آموزش و ترفند

نحوه بازنشانی تنظیمات شبکه در ویندوز 10

مشکلات شبکه گاهی اوقات هنگام استفاده از اینترنت روی رایانه رخ می‌دهد. مشکل شبکه همیشه نشان داده نمی‌شود بلکه فقط در صورت قطع اتصال شبکه است. همچنین ممکن بوده در صورت عدم عملکرد تنظیمات شبکه و درایورها اتفاق می‌افتد. بهترین نکته در مورد سیستم عامل ویندوز 10 این است که گزینه‌های ساده عیب‌یابی را برای کاربران برای رفع مشکلات شبکه فراهم می‌کند.

در این مقاله، ما بهترین دو روش را برای تنظیم مجدد اتصال شبکه به اشتراک خواهیم گذاشت. از طریق بازنشانی شبکه می‌توانید تمام مشکلات مربوط به شبکه خود را برطرف کنید.

1) از تنظیمات شبکه ویندوز 10 استفاده کنید

برنامه تنظیمات برای بازنشانی تنظیمات شبکه مورد نیاز است. در اینجا چند مرحله آسان برای بازنشانی تنظیمات شبکه در ویندوز 10 آورده شده است.

مرحله 1: ابتدا بر روی دکمه “شروع” که در گوشه سمت چپ صفحه است ضربه بزنید. پس از کلیک بر روی این دکمه، می‌توانید گزینه‌های مختلفی را مشاهده کنید. اکنون، پایین بروید و روی نماد “تنظیمات” کلیک کنید. بعداً گزینه “شبکه و اینترنت” را در صفحه تنظیمات انتخاب کنید.

مرحله 2: بر روی گزینه “Status” در صفحه تنظیمات خود کلیک کنید. بعد بر روی گزینه “تنظیم مجدد شبکه” ضربه بزنید. این روش آسان برای بازنشانی تنظیمات شبکه با استفاده از برنامه Setting در ویندوز 10 است.

2) از Command Prompt استفاده کنید

اگر نمی توانید مشکلات مربوط به شبکه را از طریق برنامه تنظیمات برطرف کنید ، برای تنظیم مجدد تنظیمات شبکه ، روش زیر را دنبال می کنید. با کمک Command Prompt می توانید تنظیمات شبکه را در ویندوز 10 خود به راحتی تنظیم کنید.

در اینجا مراحل ساده ای برای بازنشانی تنظیمات شبکه وجود دارد.

مرحله 1: ابتدا ، با کلیک روی نماد ویندوز، Command Prompt را در رایانه خود راه اندازی کنید و روی “Command Prompt (Admin)” ضربه بزنید.

مرحله 2: بدون استفاده از علامت نقل قول، دستور “netsh WinSock Reset” را تایپ کنید و “Enter” را فشار دهید. دکمه. مرحله 3: چند ثانیه صبر کنید، اعلانی دریافت خواهید کرد که “تنظیم مجدد Winsock با موفقیت انجام شد” بر روی صفحه نمایش. همین. این روش ساده برای بازنشانی تنظیمات شبکه از طریق Command Prompt است. اکنون ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کرده و تغییرات انجام شده را بررسی کنید.

مرحله 3: چند ثانیه صبر کنید، اعلانی دریافت خواهید کرد که “تنظیم مجدد Winsock با موفقیت انجام شد” بر روی صفحه نمایش.

 این روش ساده برای بازنشانی تنظیمات شبکه از طریق Command Prompt است. اکنون، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کرده و تغییرات انجام شده را بررسی کنید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟