اخبار

پشتیبانی از قفل گشایی با چهره در واتساپ روی نسخه اندروید

واتس اپ از قبل ویژگی‌های امنیتی را به کاربران ارائه می‌دهد که امکان قفل شدن برنامه را با استفاده از روش‌های مختلف فراهم می‌کند. ساده‌ترین شکل محافظت شامل حسگر اثر انگشت است، اما مورد دیگری نیز وجود دارد که به همان سادگی قابل استفاده است، اما هنوز برای کاربران WhatsApp در دسترس نیست: استفاده از فیس آنلاک.

به نظر می‌رسد WhatsApp تشخیص داده است که تلفن‌هایی وجود دارند که از سنسور اثر انگشت برخوردار نیستند، بنابراین دارندگان باید به روش‌های دیگر محافظت از مکالمات WhatsApp خود اعتماد کنند. اگر تلفن شما از قابلیت باز کردن قفل صورت پشتیبانی می‌کند، خوشحال خواهید شد که بدانید به زودی می‌توانید از آن با WhatsApp استفاده کنید.

WaBetaInfo گزارش می‌دهد که به روزرسانی جدید WhatsApp از طریق برنامه بتا Google Play ارسال شده است که دو ویژگی مهم را به آن اضافه می‌کند. اولین مورد این است که حتی اگر دعوت اولیه را از دست ندهید، به یک تماس گروهی بپیوندید.

دومین ویژگی اصلی که انتظار داریم واتس اپ به زودی منتشر کند پشتیبانی از باز کردن قفل است. منوی جدید “قفل بیومتریک” در نسخه بتا جدید WhatsApp اضافه شده است که جایگزین منوی فعلی “قفل اثر انگشت” خواهد شد.

پانل جدید تأیید می‌کند که WhatsApp به کاربران اجازه می‌دهد با اثر انگشت، صورت یا سایر شناسه‌های منحصر به فرد برای باز کردن برنامه احراز هویت کنند. همانطور که عنوان می‌گوید، ویژگی‌های امنیتی جدید در نسخه اندروید WhatsApp مشاهده شده است، اگرچه در مورد زمان دسترسی آنها برای همه مشخص نیست.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟