اخبار

کدهای اندروید 11 خبر از پشتیبانی پیکسل 5 از فناوری شارژ بی سیم می دهند

شرکت گوگل هفته‌های قبل نسخه پیش نمایش اول اندروید 11 را دردسترس توسعه دهندگان قرار داد. این سیستم عامل جدید ویژگی‌های متفاوتی را نسبت به نسخه پیشین دربرخواهد گرفت و باید انتظار طراحی جدیدی هم داشت.

البته اندروید 11 در Google I/O 2020 معرفی شده و در تابستان امسال نیز در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. به تازگی برخی از اعضای XDA Developers اطلاعات جدیدی مربوط به این سیستم عامل فاش کردند که از جمله باید به پشتیبانی پیکسل 5 محصول بعدی گوگل با قابلیت فناوری شارژ بی‌سیم اشاره داشت.

تاکنون هیچ یک از اعضای سری پیکسل گوگل چنین ویژگی نداشتند و برای نخستین بار است در پیکسل 5 باید شاهد آن باشیم. در اصل، به نظر می‌رسد که پیکسل 5 از شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می‌کند. این ویژگی در منوی تنظیمات به Battery share باتری نامیده می‌شود و به شما امکان می‎دهد پیکسل 5 شما به صورت بی سیم گجتی مانند هدفون بی سیم، ساعت هوشمند و حتی سایر تلفن‌ها هوشمند را شارژ کند.

گوگل پیکسل 5 با فناوری شارژ معکوس

Google Pixel 5 will support reverse wireless charging, hidden Android 11 code reveals

این ویژگی بدیهی است در دنیای موبایل چیز جدیدی نیست، اما تاکنون هیچ پیکسلی آن را نداشته است. یک فعالیت مخفی جدید در برنامه تنظیمات برای تلفن‌های هوشمند پیکسل وجود دارد، و راه اندازی آن دستی است.

از آنجا که نام فعالیت با “com.google.android” و نه “com.android” تنظیم شده است ، یک ویژگی Google است و بخشی از پروژه منبع باز اندروید نیست. برای تأیید بیشتر این موضوع که برای پیکسل آینده در نظر گرفته شده است یا خیر، در کدهای جاوا از ویژگی جدید Battery share روشی وجود دارد که یک پیام را پخش می‌کند و می‌گوید “نمی‌توان باتری را شارژ کرد در حالی که شارژ بی سیم می‌شود!” اگر دستگاه در حال حاضر به صورت بی سیم شارژ شود.

افزایش سهام گوگل به بیشترین میزان در پی بازخورد خوب گوشی‌ های پیکسل

در کدهای سیستم عامل اندروید 11 به کدنام redfin برمی‌خوریم که بر اساس شایعات، یکی از گوشی های بالارده گوگل در سال جاری میلادی است. این دستگاه برای تامین قدرت خود از چیپست اسنپدراگون 765 استفاده می کند. در صورتی که قابلیت شارژ بی سیم معکوس برای یک گوشی بالارده درنظر گرفته شود، بدون هیچ شکی گوشی های سری گوگل پیکسل 5 نیز از آن پشتیبانی خواهند کرد.

به هر حال جهت کسب اطلاعات بیشتر باید منتظر ماند و نباید به شایعات بی‌اساس اشاره کرد. گوگل درصدد است تا یک محصول پرچم‌دار برجسته را معرفی و عرضه دارد. امسال قرار است سه مدل پیکسل 5 معرفی شود.


 

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟