IOS 11

IOS 11 تا لحظاتی دیگر منتشر خواهد شد

تا لحظاتی دیگر اپل نسخه نهایی سیستم عامل جدید خود به نام IOS 11 را به طور عمومی منتشر خواهد کرد. در طول مراسم رونمایی از آیفون ۸ و ۱۰ تیم کوک به عرضه سیستم عامل نسخه جدید IOS اشاره کرد حال این سیستم عامل به زودی بر روی تمامی دستگاه های مورد نظر ارسال خواهد شد.

البته باید خاطر نشان کرد که این نسخه از IOS تغییرات زیادی کرده است و از جمله مهمترین آن ها می توان به قابلیت های جدید واقعیت مجازی آن اشاره کرد. همچنین باید به ویژگی‌های جدید عکاسی اشاره کرد که کیفیت تصاویر ثبت‌شده با استفاده از دوربین آیفون را بهبود خواهد داد. اپل با انتشار مطلبی در وب‌سایت خود در رابطه با iOS 11 در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

سیری در iOS 11 بسیار طبیعی‌تر شده و با استفاده از تغییراتی که در اپ استور انجام شده، پیدا کردن اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها بسیار ساده‌تر شده است.

لیست زیر نشان دهنده آخرین تغییرات نسخه IOS 11 می باشد.

  • بخش کنترل (Control Center) در iOS 11 به‌صورت کامل تغییر پیدا کرده است تا کاربران بتوانند با کشیدن انگشت خود به سمت بالا، بیشترین تنظیمات ممکن را در پنجره‌ی نمایش داده‌شده پیدا کنند. برخلاف گذشته این بخش را می‌توان تغییر داد.
  • صدای سیری در iOS 11 در مقایسه با گذشته بسیار طبیعی‌تر شده است. دستیار صوتی هوشمند اپل قادر است از زبان‌های چینی، اسپانیایی، فرانسه، آلمانی و ایتالیایی  ترجمه انجام دهد.
  • فیلترهای جدیدی برای عکاسی اضافه شده است تا تنوع حالت‌هایی که می‌توان عکس ثبت کرد، افزایش پیدا کند.
  • اپ‌استور تغییر یافته است تا از این طریق گشت‌وگذار در آن برای پیدا کردن بازی‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر باشد.
  • در iOS 11‌ می‌توان از سیستم مدیریت فایلی که برای اولین بار اضافه شده استفاده کرد. نام سیستم مدیریت فایل iOS 11 فایلز (Files) است.
  • اپل موزیک به گونه‌ای تغییر یافته که بیشتر شبیه به یک شبکه‌ی اجتماعی است؛ چرا که کاربران دارای یک حساب کاربری هستند و می‌توانند به اشتراک‌گذاری لیست‌های پخش و اعمال تغییر در لیست‌ها بپردازند.
  • ویژگی Do Not Disturb از حالت جدید بهره می‌برد. با بهره‌گیری از این ویژگی جدید در حالت رانندگی Do Not Disturb به‌صورت خودکار فعال می‌شود.
  • قابلیت جدید Storage Optimisation یا بهینه‌سازی حافظه امکان مدیریت و حذف فایل‌های زائد را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.
  • سرویس نقشه‌ی اپل امکان مشاهده‌ی نقشه‌ی داخلی اماکن عمومی نظیر فروشگاه‌ها و مراکز خرید را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.
قابلیت‌های جدید ان اف سی بر روی آیفون ۷ و ساعت اپل

 

مطلب پیشنهادی