iMac 2016 هم به پنل تاچ اولد مجهز می شود

30 خرداد 1395

با وجود اینکه اپل هیچ قطعه سخت افزاری جدیدی را طی کنفرانس WWDC روز دوشنبه معرفی نکرد، اما می توان گفت که این کنفرانس بهبودهای جدیدی را برای هر چهار پلتفرم اپل در پی داشت. همه ما می دانستیم که هیچ محصول جدیدی در این کنفرانس رونمایی نخواهد شد اما از این لحظه تا ماه سپتامبر و اکتبر، شایعات رنگ و بوی تازه ای به خود خواهند گرفت.
تا کنون شایعات زیادی در مورد مک بوک پروی بعدی و پنل تاچ اولد آن شنیده ایم اگرچه این محصول تا ماه اکتبر رونمایی نخواهد شد. اما اکنون به نظر می رسد که بروزرسانی iMac 2016 نیز قابلیتی مشابه پنل تاچ اولد مک بوک پرو را ارایه خواهد کرد اما این بار به روش متفاوت!
تصاویر مفهومی جدید iMac، همان پنل تاچ اولد که در شایعات قبلی با آن آشنا شده بودیم را نشان می دهد اما به نظر می رسد که این پنل قرار است در کیبورد وایرلس اپل گنجانده شود. اگر این شایعه حقیقت داشته باشد، کیبورد جدید با iMac قدیمی، مک مینی و مدل های مک پرو نیز سازگاری خواهد داشت.

 

کیبورد وایرلس

هنوز مشخص نیست که این پنل نیازمند یک قطعه سخت افزاری کوچک خواهد بود و یا دستگاه مورد نظر باید به سیستم عامل macOS Sierra مجهز باشد که احتمالاً در اواخر سپتامبر و یا اوایل اکتبر رونمایی می شود.
با هر دیدگاهی که به این قضیه نگاه کنید باید بدانید که اضافه شدن این پنل اولد باعث بروزرسانی کیبورد وایرلس اپل خواهد شد که سال هاست از نظر طراحی و ویژگی های داخلی بدون تغییر باقی مانده است. البته ناگفته نماند که این کیبورد هنوز هم از بسیاری از رقیبان خود بهتر است، اما هر تغییری در مدل های بعدی مثل اضافه شدن این پنل باعث خواهد شد که کاربران مک بیش از پیش به سمت این کیبورد جذب شوند.
پنل تاچ اولد در واقع کلیدهای FN را به نمایش خواهد گذاشت اما گفته می شود که می تواند کنترل های انتقال رسانه ای مثل آیکون های داک macOS از اپل و یا اپلیکیشن های سوم شخص مثل یوتیوب، ورد و غیره را نیز نمایش دهد.

مشکی تیره به رنگ بندی آیفون ۷ اپل اضافه خواهد شد

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی