اخبار

iOS 13 با قابلیت های جذاب تر همراست

اپل از مدت ها پیش با عرضه آیپد به دنبال ایجاد دستگاه برای جایگزین کردن لپتاب بود که البته وجود کمبود های فراوان در این دستگاه، قاعدتا اتفاق افتادن چنین خواسته ای را بسیار غیرطبیعی جلوه می داد. یکی از این کمبودها، عدم پشتیبانی کردن از موس در این دستگاه می باشد که گویا بنابر آنچه دو منبع مختلف اخیرا اعلام کرده است، اپل امکان پشتیبانی کردن از موس را در آی او اس 13 فراهم کرده است. تروتون اسمیت، یکی از فاش کننده های اخبار فناوری بوده و اعلام کرده است که قابلیت پشتیبانی از موس آیپد درحال‌ توسعه‌ یافتن است و در آینده، همراه iOS 13 ارائه می شود. البته که این گفته همانند ادعایی است که فدریکو ویتیچی، سردبیر وب‌سایت MacStories پیش تر بیان کرده بود. فدریکو ویتیچی عمدتا درباره‌ اتصال موس USB به پورت USB-C آیپد پرو صحبت می‌ کند. این موضوع کمی سردرگمی را برای کاربران به وجود خواهد آورد. چرا که در این صورت محدودیت زیادی برای آپیپدها درنظر گرفته شده و تنها آیپد پرو 11 iPad Pro 11 و آیپد پرو 12.9 iPad Pro 12.9 این پورت را دارند.

تا این لحظه مشخص نشده است که امکان پشتیبانی کردن از موس، فقط برای آیپد پرو فراهم خواهد شد و یا اینکه سایر مدل های آیپد مثل آیپد ایر 2019 نیز می توانند از آن استفاده کنند. به دنبال این موضوع اسمیت با منتشر کردن توییتی در شبکه اجتماعی توییتر، بیان کرده است که گمان نمی کند، اپل پشتیبانی کردن از موس را فق به پورت USB محدود سازد. این بدان معنا خواهد بود که پشتیبانی کردن از موس فقط دستگاه های نام برده، مربوط نمی شود. البته که هنوز وجود چنین قابلیتی از سمت اپل تایید یا تکذیب نشده است ولی اینکه دو منبع مختلف به وجود چنین ویژگی در نسخه سیزدهم از آی او اس اشاره کرده اند، احتمال استفاده کردن از موس در آیپد در آینده نزدیک دور از ذهن نخواهد بود.

3 ژوئن سال 2019 زمانی است که اپل در کنفرانس توسعه دهندگانش که به WWDC 2019 مشهور می باشد، قرار است که iOS 13 را برای همگان معرفی کند تا در سپتامبر شاهد عرضه آن برای دستگاه های این شرکت باشیم. از این رو برای دریافت کردن اطلاعات دقیق تر گویا باید تا این تاریخ منتظر بمانیم. البته که هیچ یک از این منبع نقل قول شده، هیچ بازه زمانی را برای اضافه شدن این ویژگی به آیپدها اعلام نکرده اند.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا