اخبار

پردازنده کرین 1020 در سری میت 40 تعبیه می‌شود

شرکت هوآوی هر سال مدل جدیدی از پردازنده کرین خود را آن هم از نوع پرچمدار معرفی می‌کند. برای سال 2020 هم در نظر دارد برای سری میت 40 پردازنده قدرتمند کرین 1020 را معرفی کند.

متاسفانه پیشتر کشور ایالات متحده تحریم‌های شدیدی بر علیه هوآوی وضع کرده و این کمپانی اکنون نمی‌تواند با تولیدکنندگان پردازنده امریکایی جهت تولید چیپ جدید همکاری داشته باشد. یکی از شرکت‌هایی که طی سال‌های گذشته همکاری با هوآوی داشت، TSMC بود.

اما تحریم جدید امریکا موجب شد تا این شرکت نیز از همکاری با هوآوی دست بکشد. حال پرسشی به وجود می‌آید که هوآوی برای تولید کرین 1020 به سراغ چه شرکتی خواهد رفت.  اطلاعات اولیه می‌گویند که این مجازات امریکا برای هوآوی فقط بر سفارش‌های آینده تأثیر می‌گذارد و نه آنهایی که Huawei قبلاً سفارشش را داده، به این معنی که چیپ 5 و 7 نانومتری جدید کرین این شرکت به تولید خواهند رسید.

اما جدیدترین گزارش‌ها به سفارش پردازنده 5 و 12 نانومتری اشاره دارد زیرا ظرفیت تولید چیپ 7 نانومتری TSMC به دلیل تقاضا بسیار پر است. ویفرهای 5 نانومتری فقط 50٪ پر است، که به نوبه خود به معنای آن است که Kirin 1020 SoC در برنامه تولید قرار دارد که برای عرضه همراه با سری Mate 40 آماده خواهد شد. اما آینده Kirin 980 و 990 مبهم است زیرا آنها بر پایه فرآیند 7 نانومتری توسعه یافتند، در حالی که سفارش پردازنده 12 نانومتری مبتنی بر شبکه 5G برقرار است.

باید منتظر ماند تا مشخص شود چه برنامه‌ای هوآوی دارد.


مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟