اخبار

اپل واچ سری 5 از قابلیت سلامت پیشرفته‌تری بهره‌مند خواهد شد

بزرگ‌ترین منفعت استفاده از یک ساعت هوشمند این است که ممکن است با تشویق شما برای ورزش بیشتر، هشدار ریتم قبلی نامنظم با خبر کردن اورژانس در مواقع خطر جان شما را نجات بدهد. هم‌اکنون به نظر می‌رسد که اپل واچ سری 5 این قابلیت را یک‌قدم فراتر برده و فناوری‌ای را در خود جای داده است که می‌تواند سکته مغزی را قبل از وقوع آن تشخیص بدهد. با موبایلستان همراه باشید

اپل واچ از قابلیت سلامت پیشرفته‌تری بهره‌مند خواهد شد

مطالب مرتبط

بر اساس اطلاعات منتشرشده در گزارشی از USA Today، اپل با کمپانی جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson) برای تشخیص این‌که آیا این ساعت هوشمند با نرم‌افزار مشترک این دو کمپانی می‌تواند تشخیص علائمی که منجر به سکته مغزی می‌شود را شناسایی کند یا خیر.

در این پژوهش از ابزاری برای تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی استفاده شده است که انجمن قلب آمریکا در رابطه با آن اظهار داشته است:«تمامی انواع فیبریلاسیون دهلیزی می‌تواند خطر سکته را افزایش دهد. حتی اگر هیچ علائمی نداشته باشید احتمال حمله قلبی در شما در مقایسه با که فردی فیبریلاسیون دهلیزی ندارد، 5 برابر بیشتر است.»

لازم به ذکر است که نسخه آزمایشی این نرم‌افزار برای افراد بالای 65 سال آمریکایی که از اپل واچ استفاده می‌کنند عرضه شده است. پائول برتون به‌عنوان متخصص قلب و عروق و معاون امور پزشکی جانسون اند جانسون بر این باور است که این پژوهش می‌تواند نشان دهد که افراد مبتلابه فیبریلاسیون دهلیزی در دنیای واقعی بسیار بیشتر از میزان تصور شده است و اگر برای تشخیص و درمان این عارضه از ابزاری مانند اپل واچ استفاده کنید می‌توانید خطر سکته را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهید.

توانایی تشخیص سکته می‌تواند سلاح جدیدی را به انبار مهمات اپل واچ اضافه کند. درحالی‌که به نظر می‌رسد که نسخه آزمایشی این نرم‌افزار در طی چند سال آینده به اجرا دربیاید می‌توانیم با اطمینان بگوییم که روزی به اپل واچ سری 5 ما راه پیدا خواهد کرد. همچنین تیم کوک در انتها کمک اپل به سلامت جمعی جامعه در آینده‌ای نه‌چندان دور را خاطرنشان کرد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا