اخبار

هواوی پی 40 با سیستم عامل HarmonyOS معرفی می‌شود!

همانطور که می‌دانید کمپانی هواوی هنوز هم تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا قرار دارد. به این ترتیب این شرکت تصمیم مهمی را برای سری آینده هواوی پی 40 در سال 2020 گرفته است. همراه موبایلستان به ادامه مطلب توجه فرمایید.

مطالب مرتبط:

همانطور که توسط چندین منبع تأیید شده. کمپانی هواوی به دلیل تحریم‌های آمریکا نتوانست از گوگل برای استفاده سیستم عامل اندرویدی برای گوشی‌های هوشمند هواوی میت ۳۰ و هواوی میت ۳۰ پرو مجوزی دریافت کند. و از آنجا که مجوزی برای Android دریافت نمی‌کند، گوشی‌های هوشمند خانواده هواوی میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو را بدون خدمات Google Play معرفی می‌کند. طبق آخرین اطلاعات از بیانیه‌ای دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، گفته بود که احتمالا با هواوی کاری انجام نخواهیم داد و من نمی‌خواهم به دلیل امنیت ملی با آنها همکاری کنم. به نظر نمی‌رسد این وضعیت به نوعی حل شود. بنابریان این شرکت به طور جدی در نظر دارد تا جایگزینی برای آینده گوشی‌های تلفن همراه خود معرفی کند و از سیستم عامل اندروید در مدل‌های جدید خود استفاده نکند. به گفته ریچارد یو مدیر عامل شرکت همراه که در حوزه IFA 2019 صحبت کرده است. احتمالا خانواده هواوی P40 با سیستم عامل HarmonyOS در سال 2020 معرفی می‌شوند. وی همچنین تایید کرد که سیستم عامل اختصاصی این شرکت برای استفاده روی گوشی‌های هوشمند آماده است اما هواوی فعلا منتظر ایجاد تغییرات در روابط با دولت ایالات متحده است. ریچارد یو در ادامه صحبت‌های خود افزود که فروشگاه اپ هواوی گالری( Huawei App Gallery) آماده است و هواوی موبایل سرویس هم جایگزین اپلیکیشن‌های خدماتی گوگل خواهد شد. هدف هواوی مشخص است؛ این شرکت می‌خواهد با سیستم‌عامل اندروید و خدمات گوگل ادامه دهد مگر اینکه دیگر چاره‌ای نداشته باشد. سیستم‌عامل هارمونی شرکت می‌تواند یک جایگزین مطمئن برای سیستم‌عامل اندروید محصولات هواوی باشد. سیستم عامل جدیدی که ماه گذشته معرفی شده است برای آینده و استقلال این شرکت از اهمیت بسیاری برخوردار است. و به نظر می‌رسد اولین قدم بزرگ سری P40 است. در ابتدا کار با این نسخه بسیار دشوار خواهد بود. گفته می‌شود بودجه محکمی برای پشتیبانی از برنامه ارائه شده است که رقیبی محکم برای اندروید است.

هواوی نوا ۳ ای (Huawei Nova 3e) به طور رسمی معرفی شد

هواوی پی 40 با سیستم عامل HarmonyOS معرفی می‌شود!

تحریم شدن هواوی مشکلی برای خانواده سری هواوی میت 30 ایجاد کرده است

بعد از تحریم گوشی‌های هوشمند خانواده هواوی میت ۳۰ کمپانی هواوی این سری را بدون خدمات Google Play معرفی خواهد کرد. Android Authority اعلام کرده بود که در پایان سال جاری کمپانی گوگل فقط دو تلفن هوشمند جدید را منتشر خواهد کرد که می‌توانند به برنامه‌ها و خدمات گوگل دسترسی پیدا کنند. جالب اینجاست که این تلفن ها فقط در بازار چین فروخته می‌شوند. و تا پایان سال تلفن‌های هوشمند جدید برنامه‌های گوگل را نخواهند داشت. همچنین این شرکت به خوبی می‌داند که تلفن‌ها بدون خدمات و برنامه‌های Google Play به فروش نخواهند رسید. بنابراین از ساخت و عرضه به بازار با تعداد انبوه جلوگیری خواهد کرد. این شرکت به زمان بیشتری برای استفاده از آن در اندروید منبع باز نیاز دارد. همچنین گفته می‌شود این سیستم‌عامل از تمامی اپلیکیشن‌های اندرویدی هم پشتیبانی به عمل می‌آورد.

همانطور که این مقاله از موبایلستان را مطالعه کردید، می‌دانید کمپانی هواوی، تحت تحریم آمریکا و شرکت‌های مستقر در آمریکا قرار گرفته بود و نتوانست مشکلات خود را با آمریکا حل کند. براساس بیانیه رسمی، مدل‌های هوشمند هواوی میت ۳۰ و هواوی میت ۳۰ پرو توسط گوگل مجوز ندارند.  تلفن‌های جدید ساخته شده از خدمات اصلی گوگل محروم خواهند شد. به گفته ریچارد یو مدیر عامل شرکت همراه که در حوزه IFA 2019 صحبت کرده است. احتمالا خانواده هواوی P40 با سیستم عامل HarmonyOS در سال 2020 معرفی می‌شوند. وی همچنین تایید کرد که سیستم عامل اختصاصی این شرکت برای استفاده روی گوشی‌های هوشمند آماده است اما هواوی فعلا منتظر ایجاد تغییرات در روابط با دولت ایالات متحده است. ریچارد یو در ادامه صحبت‌های خود افزود که فروشگاه اپ هواوی گالری آماده است و هواوی موبایل سرویس هم جایگزین اپلیکیشن‌های خدماتی گوگل خواهد شد. نظر شما در مورد آینده خانواده پی 40 هواوی چیست و آیا هواوی موفق به فروش گوشی‌های جدید با سیستم عامل هارمونی خواهد شد؟! نظرات خود را از بخش دیدگاه با ما و کاربران موبایلستان در میان بگذارید.

هدست واقعیت مجازی Honor VR توسط هواوی رونمایی شد

مطالب پیشنهادی دیگری از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟