نحوه بازگردانی اطلاعات در گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ

پشتیبان گیری از داده گوشی هوشمندی چون گلکسی سامسونگ فرآیند آسان و جذابی نیست. بلکه بالعکس کمی کسل کننده بوده، بخصوص اگر از داده‌های بسیاری برخوردار باشید و این زمان باید تا اتمام فرآیند به استراحت بپردازید تا پشتیبان گیری به اتمام برسد.

در برخی مواقع پیش می‌آید که داده مهمی را از دست داده‌اید و می‌خواهید آن را بازگردانید. در این زمان هیچ فکری به ذهن شما نرسیده و با جستجو در اینترنت می‌خواهید یک راه حل آسان را پیدا کنید تا سریعا اطلاعات از دست داده را بازگردانید. البته این موضوع روی هر گوشی هوشمندی رخ می‌دهد و تنها به اسمارت فون‌های گلکسی سامسونگ اختصاص ندارد. اما از آنجایی که درصد بالایی به استفاده از گوشی هوشمند گلکسی سامسونگ می‌پردازند، این راهنما که در آن نحوه بازگردانی اطلاعات در گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ آموزش داده می‌شود، بسیار مفید خواهد بود.

مراحل راهنمایی که ما در این مطلب عنوان کردیم برای بیشتر گوشی‌های هوشمند سامسونگ یکسان است. بنابراین تفاوت ندارد از گوشی هوشمند گلکسی اس 4 برخوردار هستید یا گلکسی اس 9. بیشتر گوشی‌های هوشمند گلکسی سامسونگ در بحث بازگردانی اطلاعات عملکرد یکسانی دارند.

نحوه فعال سازی پشتیبان گیری خودکار از طریق گوگل و سامسونگ

اگر سری به بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود بزنید، قسمتی به نام backup and reset را پیدا خواهید کرد. در این قسمت می‌توانید با اضافه کردن یک حساب کاربری، پشتیبانی از داده‌های موجود در گوشی هوشمند خود تهیه کنید. البته این بخش معمولا از حساب گوگل شما استفاده می‌کند اما می‌توانید آن را به حساب سامسونگ نیز تغییر دهید. همچنین در این بخش گزینه بازگردانی یا تنظیم مجدد کارخانه هم وجود دارد و هنگامی مناسب خواهد بود که می‌خواهید تمامی داده‌های روی تلفن هوشمند خود را حذف کنید.

انتشار تصاویر نسخه نقره ای رنگ گلکسی اس ۷ اج

همچنین یک ایده خوبی خواهد بود تا بتوانید برای ورود به برنامه‌ها از یک حساب کاربری دارای قابلیت ذخیره اطلاعات استفاده کنید. برنامه‌های بسیاری هستند که از پشتیبان گیری داده‌ها در فضای ابری برخوردارند و این ویژگی به افراد اجازه خواهد تا در صورت از دست دادن اطلاعات همچنان داده مهم خود را داشته باشند. به طور کلی این ویژگی کمک شایانی به کاربر خواهد کرد و اجازه خواهد داد تا افراد با نرم افزارهای کاملی رو به رو شوند.

در منو Cloud and accounts که درون بخش تنظیمات تعبیه شده، می‌توانید Samsung Cloud را پیدا کنید. بیشتر دستگاه‌های گلکسی سامسونگ از فضای ابری 15 گیگابایتی رایگان سامسونگ برخوردار هستند. در این قسمت می‌توانید از داده گالری، صفحه کلید، نوت برداری‌های گوشی و برخی دیگر پشتیبان گیری داشته باشید. اگر در حال بروزرسانی گوشی هوشمند گلکسی سامسونگ خود هستید، به این موضوع توجه داشته باشید.

همچنین می‌توانید از قابلیت ذخیره خودکار فایل در فضای ابری نیز بهره گیرید و سپس با مراجعه به رایانه خود اطلاعات را ذخیره سازی کنید. از جمله این ویژگی‌ها باید به برنامه کاربردی Photos app گوگل اشاره کرد. این برنامه به صورت خودکار تصاویر شما را در فضای ابری ذخیره می‌کند تا اگر عکس‌های خود را از دست دادید با مراجعه به آن بتوانید تصاویر موردنظر را بازآوری کنید. البته سرویس Drive گوگل نیز در این زمینه کاربردی و موثر خواهد بود.

ایمیل‌ها شما هیچ گاه از دست نخواهند رفت زیرا همیشه در اینترنت و سرور قرار دارند. همچنین پیام‌های واتس اپ نیز در فضای ابری قرار دارد و نباید نگران از دست رفتن آنها باشید. در مجموع برنامه‌های مختلفی هستند که تحت فضای ابری عمل می‌کنند.

گلکسی نوت ۹ نخستین میزبان حسگر اثرانگشت بر روی صفحه نمایش

از تلفن همراه خود در رایانه پشتیبان گیری کنید

در مورد روش قدیمی پشتیبان گیری چیزهای زیادی آشکار شده است، به طور مرتب می‌توان این کار را با رایانه شخصی نیز انجام داد. با یک کابل USB می‌توانید این عملیات را انجام دهید. کافیست فایل مورد نظر را فشرده کرده و به صورت معمول که شامل اسناد، تصاویر یا موسیقی می‌شود، روی هارد دیسک خود کپی کنید.

پشتیبان گیری از طریق نرم افزارهای شخص ثالث

استفاده از سرویس‌های پشتیبان گیری سامسونگ و گوگل ممکن است ساده‌ترین راهی باشد که بتوان آنها را به کار گرفت. البته برای گرفتن نسخه پشتیبان، می‌توان به دفترچه راهنما گوشی هم مراجعه کرد که اطلاعات کاملی دربرمی‌گیرد. اما اگر می‌خواهید به رایانه یا دستگاه اصلی نیاز نداشته باشید، می‌توانید از برنامه شخص ثالث هم بهره گیرید.

البته با فهرستی از بهترین برنامه‌های شخص ثالث را داریم که می‌توانیم به شما ارائه دهیم. این اسامی به شرح زیر است:

  • SMS Backup+

  • Titanium backup

  • Helium

  • Backup Your Mobile

  • Super Backup

  • MyPhoneExplorer

  • MyBackup


مطالب مرتبط:
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی