آموزش و ترفند

چگونه می‌توان به سرعت Face ID را غیرفعال کرد؟

Face ID یک روش فوق العاده سریع و راحت برای باز کردن قفل آیفون شما است، اما اگر در موارد اضطراری یا به هر دلیل دیگری بخواهید آیفون خود را مجبور کنید قفل باز کردن صورت را به طور موقت غیرفعال کرده و نیاز به وارد کردن رمز عبور داشته باشید، چه می‌کنید؟ تنها کاری که برای غیرفعال کردن موقت Face ID لازم است این بوده که همزمان دکمه پاور و دکمه افزایش یا کاهش صدا را بفشارید و نگه دارید. با یک فشار کوتاه از دو دکمه، صفحه Power Off / SOS باز می‌شود و حتی اگر لغو را روی این صفحه فشار دهید، دفعه بعد که سعی می‎کنید قفل تلفن خود را باز کنید، باید کد عبور خود را تایپ کرده و Face ID به طور موقت غیرفعال شود.

بخاطر داشته باشید که به محض ورود رمز عبور به درستی و باز کردن قفل تلفن هوشمند، دفعه دیگر که می‌خواهید قفل آیفون خود را باز کنید، Face ID فعال می‌شود، بنابراین این یک قفل موقت یکبار مصرف است و Face ID را برای همیشه غیرفعال نمی‌کند. اگر می‌خواهید Face ID را برای همیشه غیرفعال کنید، باید به قسمت تنظیمات بروید، به قسمت Face ID & Passcode بروید، کد عبور خود را وارد کنید و در اینجا می‌توانید برای غیرفعال کردن دائمی Face ID برای باز کردن قفل آیفون، انتخاب کنید، یا iTunes & App Store ، یا Apple Pay ، یا تکمیل خودکار گذرواژه یا همه موارد بالا.

چرا می خواهید Face ID را به طور موقت غیرفعال کنید؟

چگونه می‌توان به سرعت Face ID را غیرفعال کرد؟

البته دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید به سرعت Face ID را در آیفون خود غیرفعال کنید. معمولاً یکی از موارد ذکر شده این است که اگر کسی قصد سرقت گوشی شما را دارد. این سوال دقیق است که کاربر کیت کریمبال با رئیس نرم افزار اپل کریگ فدریگی مطرح کرده است. در اینجا رفت و برگشت بین کاربر و برنامه Apple است:

البته، داشتن توانایی قفل کردن آیفون به این معنی نیست که باید اغلب به آن متوسل شوید. تنها مواردی که می‌توانیم تصور کنیم این منطقی خواهد بود که احساس کنید امنیت شما در معرض تهدید است و ممکن بوده شخصی سعی کند به داده‌های خصوصی شما دسترسی پیدا کند.

آیا در مورد نحوه غیرفعال کردن موقت Face ID پرسشی دارید؟ با ما در تماس باشید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟