اخبار

بررسی سطح پوشش شهری، روستایی و جاده‌ای اپراتورها؛ همراه اول یکه‌تاز میدان رقابت

سازمان تنظیم مقررات اخیرا گزارشی منتشر کرده که در آن همانند گذشته به سطح پوشش شبکه اپراتور‌ها اشاره شده است. در این مقاله از موبایلستان قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

موضوع پوشش‌دهی شبکه موبایل یکی از مواردی است که کاربران حساسیت زیادی روی آن دارند و از سوی دیگر اپراتور‌ها نیز به صورت مداوم در تلاش هستند تا نسبت به سایر شرکت‌ها برتر باشند و پوشش بیشتر و بهتری را ارائه کنند. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر سه ماه یکبار گزارش نسبتا کاملی از سطح پوشش‌دهی شبکه تلفن همراه توسط اپراتور‌های مختلف را منتشر می‌کند که اخیرا نیز شاهد انتشار یک گزارش جدید در این خصوص بودیم.

مطالب مرتبط

در این مقاله از موبایلستان قصد داریم نگاهی دقیق و کامل به این گزارش داشته باشیم و اپراتور‌های کشور را در این زمینه با یکدیگر مقایسه کنیم. باید توجه داشت که پوشش شهری، روستایی و جاده‌ای خوب و بیشتر در یک اپراتور نسبت به سایرین باعث می‌شود که کاربران آن اپراتور در زمان مسافرت یا حتی در شهر خودشان با مشکلاتی در زمینه عدم آنتن‌دهی مواجه نشوند.

با نگاهی به گزارشی که اخیرا منتشر شده، می‌توان متوجه شد که همراه اول نسبت به سه اپراتور دیگر عملکرد بهتر و بالاتری در زمینه پوشش شبکه دارد. اپراتور‌هایی که در این گزارش قرار گرفته‌اند همراه اول، ایرانسل، رایتل و سیار کیش هستند. اما بدون شک سیار کیش را نباید رقیب سه اپراتور دیگر دانست. زیرا تنها در یک شهر فعالیت دارد.

بررسی تخصصی اپلیکیشن همراه من

پوشش شبکه

با نگاهی به گزارش، تعداد شهر‌هایی که همراه اول پوشش شبکه دارد، 1252 شهر است و ایرانسل در 1302 و رایتل در 480 شهر پوشش شبکه دارد که در این بخش ایرانسل جلوتر از باقی اپراتور‌هاست. در زمینه پوشش روستایی اما ماجرا فرق دارد. همراه اول 44819 روستا را پوشش می‌دهد و ایرانسل و رایتل به ترتیب 16865 و 77 روستا را پوشش می‌دهند. همین اضافه شدن پوشش گسترده شبکه موبایل در روستاها توسط همراه اول باعث می‌شود که این اپراتور در زمینه درصد پوشش جمعیتی رتبه بسیار بالاتری نسبت به سایر اپراتور‌ها به دست آورد. درصد پوشش جمعیتی همراه اول 96.5 درصد است. ایرانسل و رایتل نیز به ترتیب در زمینه درصد پوشش جمعتی توانسته‌اند 86.94 و 62.44 درصد را به دست آورند.

در گزارش سازمان تنظیم مقررات میزان کیلومتر جاده‌های تحت پوشش نیز اعلام شده است که در این بخش همراه اول با 82146، ایرانسل با 64066 و رایتل با 27914 کیلومتر به ترتیب قرار گرفته‌اند و درصد پوشش جاده‌ای نیز به ترتیب 86.41 درصد برای همراه اول، 67.39 درصد برای ایرانسل و 29.36 درصد برای رایتل است.

همان‌طور که از این گزارش می‌توان پی برد، اولین اپراتور کشور یا همان همراه اول در زمینه پوشش شبکه عملکرد بسیار بهتری نسبت به سایر اپراتور‌ها دارد و کاربران در زمان انتخاب اپراتور موبایل خود بر اساس این گزارش می‌توانند بهترین آن‌ها را انتخاب کنند. باید توجه داشت که در حال حاضر به دلیل امکان ترابرد سیمکارت، شرایط تغییر اپراتور سیمکارت وجود دارد و کاربران به سادگی از این طریق می‌توانند اپراتور سیمکارت خود را تغییر دهند.

افزایش ظرفیت شبکه‌ی همراه اول در ورزشگاه آزادی به دو برابر بازی پرسپولیس و استقلال

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، به بررسی گزارش اخیر سازمان تنظیم مقررات در زمینه سطح پوشش شبکه اپراتور‌های مختلف پرداختیم. نظر شما در این خصوص چیست و کدام اپراتور را برتر می‌دانید؟ نظرات خود را از طریق بخش دیدگاه‌‌ها با ما و کاربران موبایلستان به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟