• خانه
  • اخبار
  • FBI آیفون های دیگر را هم در تحقیقات جنایی خود رمزگشایی خواهد کرد

FBI آیفون های دیگر را هم در تحقیقات جنایی خود رمزگشایی خواهد کرد

روز سه شنبه، پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که موفق به یافتن راهی برای باز کردن قفل گوشی آیفون ۵C مورد استفاده در حادثه تروریستی سن برناردینو شده و برای این منظور هیچ نیازی به کمک اپل ندارد. برای خیلی ها از جمله اپل این سوال به وجود آمد که رمزگشایی و دستیابی به اطلاعات توسط FBI چگونه اتفاق افتاده است.

 

جالب است بدانید که تنها چند روز پس از این رمزگشایی، پلیس فدرال آمریکا با یاری رساندن به دادستان آرکانزاس در رمزگشایی گوشی آیفون و آیپدی که احتمالاً حاوی شواهدی در رابطه با پرونده دو مورد قتل است، موافقت کرد.
این موضوع تا حدودی عجیب است که FBI به این سرعت روش رمزگشایی از آیفون را به اشتراک گذاشته است و روش دستیابی به آن در واقع توسط یک سوم شخص به یک سازمان حکومتی گفته می شود؛ و نه توسط اپل.

 

در بسیاری از پرونده های جرایمی که در کشور آمریکا اتفاق می افتند، دستیابی به آیفون و یا آیپد می تواند بهترین راه برای دستگیری فرد مرتکب جرم باشد.

 

هنوز برای گفتن این که پلیس فدرال آمریکا نحوه دستیابی اش به اطلاعات آیفون و رمزگشایی از آن را توضیح می دهد بسیار زود است و گزارشات اخیر هم به وضوح نشان داده اند که FBI هیچ عجله ای برای توضیح به اپل در خصوص مسایل امنیتی ندارد.

مطلب پیشنهادی