آموزش و ترفند

5 عادت نادرست در استفاده از گوشی هوشمند

بی شک اسمارتفون‌ها با قابلیت‌هایی که دارند به افراد اجازه می‌دهند انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان دهند. اگر مجبور باشید یک دستگاه الکترونیکی را مشخص کنید که همیشه استفاده می‌کنید و نمی‌توانید بدون آن کار کنید، احتمالاً این گوشی هوشمند قدرتمند خواهد بود.

ما خیلی عادت کردیم که برای خیلی چیزها به تلفن‌های هوشمند خود اعتماد کنیم، تقریباً ترسناک است. ایلان ماسک یک بار گفت که ما دیگر نیازی نیست از ترس سایبرگ شدن در آینده بترسیم. ما همیشه به تلفن‌های هوشمند خود متصل هستیم و فقط انگشتان و چشم‌های ما بهترین رابط نیستند. نکته این است که، ممکن است از همه تأثیرات بدی که تلفن‌های هوشمند بر ما وارد می‌کنند، آگاهی نداشته باشیم. در اینجا پنج عادت گوشی‌های هوشمند آورده شده است که باید آنها را از بین ببرید.

1. به طور مداوم به تلفن خود نگاه کنید

این یکی مورد بزرگی است. اکنون تحقیقات زیادی انجام شده که استفاده بیش از حد از تلفن‌های هوشمند و اعتیاد به گوشی‌های هوشمند را به شرایط مختلف روانشناختی مانند افسردگی، اضطراب و رفتار اجباری مرتبط می‌کند. می‌دانیم، ممکن است کمی ترسناک و فوق العاده به نظر برسد، اما آیا تا به حال ترس از دستیابی به تلفن هوشمند خود و فهمیدن اینکه آن را در خانه گذاشتید، احساس کردید. این عجله اضطراب طبیعی نیست و شما باید اقدامات لازم را انجام دهید.

گزینه‌های مختلف رفاه دیجیتال در اکثر گوشی‌های هوشمند مدرن وجود دارد، سعی کنید آنها را امتحان کنید. از تلفن هوشمند خود پیاده روی کنید یا اگر مشغول کار هستید، تلفن خود را در کشو یا دور از چشم قرار دهید. برخی مطالعات نشان داده است که افراد وقتی نمی‌توانند تلفن خود را ببینند در کار کارآیی بیشتری دارند. تعجب خواهید کرد که چه تفاوتی در واقع ایجاد می‌کند.

2. گرفتن عکس یا ضبط فیلم به جای لذت بردن از یک اتفاق

گوشی‌های هوشمند با موفقیت جای فندک را در مکان‌های کنسرت جایگزین کرده اند ، و این ممکن است اشکالی نداشته باشد، اما موضوع فوری تری وجود دارد. مردم چنان بر روی تأیید حضور خود در مکان های جالب مانند کنسرت یا یک مکان تعطیلات عجیب و غریب متمرکز شده اند که از لذت بردن از آن باز می مانند. شما برای یک رویداد زنده هزینه کردید ، درست است؟ پس چرا اینقدر تمایل به مصرف آن از طریق صفحه نمایش گوشی های هوشمند دارید؟ فقط تلفن خود را پایین بگذارید ، روی خواننده، گیتاریست تمرکز کنید ، آن تکنوازی را احساس کنید ، از نور خورشید روی صورت خود ، بوی دریا لذت ببرید. به احتمال زیاد بعداً حتی این ضبط ها را مشاهده نخواهید کرد.

3. دفت را بیشتر کنید

ما می‌دانیم که این یک کلمه ساخته شده است اما شامل پشیمان کننده‌ترین اشتباهات گوشی‌های هوشمند است که مردم مرتکب می‌شوند. اگر چند مورد داشتید و قصد داشتید تمام احساساتی را که هنگام از هم جدا شدن در زیر فرش قرار داده‌اید، به سابق خود نشان دهید، این کار را نکنید. این یک ایده بد است که به ندرت به نتیجه خوبی می‌رسد.

به احتمال زیاد شما با تایپ کردن مطلبی کاملاً نامناسب یا فقط با نوشتن پیام کوتاه به دلیل مهارت تایپ کردن، خود را شرمنده خواهید کرد. این مربوط به پست‌های فیس بوک، مسنجر، اینستاگرام ، پیامک و تقریباً هر نوع ارتباطی که تلفن هوشمند شما را درگیر کند.

4. اشتراک بیش از حدتازه

این مورد ارتباط نزدیک با Drunk-smartphoning دارد. حتی گاهی هوشیار هستیم، تمایل داریم که چیزها را بیش از حد مشترک تقسیم کنیم. آیا چنین چیز بدی است؟ بله و نه به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط با دوستان نزدیک خود کاملاً مشکلی نیست، اما هنگامی که شروع به ارسال مداوم پست درباره فعالیت‌های روزمره خود مانند غذا خوردن، تمیز کردن، راه رفتن سگ، ظرفشویی و غیره می‌کنید، همه چیز از حد فراتر می‌رود. نمی‌گوییم که این لحظات نمی‌توانند جالب باشند و ارزش اشتراک گذاری دارند. این کیفیت بیش از کمیت است. علاوه بر این، ممکن است بخواهید یک یا دو مورد راجع به خودتان رازآلود نگه دارید. به این ترتیب افراد بیشتر کنجکاو می‌مانند و به طور کلی به شما علاقه مند می‌شوند.

5. استفاده از تلفن هوشمند در شرایط خطرناک

وقتی دنیا از PokemonGO دیوانه شده بود ، حوادث زیادی رخ داده بود. این فقط نشان دهنده یک مشکل بزرگتر است – افراد در موقعیت های خطرناک حواسشان را پرت می کنند. بدون تضعیف توانایی چند وظیفه ای ، گاهی اوقات به توجه کامل خود نیاز داریم تا نگذاریم همه چیز به سمت جنوب پیش رود. این شامل رانندگی ، قدم زدن در شهر در یک ساعت شلوغ ، اجرای عملیات پول و غیره است. نتایج ممکن است وحشتناک باشد. اگر در چنین حالاتی کاملاً باید از تلفن خود استفاده کنید ، اطمینان حاصل کنید که با استفاده از دستگاه هندزفری یا استفاده حداکثر استفاده از دستیار هوشمند خود خطرات را به حداقل برسانید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟