صفحه‌نمایش‌های میکرو ال دی ای آینده عینک‌های واقعیت افزوده را رقم می‌زنند

بیشتر عینک‌های واقعیت افزوده از زمان عرضه گوگل گلس تاکنون برای صفحه‌نمایش‌هایشان از فناوری‌ای به نام کریستال مایع روی سیلیکون (Liquid Crystal on Silicon) استفاده کرده‌اند. بااین‌حال دیگر فناوری‌های صفحه‌نمایش برای این دستگاه‌ها مناسب‌تر خواهند بود. بر اساس اطلاعات منتشرشده در دیجی تایمز، فناوری صفحه‌نمایش میکرو ال ای دی شایع‌ترین فناوری به‌کاررفته در دستگاه‌های واقعیت افزوده آینده است. اگرچه دیگر تولیدکنندگان از طرح‌ریزی لیزر استفاده کرده‌اند اما این لیزرها به آسیب زدن به شبکیه چشم استفاده‌کننده‌ها مشکوک هستند. با موبایلستان همراه باشید.

عینک‌های واقعیت افزوده

مطالب مرتبط

به نظر می‌رسد که صفحه‌نمایش‌های AMOLED بزرگ‌ترین چالش برای فناوری میکرو ال ای دی باشند. بااین‌حال به نظر می‌رسد که صفحه‌نمایش‌های میکرو ال ای دی نسبت به AMOLED از تأخیر کمتر، کنتراست بالاتر و عمر طولانی‌تر برخوردار باشد. این صفحه‌نمایش‌ها 30 برابر روشن‌تر از AMOLED هستند و درحالی‌که می‌توانند بهترین انتخاب برای عینک‌های واقعیت افزوده باشند اما نگرانی‌هایی نیز در رابطه با این فناوری وجود دارد.

یکی از این نگرانی‌ها مرتبط با تولید انبوه صفحه‌نمایش‌های میکرو ال ای دی است که هنوز ممکن نشده است. اگرچه سامسونگ این فناوری را در CES سال گذشته میلادی معرفی کرد اما تولید آن به دلیل قیمت هزینه بسیار بالا مقرون‌به‌صرفه نیست. در این میان، اپل با خرید LuxVue Technology نیز بر روی صفحه‌نمایش‌های میکرو ال ای دی کارکرده هست اما این کمپانی نیز به دلیل مشکلات تولید فناوری میکرو ال ای دی تقریبا از تولید آن صرف‌نظر کرد ولی ازآنجایی‌که این فناوری برای اپل فرصتی طلایی به‌حساب می‌آمد، کار بر روی آن را ادامه داد.

آیفون ۷ به جای رنگ خاکستری در رنگ آبی تیره عرضه خواهد شد

متخصصان دیجی تایمز انتظار دارند تا سال آینده میلادی عینک های واقعیت افزوده ساخته‌شده با استفاده از فناوری میکرو ال ای دی را در بازار ببینند که همین امر به‌خودی‌خود موجب می‌شود تا سایر کمپانی‌ها نیز در این عرضه واردشده و خود را نشان بدهند. بااین‌حال باید منتظر بود و دید که آینده عینک‌های واقعیت افزوده چه خواهد شد.


بیشتر بخوانید

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی