اخبار

مسیریابی به کمک واقعیت افزوده روی نقشه گوگل

شرکت گوگل یکی از محصول بسیار کامل و عالی در زمینه مسیریابی را عرضه کرده است و نقشه گوگل در طول چند سال اخیر پیشرفت فراوانی داشته است. در آخرین مرحله از پیشرفت این سیستم شاهد افزوده شدن امکان مسیریابی به کمک واقعیت افزوده روی نقشه گوگل هستیم. با موبایلستان همراه باشید.

مطالب مرتبط

مسیریابی به کمک واقعیت افزوده روی نقشه گوگل در حقیقت یک فناوری جدید نیست بلکه این فناوری به عنوان ترکیبی از دو فناوری موجود در این شرکت مطرح شده است که هر یک از این دو کاربران فراوانی را دارند. در این میان واقعیت افزوده به نسبت نقشه گوگل جدیدتر است ولی پیاده سازی این فناوری روی نقشه بسیار روان و ساده از کار درآمده است.

نقشه گوگل

کاربری این سیستم مسیریابی به کمک واقعیت افزوده روی نقشه گوگل به نحوی است که کاربر برنامه، مبدا، مقصد و نحوه سفر (پیاده، خودرو، وسایل حمل و نقل عمومی و …) را انتخاب کرده و سپس باقی کار را به برنامه خواهد سپرد. در ادامه تمامی فرایند مرسوم مسیریابی یعنی نشان دادن جهت حرکت روی مسیر بر روی تصاویر وقعی محیطی که در مقابل دوربین دستگاه قرار دارند انجام خواهد شد و کاربر خواهد توانست تا یک تصویر واقعی از یک خیابان پیش رویش را مشاهده کرده و بداند که باید به کدام سمت برود. این امر موجب خواهد شد که موارد بسیار ساده و اعصاب خردکنی مانند اشتباه گرفتن دو خروجی کنار هم در یک خیابان برای کاربران رفع شود و دقیقا و به صورت بصری ببینید که باید وارد کدام خروجی بشوند.

تکنولوژی واقعیت افزوده اپل حداقل دو سال دیگر رونمایی می‌شود

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟