آموزش و ترفند

نحوه افزودن روز تولد به Google Calendar

فراموش شدن روز تولد یک دوست یا یکی از اقوام می‌تواند باعث ایجاد موقعیت‌هایی کمتر از ایده‌آل شود. خوشبختانه در عصر دیجیتال امروز روش‌های زیادی برای یادآوری تولد وجود دارد.

به طور معمول، ما اعلان‌هایی را در فیس بوک دریافت می‌کنیم، اما افراد بیشتری سعی می‌کنند از شبکه اجتماعی دوری کنند یا تولد را به پروفایل خود اضافه نکنند، بنابراین ممکن است این رویداد مهم را از دست دهید. به عنوان یک لایه اضافی محافظت در برابر چنین حوادث ناگوار، می‌توانید تولدها را به تقویم Google خود نیز اضافه کنید.

افزودن روز تولد به یک تقویم کاملاً ساده به نظر می‌رسد اما آنقدر شهودی نیست که فکر می‌کنید. برای افزودن روز تولد به تقویم Google، دو روش اصلی وجود دارد. ما در زیر راهنمای گام به گام هر یک را ارائه خواهیم داد. چگونه تولد را به تقویم Google اضافه کنیم؟

تولد را از طریق مخاطبین خود به Google Calendar اضافه کنید

یک نکته مهم در مورد افزودن روزهای تولد از طریق این روش وجود دارد و آن این است که Google Calendar در حال حاضر پشتیبانی بومی برای اعلان‌های تولد را ندارد. این بدان معناست که اگر از تقویم خود به طور منظم استفاده نکنید، احتمال اینکه تولد خود را از دست بدهید بسیار خوب است. هنوز هم اگر داشتن آنها برای شما کافی است، به خواندن ادامه دهید. در اینجا نحوه افزودن تولد به تقویم Google وجود دارد. در غیر این صورت، از بخش دوم این نحوه انجام کار عبور کنید.

تا حدودی شگفت آور، افزودن روزهای تولد در برنامه تقویم انجام نمی‌شود. در اینجا کاری است که باید انجام دهید:

مرحله اول

به مخاطبی که برای افزودن روز تولد در برنامه مخاطبین خود نیاز دارید بروید، روی “ویرایش مخاطب” و سپس “قسمت‌های بیشتر” در پایین ضربه بزنید.

مرحله دوم

به پایین پیمایش کنید تا قسمت مربوط به روز تولد را پیدا کنید و برای انتخاب تاریخ، روی قسمت تاریخ ضربه بزنید. وقتی این کار تمام شد، روی “ذخیره” ضربه بزنید.

مرحله سوم

به برنامه تقویم Google بروید. هنگامی که تقویم با مخاطبین همگام سازی شد، تاریخ تولد نشان داده می‌شود، اما اگر می‌خواهید روند کار را تسریع کنید، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و سپس روی “تازه کردن” ضربه بزنید. روز تولد آنجاست.

تولد را به عنوان یادآوری قابل تکرار به تقویم google اضافه کنید

نحوه افزودن روز تولد به Google Calendar

اگر قطعاً باید تولدی را بخاطر داشته باشید، حتی اگر شخصی مربوط به لیست مخاطبین شما نباشد یا فقط یک روش سریع‌تر برای افزودن تولد به تقویم Google بخواهد، این روش برای ادامه این کار است:

مرحله اول

برنامه Calendar را باز کنید و روی نماد plus در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس روی “Reminder” ضربه بزنید.

مرحله دوم

“تولد [نام شخص]” یا موارد مشابه را در قسمت متن یادآوری اضافه کنید و تاریخ را انتخاب کنید. سپس روی “تکرار نمی‌شود” ضربه بزنید و “هر ساله” را انتخاب کنید.

مرحله سوم

روی ذخیره در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و کارتان تمام شد.

بخاطر داشته باشید که نمی‌توانید برای تاریخ‌های گذشته یادآوری اضافه کنید، بنابراین اگر امسال تولد شما گذشته است، برای افزودن آن باید به تاریخ سال آینده بروید. همچنین می‌توانید این یادآوری را با استفاده از «دستیار Google» با گفتن «خوب ، Google ، تاریخ تولد [نام شخص] را به من [در تاریخ] یادآوری کن» تنظیم کنید و هر ساله تکرار کنید.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟