اخبار

همراهی تمام عیار اپراتور های ایرانی برای مسافران راه خانه خدا

یکی از مشکلات اصلی مسافران سفرهای زیارتی به خانه خدا را باید ارتباط با ایران دانست. با توجه به توسعه دامنه ارتباطات و عادت به برقراری ارتباط صوتی، اینترنتی و مواردی از این دست، هر نوبت از سفر حج برای زائران اندکی راحت‌تر می‌شود ولی نکته مهم این است که این بار تغییرات در زمینه ارائه خدمات به مسافران به نحوی بوده است که اپراتورهای کشورمان توانسته‌اند تا شرایط را به خوبی برای زائران ایرانی برقرار کنند تا دیگر نیازی به استفاده از اپراتورهای محلی نباشد.

پیشرفت مهمان ایرانی و پسرفت میزبان

یکی از نکات مهم این است که این پیشرفت خدمات اپراتورهای ایرانی با پسرفت خدمات اپراتورهای عربستانی همراه شده است. برای مثال پیش از این اپراتورهای عربستان، سیم‌ کارت‌هایی را در اختیار مسافران قرار می‌دادند که مدت زمانی چند روزه و حتی در برخی موارد بیش از یک هفته، ارتباط رایگان به آن‌ها ارائه می‌کرد ولی این خدمات رایگان که در قالب هدیه ارائه می‌شد، به یک روز کاهش پیدا کرده است و به همین دلیل نیز اپراتورهایی مانند همراه اول و ایرانسل با خدمات خود، خیال مسافران ایرانی را از بابت دریافت خدمات مناسب با قیمتی منصفانه و خوب راحت کرده‌اند.

مطالب مرتبط

نرخی که کمر شکن نیست

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زائران با آن روبرو بودند، قیمت بالای تعریفه در سال‌های قبلی بوده است. این خدمات حتی در وضعیتی که دستگاه تنها روشن بود نیز برای کاربران هزینه‌بر بود ولی اپراتورهایی مانند همراه اول در سال جاری اعلام کرده‌اند که چنین هزینه‌هایی به تاریخ تعلق دارند و کاربران بابت اتصال به شبکه مخابراتی نیازی به پرداخت هزینه نخواهند داشت.

از سوی دیگر یک موضوع بسیار نگران کننده دیگر، قیمت خدمات است و همراه اول در کمپین ویژه خود، نخستین شرکت اپراتور مخابراتی ایران بوده است که قیمت رسمی خدمات خود را اعلام کرده است.

بر اساس اعلان رسمی همراه اول، کاربران سیم کارت‌‌های این شرکت برای هر دقیقه تماس با کشور عزیزمان نیاز به پرداخت 3 هزار و 600 تومان خواهند داشت. این هزینه در شرایط دریافت تماس از ایران به دو هزار و 400 تومان کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین اگر زوار بخواهند تماس داخلی در عربستان برقرار کنند نیز به ازای هر دقیقه، رقم 2 هزار تومان هزینه پرداخت خواهند کرد.

دیگر نگرانی مالی کاربران خدمات مخابراتی در سفر حج، استفاده از پیامک بوده است که این مشکل نیز توسط اپراتورهای ایرانی به خوبی حل شده است. برای مثال همراه اول اعلام کرده است که هزینه ارسال هر پیامک از عربستان به ایران برابر با 1000 تومان خواهد بود. همچنین دریافت پیامک از ایران نیز کاملا رایگان خواهد بود.

همچنین همراه اول در صفحه اصلی خدمات خود اعلام کرده است که به علت محاسبه دقیقه‌ای مکالمات، بهتر است که کاربران ثانیه‌های مصرف خود را نزدیک به رقم یک دقیقه نگاه دارند. این موضوع موجب می‌شود که بتوانید مکالمه‌هایی بهتر از پیش داشته باشید. البته این موضوع را باید در نظر داشت که انتقال مکالمه (Call Forwarding)یا پشت خط قرار دادن مخاطب در میان مکالمه (Call Holding) برای شما هزینه مجزایی در بر خواهد داشت.

همراهی ایرانی تمام عیار برای مسافران راه خانه خدا

سیم‌کارت رایگان و اینترنت مطمئن

یکی از موارد بسیار مهم در زمینه ارائه خدمات مخابراتی به حجاج ایرانی این است که اپراتورهای ایرانی برنامه بسیار مناسبی برای ارائه سیم‌کارت در نظر گرفته‌اند. برای مثال، اپراتور همراه اول اعلام کرده است که حجاج ایرانی امکان استفاده از سیم‌کارت اعتباری رایگان را خواهند داشت. به این ترتیب این حجاج باید برای دریافت سیم‌کارت رایگان خود تنها کافی است تا به دفاتری زیارتی مراجعه کنند. البته اگر دفتر زیارتی در دسترس شما نیست نیز می‌توانید از طریق دفاتر منتخب همراه اول و حتی وب‌سایت این شرکت برای خرید این سیم‌ کارت اقدام کنید.

یکی از نکات بسیار جالب در زمینه این خدمات این است که شما می‌توانید به راحتی شماره تماس خود را پیش از رفتن به سفر به سوی خانه خدا در اختیار داشته باشید و دیگر دردسرهای ارائه شماره خریداری شده در عربستان به عزیزان خود را نخواهید داشت و از همان لحظه رسیدن به سرزمین عربستان، امکان دریافت و برقراری تماس را خواهید داشت. دیگر مزیت این نوع سیم کارت این است که در صورت نیاز، امکان شارژ سیم‌ کارت زوار از ایران وجود خواهد داشت. حتی اگر سیم کارت شما در طول سفر مفقود شود نیز می‌توانید آن را از داخل کشورمان غیرفعال کنید.

بسته‌های اینترنتی مسلما ارزان‌ترین روش استفاده از اینترنت همراه هستند ولی در طول سفر حج می‌توانید از اینترنت آزاد با قیمت 500 تومان برای هر مگابایت داده مصرفی بهره بگیرید. همراه اول جهت کسب اطمینان از کیفیت خدمات خود به سراغ عقد قرارداد به شرکت‌های زیرساخت مخابرات در عربستان رفته است. بسته‌های اینترنتی مربوط به زوار ایرانی با همکاری اپراتور بزرگ دنیای عرب یعنی شرکت زین (Zain) ارائه می‌شوند که این اپراتور یکی از مهم‌ترین اپراتورهای مخابراتی دنیای عرب بوده و در کشورهایی مانند عربستان، عراق و … فعالیت بسیار موثر و گسترده‌ای دارد.

طرح همراه اول با نام کمپین حج تمتع ۹۸ نامیده می‌شود، یکی از موارد بسیار مهم در ارائه خدمات به حجاج ایرانی است و به همین دلیل نیز انتظارات با این کمپین بیش از پیش نیز افزایش پیدا خواهند کرد و مسلما در آینده‌ای نه چندان دور شاهد خدماتی بهتر نیز خواهیم بود.

مقایسه اجمالی بین اپراتورها

با توجه به این موضوع که اندکی پس از همراه اول، شرکت ایرانسل نیز از خدمات خود برای حجاج رونمایی کرد، در ادامه یک مقایسه کلی از قیمت تعرفه مکالمه و پیامک این دو شرکت را به شما ارائه خواهیم کرد تا خودتان بهترین قضاوت را برای تامین نیاز خود داشته باشید.

تماس عربستان به ایران

همراه اول: 3600 تومان برای هر دقیقه

ایرانسل: 3800 تومان برای هر دقیقه

تماس داخلی عربستان

همراه اول: 2000 تومان برای هر دقیقه

ایرانسل: 3800 تومان برای هر دقیقه

ارسال پیامک

همراه اول: 1000 تومان

ایرانسل: 900 تومان

دریافت پیامک

همراه اول: رایگان

ایرانسل: رایگان

دیگر با داشتن این اطلاعات، قضاوت با خود شما خواهد بود تا بدانید کدام اپراتور بهترین خدمات را در سفر حج برای شما فراهم خواهد ساخت. با این حال درنظر داشته باشید که این بار اپراتورهای ایرانی به مراتب بهتر و به صرفه‌تر از اپراتورهای عربی هستند و نباید در این باره شکی داشته باشید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟