• خانه
  • اخبار
  • IDC: بررسی میزان فروش تبلت در سه ماهه ی اول امسال با سال گذشته
میزان فروش تبلت

IDC: بررسی میزان فروش تبلت در سه ماهه ی اول امسال با سال گذشته

IDC: بررسی میزان فروش تبلت در سه ماهه ی اول امسال با سال گذشته

IDC‌ (شرکت تحلیل بازار) جدیدترین تحلیل خود در زمینه فروش تبلت در سه ماهه ی اول سال جاری در مقایسه با سال گذشته را منتشر کرد. به طور کلی درمجموع تمامی مارک ها  ۸٫۵ درصد افت نسبت به سال گذشته داشته است.

طبق محاسبات IDC در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۳۶٫۲ میلیون تبلت به بازار عرضه شده است که در مقایسه با ۳۹٫۶ میلیون تبلتی که سال قبل کاهش ۸٫۵ درصدی دارد.

 

همه ی شرکت‌های ارائه‌دهنده تبلت در این آمار با افت  نسبت به سال گذشته روبرو هستند و از میان آنها فقط هواوی روند صعودی داشته است. هواوی  با پیشرفت ۳۱ درصدی نسبت به سال گذشته تعداد تبلت‌های عرضه شده خود را از ۲ به ۲٫۷ میلیون عدد رسانده و سهم بازار خود را نیز از ۵٫۱ به ۷٫۴ درصد ارتقا بخشیده است.

پس از هواوی، آمازون با عرضه ۲٫۲ میلیونی و افت ۱٫۸ درصدی و لنوو با عرضه ۲٫۱ میلیونی و افت ۳٫۸ درصدی قرار دارند. از سهم بازار و تعداد تبلت‌های سایر تولیدکنندگان نیز کاسته شده و در حالی‌که مجموع این تولیدکنندگان در سال گذشته در چنین تاریخی ۱۶٫۹ میلیون عرضه و ۴۲٫۷ درصد آن را در اختیار داشتند این تعداد اینک به ۱۴٫۴ میلیون رسیده و سهم بازار آنها نیز امرو تنها ۳۹٫۸ درصد است.

میزان فروش تبلت

 

مطلب پیشنهادی