آموزش و ترفند

9 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی اندرویدی

تعدادی از عوامل وجود دارد که به ضعف در دوام باتری در تلفن اندرویدی شما کمک می‌کند. بدنه‌های ضخیم‌تر، صفحه‌های روشن‌تر، پردازنده‌های سریع‌تر، نرم افزارهای زمینه‌ای بیشتر و ارتباطات سریع‌تر اینترنت، همه آنها را با مشکل باتری رو به رو می‌سازد، به همین دلیل محبوبیت پک باتری بیشتر شده است.

با سیستم عامل اندروید 6 مارشملو گوگل، ویژگی Doze را اضافه کرد، که تلفن هوشمند را هنگام نشستن روی میز به خواب می‌برد، به جز اعلان‌های فوری (مانند پیام‌های متنی) و همگام سازی‌های گاه به گاه. این بهینه سازی باتری در نظر گرفته شده تا به تلفن شما کمک کند؛ به صورت خودکار تقویت شود، اما چند مورد دیگر وجود دارد که می‌توانید برای بهبود عمر باتری خود انجام دهید.

از آنجا که این اندروید است، گزینه‌های فعال کردن این سرویس‌ها با توجه به گوشی هوشمند متفاوت خواهد بود، اما جستجوی سریع در تنظیمات باید آنها را به نمایش بگذارد.

حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را روشن کنید

فکر می کنید قرار است در شرایطی باشید که نیاز دارید باتری تلفن هوشمند شما بیشتر از حد معمول دوام بیاورد. تلفن هوشمند خود را به حالت صرفه جویی در مصرف انرژی درآورید، که به طور خودکار عملکردهایی را که ممکن است عمر باتری را کاهش دهند، با افت مواجه سازد.

به عنوان مثال در گلکسی اس 10 سامسونگ دو گزینه وجود دارد. اولین مورد باعث روشنایی صفحه نمایش، سرعت پردازنده و میزان استفاده از شبکه می‌شود. مورد دوم تلفن هوشمند شما را فقط به برنامه‌ها و سرویس‌های ضروری کاهش می‌دهد.

تلفن‌های هوشمند سامسونگ همچنین تعمیر و نگهداری دستگاه را ارائه می‌دهند که باعث از بین رفتن برنامه‌های خراب شده، داده های نامطلوب و سایر مشکلات می‌شود که می‌توانند حافظه گوشی شما را اشغال کرده و انرژی بدست آورند.

Wi-Fi دوست شماست

9 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی اندرویدی

داده های شبکه بر روی باتری شما سنگین است ، بنابراین در صورت امکان از Wi-Fi استفاده کنید. با خاموش کردن سرویس های داده تلفن همراه از پانل تنظیمات سریع تلفن ، می توانید از استفاده تلفن همراه خود از داده تلفن همراه جلوگیری کنید. همچنین می توانید از Airplane Mode استفاده کنید تا همه ویژگی های شبکه داده را غیرفعال کرده و Wi-Fi را روشن کنید ، اگرچه این امر باعث اختلال در تماس های دریافتی و پیامک های پیامکی می شود.

ویژگی هایی مانند بلوتوث ، NFC ، قابلیت مشاهده تلفن سامسونگ و خدمات موقعیت مکانی مفید هستند اما با اتصال تلفن و اتصال به روزرسانی ، باتری را خالی می کنید. اگر به دنبال حفظ آب میوه هستید ، آنها را خاموش کنید تا در واقع به آنها احتیاج پیدا کنید.

همچنین ممکن است شما همیشه به برنامه دستیار صوتی خود نیازی نداشته باشید. اگر Google Assistant فعال و فعال است ، وارد تنظیمات دستیار شوید و آن را غیرفعال کنید ، این کار باعث می شود Google Assistant به طور فعال گوش ندهد و عمر باتری را مصرف کند. اگر دستگاه سامسونگ دارید ، می توانید ویژگی دستیار صوتی Bixby را که همراه تلفن های اندرویدی این شرکت است خاموش کنید.

صفحه شما بسیار روشن است

این روزها صفحه نمایش گوشی های هوشمند بسیار زیبا به نظر می رسد ، اما جای تعجب ندارد که وضوح واضح و پیکسل های بزرگ ، باتری های گربه ای هستند. احتمالاً نیازی نیست که دستگاه شما در بالاترین تنظیمات قرار گرفته باشد. وارد تنظیمات نمایشگر خود شوید و روشنایی صفحه را کم کنید.

همچنین باید روشنایی خودکار را غیرفعال کنید ، که براساس نیازهای شما تنظیم می شود اما همچنین می تواند روشنایی صفحه نمایش شما را از آنچه لازم است بالاتر ببرد.

همچنین می توانید مدت زمان فعال بودن صفحه نمایش خود را تغییر دهید. در قسمت تنظیمات نمایشگر روی تلفن خود ، آن را تنظیم کنید تا بعد از چند ثانیه روی آن محو شود. و وارد تنظیمات اعلان ها شوید تا اعلان ها را از برنامه‌های خاص غیرفعال کنید ، بنابراین تلفن شما هر بار که هشدار جدید می آید روشن نمی شود.

بازنگری تصاویر زمینه و ویجت ها

از والپیپر محرک فاصله بگیرید، زیرا برای صفحه نمایش شما انرژی لازم است تا آن را تحریک کند. همچنین بهتر است خود را به پس زمینه ای محدود کنید که در آن رنگ های کمتری وجود دارد ، زیرا در صورت نیاز به ارائه رنگ های مختلف ، صفحه نمایش انرژی بیشتری را می خورد.

گرچه ابزارک ها وسوسه انگیز و راحت هستند ، اما در اصل یک برنامه فعال هستند که از صفحه اصلی شما قابل استفاده هستند ، بنابراین تلفن از انرژی لازم برای نگه داشتن ویژگی استفاده می کند. اگر عمر باتری مشکلی دارد فقط به این بچه های کوچک نه بگویید.

تلفنی که مرتباً با اعلان ها بوق می زند و وزوز می کند ، آزار دهنده است و باتری شما خالی است ، بنابراین آن را از پا در آورید. تلفن شما برای وزوز کردن باید موتور داخلی را تحریک کند ، که – حدس می زنید، انرژی مصرف می‌کند. وارد تنظیمات صدا و لرزش شوید و شدت لرزش را کم کنید. در اینجا می توانید بازخورد لمسی را نیز غیرفعال کنید تا هنگام تایپ یا لمس صفحه لرزش نداشته باشد.

برنامه های خود را کنترل کنید

توسعه دهندگان تلاش زیادی می‌کنند تا مطمئن شوند برنامه‌های آنها هرچه بیشتر کارآمد باشد. برای اطمینان از اجرای بهترین نسخه موجود، هرچه بیشتر برنامه‌های خود را به روز کنید. همانطور که گفته شد، به روزرسانی برنامه می‌تواند بسیار سنگین باشد، و باعث می‌شود داده و عمر باتری کم شود. بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که به روزرسانی برنامه را به زمانی که از Wi-Fi استفاده می‌کنید محدود سازد. یا به روزرسانی خودکار را به طور موقت خاموش کنید تا زمانی که بتوانید دوباره قوت گیرد.

به همین ترتیب، می‌توانید به روزرسانی خودکار برنامه‌ها را نیز خاموش کنید. شاید برنامه Instagram شما با در دسترس بودن به طور خودکار با محتوای جدید تازه شود. این برای همگام شدن با عکس‌های سلفی و تعطیلات دوستانتان بسیار مناسب است، اما اکنون تمامی از بین می‌روند؛ در تنظیمات تلفن هوشمند خود، می‌توانید گزینه همگام سازی خودکار داده‌ها و به روزرسانی دستی آن برنامه‌ها را هنگام استفاده از آنها برای صرفه جویی در دوام باتری، خاموش کنید.

در همین حال، مراقب برنامه های پشتیبانی شده از تبلیغات باشید که به نظر می‌رسد باتری را از بین می برند. همانطور که BuzzFeed در ماه مارس گزارش داد ، طرح های تقلب در تبلیغات می‌توانند تبلیغات درون برنامه‌ای را ربوده و در پس زمینه فیلم‌ها را اجرا کنند. در واقع این ویدیوها را مشاهده نخواهید کرد، اما آنها به عنوان نمایشنامه‌های تبلیغ کننده ثبت می‌شوند، بدین معنی که با صفر شدن شارژ باتری شما فریب می‌خورند. بنابراین بهتر است به طور دوره‌ای برنامه‌هایی را بررسی کنید که سریع‌تر باتری شما را خالی می‌کنند تا ببینید آیا مواردی وجود دارد که می‌توانید حذف کنید یا خیر.

9 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی اندرویدی

از یک برنامه شخص ثالث بپرسید

اگر همه اینها به خاطر سپردن بیش از حد باشد ، خدمتی مانند IFTTT از گردش کار خودکار پشتیبانی می کند که می تواند به شما در حفظ عمر باتری کمک کند. از IFTTT برای خاموش کردن سرویس هایی مانند Wi-Fi و بلوتوث بر اساس موقعیت مکانی خود استفاده کنید ، یا وقتی باتری شما به درصد خاصی می رسد ، سرویس های خاص را غیرفعال کنید.

در همین حال ، برنامه هایی مانند Greenify ، برنامه های موجود در تلفن شما را تجزیه و تحلیل کرده و مشخص می کنند کدام یک از آنها باعث شارژ باتری شما می شوند. سپس می تواند برنامه های غیرفعال را که مشکل ساز به نظر می رسند ، به خواب زمستانی تنظیم کند و اطمینان حاصل کند که باتری تلفن شما به همان راحتی که روزی که دستگاه را گرفتید کار می کند.

یک باتری قابل حمل یا کیف خریداری کنید

سرانجام ، شما فقط می توانید این کار را به روش آسان انجام دهید و یک جعبه باتری یا منبع باتری خارجی خریداری کنید. فقط به یاد داشته باشید که آنها را قبل از بیرون رفتن از در بسته بندی کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟