواوی در دست نداریم ولی می‌دانیم که بدون شک این محصولات یکی از برترین‌های کمپانی چینی هواوی (Huawei) خواهند بود. سری میت هواوی اغلب قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. درست مثل سری گلکسی نوت سامسونگ که نسبت به سری گلکسی S علمکرد‌های بیشتری را برای کاربرانشان به ارمغان می‌آورند.

به احتمال زیاد میت 30 و میت 30 پرو در زمینه دوربین حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت. زیراکه گفته می‌شود دوربین این تلفن‌های هوشمند با همکاری Leica ساخته خواهد شد.

شیائومی Mi Mix 4

شیائومی Mi Mix 4

 • زمان حدودی معرفی: اکتبر تا نوامبر (مهر تا آذر 98)

کمپانی چینی شیائومی (Xiaomi) اغلب محصولاتی را روانه بازار می‌کند که جلوتر از زمان هستند و سری Mi Max نیز مثال بسیار خوبی برای این ادعا به حساب می‌آید. این سری که دارای نمایشگر تمام صفحه و بدون حاشیه هستند به احتمال زیاد در سال 2019 برادری جدید را به چشم خواهند دید که البته عملکردی بهتر و سریع‌تر خواهد داشت. حاشیه‌های باریک‌تر، دوربین بهبود یافته و طراحی زیباتر از جمله مواردی هستند که از شیائومی می میکس 4 انتظار داریم.

مطالب مرتبط:

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید،‌ با تلفن‌های هوشمند مطرحی که در سال 2019 به احتمال زیاد معرفی خواهند شد آشنا شدیم. البته بدون شک در این بین محصولات دیگری نیز معرفی و روانه بازار می‌شوند که ما فعلا از آن‌ها بی خبر هستیم. به هر حال سال 2019 سالی خواهد بود که اتفاقات بسیاری در دنیای فناوری به وقوع خواهد پیوست. نظر شما در خصوص تلفن‌هایی هوشمندی که در این مقاله معرفی شدند چیست و چه انتظاراتی از آن‌ها دارید؟ اگر بخواهید بهترین محصول را از همین حالا انتخاب کنید، انتخاب شما کدام یک خواهد بود؟ با ما و کاربران موبایلستان از طریق بخش دیدگاه‌ها در ارتباط باشید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟