اتصال اینترنت ایران با کندی در جریان است

اینترنت

یکشنبه پیش بود که اتصال به اینترنت جهانی در سرتاسر ایران قطع شد و کاربران با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند. از روز گذشته اتصال مجدد در حال انجام است ولی فعلا که حدود یک روز از این دستور می‌گذرد تنها ۱۵ الی ۲۰ درصد کاربران آنلاین شده‌اند. همراه موبایلستان باشید.

یکشنبه هفته گذشته بود که اختشاشاتی در برخی شهر‌های کشور رخ داد و در جریان آن بنابر دستور کمسیون امنیت ملی کشور، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت قطع شد. قطعی اینترنت ابتدا تنها محدود به شبکه موبایلی بود و کاربران از طریق داده سیمکارت خود امکان اتصال به شبکه جهانی اینترنت را نداشتند. اما ساعاتی بعد دسترسی کاملا قطع شد و حتی کاربران ADSL نیز قادر به اتصال نبودند. در این بین کاربران اینترنت‌های ثابت نظیر TD-LTE ایرانسل نیز از همان ابتدا آفلاین شدند.

مطالب مرتبط:

بدون شک قطع اینترنت تاثیر بسیار زیادی روی کنترل رخداد‌های ایران در طول چند روز گذشته داشت ولی از سوی دیگر مشکلات بسیار زیادی را نیز برای اقشار مختلف جامعه و همچنین تجارت‌های اینترنتی به وجود آورد. در حال حاضر اغلب افراد اطلاعاتشان را در اینترنت ذخیره می‌کنند و در طول این مدت دسترسی به این اطلاعات امکان پذیر نبود. از سوی دیگر بسیاری از کسب و کار‌های اینترنتی عملا متوقف شده بودند و چشمانشان به جلسه دیروز کمسیون امینت ملی خیره شده بود تا نتیجه‌ای مثبت در این خصوص از در‌های کمسیون خارج شود.

موتور جستجوی گوگل به زودی می‌تواند سرعت اینترنت شما را محاسبه کند

جنگ بی گلوله اینترنت ثابت و همراه و مشتریانی که بازنده اند

دیروز آقای فیروزآبادی خبر از شروع رفع عدم دسترسی به اینترنت دادند و بعد از آن کم کم آمار‌های جهانی حاکی از اتصال برخی کاربران به شبکه جهانی اینترنت بود. ساعاتی بعد گفته شد که کاربران شهر‌های تهران، تبریز، قم و… آنلاین هستند. اما کمی طول نکشید که این خبر تغییر چهره داد و گفته شد که تنها کاربران حقوقی ADSL به اینترنت متصل شده‌اند. اگرچه آنلاین شدن کاربران حقوقی نظیر کسب و کار‌های اینترنتی اقدامی بسیار مثبت بعد از چند روزه پرهیاهو به حساب می‌آید، اما باید توجه داشت که هیچ کسب و کاری بدون مشتری یا همان کاربر حقیقی قادر به حیات نخواهد بود. برخی از نمایندگان مجلس نیز اعلام کردند که در حال حاضر با توجه به جو پایدار امنیت در کشور، نیازی به قطع اتصال اینترنت نیست و در صورت ادامه این روند، موضوع در مجلس مطرح خواهد شد.

آمار‌های جهانی حاکی از آن هستند که در حال حاضر حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد کاربران ایرانی به اینترنت متصل شده‌اند. این روند از دیروز عصر شروع شده و روندی افزایشی را طی می‌کند. به احتمال زیاد در طول ساعات و حتی روز‌های آینده اینترنت به حالت قبلی خود باز خواهد گشت.

اینترنت بین المللی

البته باید توجه داشت که در طول این مدت، امکان دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت ملی فراهم بود و تمام وب‌سایت‌ها و سرویس‌هایی که از سرور‌های ایرانی استفاده می‌کردند، قابل دسترس بودند. اما برای دسترسی به اغلب آن‌ها از طریق مرورگر، باید آدرس دقیق سایت را به صورت انگلیسی وارد می‌کردید که خود مشکلی دیگر بود. زیرا بسیاری از کاربران از آدرس دقیق سایت‌ها اطلاعی ندارند و اغلب از طریق موتور‌های جستجو نظیر گوگل و یاهو وارد این سایت‌ها می‌شوند. پیام رسان‌های ایرانی نیز در این مدت فعال بودند و بنابر گزارش‌های منتشر شده، تعداد بسیار زیادی از کاربران نیز از آن‌ها استفاده می‌کردند. اما همین حجم ترافیک مشکلات عدیده‌ای را برای آن‌ها به وجود آورد که در مقاله‌ای دیگر از موبایلستان به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت.

بلک بری پریو به ایران آمد + قیمت در بازار

وب‌سایت موبایلستان نیز در تمام این مدت در اختیار کاربران ایرانی بود و شما می‌توانید در شرایط این چنینی همچنان در کنار موبایلستان باشید. نظر شما در خصوص این قطعی اینترنت چیست و آیا اتصال شما برقرار شده است؟ شما می‌توانید از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان در ارتباط باشید.


بیشتر بخوانید:

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟