اخبار

گلکسی اس 10 پلاس با حافظه داخلی یک ترابایتی به بازار عرضه خواهد شد

اگر به خاطر داشته باشید، شایعات بسیار زیادی در رابطه با بهره مندی گلکسی اس 10 پلاس از حافظه داخلی یک ترابایتی در فضای مجازی منتشر شده بود که هیچ کدام از آنها با دلیل و مدرک این ادعا را اثبات نکرده بودند. با این حال سامسونگ به تازگی وجود چنین نسخه ای را تایید کرده است. با موبایلستان همراه باشید.

گلکسی اس 10 به‌احتمال‌قوی از محافظ صفحه‌نمایش پشتیبانی نخواهد کرد

مطالب مرتبط

این کمپانی اخیرا تراشه Universal Flash Store یک ترابایتی خود را برای تلفن های همراه هوشمند معرفی کرده است و قرار است که آن را به عنوان حافظه داخلی گلکسی اس 10 پلاس به کار ببرد. شایعات حاکی از آن هستند که حداقل یکی از نسخه های گلکسی اس 10 پلاس از حافظه داخلی یک ترابایتی بهره مند خواهد شد. این تراشه ویژه با رم 12 گیگابایتی عرضه می شود که هنوز به صورت رسمی تایید نشده است. با این حال رونمایی از این تراشه حافظه جدید هم اکنون نشانی قوی از بهره مندی گلکسی اس 10 پلاس است که شکی در این رابطه باقی نمی گذارد.

تراشه یک ترابایتی eUFS 2.1 سامسونگ تنها چهار سال بعد از رونمایی از تراشه 128 گیگابایتی eUFS سامسونگ رونمایی شده است که بنابرگفته های این غول فناوری، تراشه جدیدی که از آن نام بردیم حافظه داخلی معادل کامپیوتر های شخصی برتر را برای کاربر خود به ارمغان می آورد.

 

گلکسی اس 10 پلاس با حافظه داخلی یک ترابایتی به بازار عرضه خواهد شد

 

چیول چوی به عنوان یکی از کارکنان بخش فروش و بازاریابی حافظه داخلی در سامسونگ نیز در اظهارات خود به استفاده از این تراشه در گلکسی اس 10 پلاس اشاره داشته است. این تراشه یک ترابایتی eUFS در اندازه فیزیکی نسخه 512 گیگابایتی آن که در سال 2017 عرضه شد، ساخته شده است. در این تراشه 16 لایه از حافظه فلش 512 گیگابیتی V-NAND سامسونگ به همراه یک کنترل کننده اختصاصی به کار رفته است که به کاربران تلفن های همراه هوشمند مجهط به آن اجازه می دهد تا 260 ویدیو 10 دقیقه ای با کیفیت 4K UHD را در آن جای دهند. این تراشه با سرعت 1000 مگابیت بر ثانیه انجام وظیفه خواهد کرد که به طور تقریبی دو بارابر سرعت خوانش متوالی نسخه 2.5 اینچی SATA SSD است.

همچنین سرعت خوانش رندم این تراشه نیز در مقایسه با نسخه 512 گیگابایتی آن به میزان 38 درصد افزایش داشته است و سرعت رایت رندم آن نیز 500 برابر سریع تر از میکرو اس دی های عادی است. این سرعت های رندم بالا موجب ثبت تصاویر مداوم و با سرعت بالا در فیلم برداری 960 فرم بر ثانیه می شود و به کاربران اجازه می دهد تا از قابلیت های چند دوربینی دستگاه خود به خوبی استفاده کنند.

تقسمیات حافظه داخلی سامسونگ به طور قطع این تراشه را به مپانی های دیگر خواهد فروخت و به این ترتیب در طی سال جاری دستگاه های بیشتری را با حافظه 1 ترابایتی خواهیم دید. با این وجود به نظر می رسد که گلکسی اس 10 پلاس در نوع خود اولین باشد.


 بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟