اخبار

5G به تاریخ پیوست، 6G شبکه ارتباطی جدید سامسونگ

با وجود این که خیلی از کاربران نمی توانند از 5G استفاده کنند، سامسونگ شبکه ارتباطی 6G  را طراحی و تولید کرده است. سخنگوی سامسونگ اعلام کرد که روی شبکه ارتباطی جدیدی تحت عنوان 6G در حال کار هستند. اگرچه شبکه ارتباطی 5G هنوز در حال توسعه و گسترش است، ولی شرکت سامسونگ در اقدامی مهیج و شگفت انگیز6G را طراحی و توسعه داد.

تعدادی از محققان و مهندسین شبکه، مسئولیت توسعه و گسترش شبکه ارتباطی  را طراحی و توسعه داد. تعدادی از محققان و مهندسین شبکه، مسئولیت توسعه و گسترش شبکه ارتباطی 6G را برعهده گرفته اند. پروژه جدیدی است که می تواند در زمینه ارتباطات تحولی شگرف را ایجاد کند. شبکه های ارتباطی به صورت متوالی طراحی و تولید می شوند.

اهداف نسل 5G شبکه ارتباطی

افزایش ظرفیت سرویس دهی به کاربران و مشتریان شبکه

کاهش تاخیر ارسال و دریافت شبکه

بهینه شدن میزان مصرف براساس تجهیزات شبکه

بهینه شدن میزان مصرف براساس گوشی کاربر

پشتیبانی برای سرعت های بالا

ارتقای سرعت انتقال داده تا 20 گیگ بر ثانیه

اختصاص دادن یک گیگ بر ثانیه برای هر کاربر شبکه

امکان استفاده از شبکه برای کاربران در حال حرکت

امکان استفاده از شبکه در هواپیما

امکان استفاده از شبکه در ماشین

امکان استفاده از شبکه در قطار

امکان استفاده از شبکه در کشتی

وجود یک میلیون کاربری که از شبکه استفاده می کنند، یک ضرورت برای شبکه 5G است، هر کاربر باید بتواند حداقل100 مگابیت بر ثانیه را استفاده کند که در نسل قبلی ارتباطات قید نشده بود. کاهش توان انرژی مهم ترین معیار در شبکه ارتباطی 6G است. کلیه دستگاه های فرستنده و گیرنده با کمترین میزان مصرف در شبکه مورد استفاه قرار می گیرند که در شبکه ارتباطی 4G وجود نداشت.

هنوز در بسیاری از نقاط دنیا، شبکه ارتباطی5G  به سرعت در حال گسترش است و معرفی و استفاده از  6G هنوز خیلی زود است. شرکت سامسونگ در حال توسعه و گسترش  6G است و در این راستا نیز شرکت هواوی نیز در این زمین مطالعات خود را شروع کرده است.

به طور یقین این شبکه نسبت به  5G مزایای خیلی زیادی دارد و باید به لحاظ صرفه اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد تا بتوان آن را در همه جای کره زمین استفاده کرد. شبکه ارتباطی  6G پدیده جدیدی است که مهندسین شبکه و ارتباطات سامسونگ در بخش های مختلف مشغول به کار بوده و این شبکه را قوی تر از ‌5G ایجاد خواهند کرد.

شرکت سامسونگ علی رغم این که شرکت کوچکی است ولی در مورد شبکه ارتباطی  6G  جسورانه اقدام کرده است و مشخص شده که طی چند سال آینده شبکه ارتباطی  5G دیگر نسبت به برآورده کردن نیازهای شبکه کاربران ناتوان خواهد بود و به همین دلیل است که شبکه ارتباطی  6G به سرعت در حال توسعه و گسترش است تا بتواند نیازهای کاربران را طی سال های بعدی برطرف کند. شرکت سامسونگ با گام های بلندی که برداشته به تدریج به رقیب بلامنازع دنیای ارتباطات تبدیل خواهد شد و شرکت های سونی، نوکیا و هواوی در آینده نزدیک به رقیب سامسونگ تبدیل خواهند شد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟