اخبار

گوگل در اندروید 10، قابلیت چت‌های شناور را آزمایش می‌کند

کمپانی گوگل در حال آزمایش قابلیت چت‌های شناور برای اپلیکیشن Massages در اندروید 10 است. با موبایلستان همراه باشید تا اطلاعات موجود در این زمینه را مرور کنیم.

در دومین نسخه آزمایشی اندروید 10، ویژگی چت‌های شناور به این پلتفرم اضافه و در مدت کوتاهی، مجددا حذف شد. اما حالا برخی شواهد حاکی از آن است که گوگل در حال تست این قابلیت برای اپلیکیشن Massages است و احتمالاً در آپدیت بعدی اندروید، باید شاهد اضافه شدن آن باشیم.

گوگل در اندروید 10، قابلیت چت‌های شناور را آزمایش می‌کندگوگل در اندروید 10، قابلیت چت‌های شناور را آزمایش می‌کندگوگل در اندروید 10، قابلیت چت‌های شناور را آزمایش می‌کندگوگل در اندروید 10، قابلیت چت‌های شناور را آزمایش می‌کند

قابلیت چت شناور مانند اپلیکیشن مسنجر فیس بوک، منجر می‌شود تا کاربر به محض دریافت پیام جدید، حبابی که حاوی پیام جدید است به همراه تصویر مخاطب و پیش نمایشی از پیام وی، روی صفحه نمایشگر ظاهر شده و بعد از مدت کوتاهی، این حباب پنهان می‌شود و یک دایره آبی رنگ روی آیکون مربوطه باقی خواهد ماند. با ضربه زدن روی حباب ایجاد شده، می‌توانید متن کامل پیام را مشاهده کرده و در صورت نیاز، به صورت سریع به آن پاسخ دهید.

همان طور که اشاره شد، اگر اهمیتی به این حباب ایجاد شده ندهید، بعد از مدتی پنهان شده و یک دایره آبی رنگ روی آیکون مربوطه از خود بر جای می‌گذارد. به منظور غیر فعال کردن این حباب، می‌توانید آن را به داخل آیکون X در پایین نمایشگر درگ کرده(مانند حذف اپلیکیشن‌ها) و به این ترتیب، آیکون مربوطه از روی نمایشگر حذف می‌شود.

یکی از اعضای انجمن XDA موفق شده است تا این قابلیت را به صورت دستی فعال کند. متأسفانه این شخص، روش انجام شده را بازگو نکرده است و به این ترتیب در صورتی که از آخرین نسخه سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید، قادر نخواهید بود تا این ویژگی را فعال کنید.

قابلیت کنترل تنظیمات دوربین به صورت دستی به نرم افزار دوربین اندروید برمی‌گردد

ظاهرا گوگل قصد دارد تا این قابلیت را به اندروید 11 نیز اضافه کند و از توسعه‌دهندگان نیز تقاضا کرده تا این ویژگی را روی اپلیکیشن‌های خود آزمایش کنند. به این ترتیب اپلیکیشن‌های سوم شخص نیز قادر خواهند بود تا به محض ارائه شدن نسخه بعد سیستم عامل اندروید(سپتامبر سال آینده) چنین عملکردی را از خود نشان دهند.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟