Kirin 970 یک سر و گردن بالاتر از اسنپدراگون ۸۳۵

30 شهریور 1396
kirin 970

در تازه ترین گزارش رسیده Kirin 970 یک سرو گردن بالاتر از اسنپدراگون ۸۳۵ قرارگرفت. این پردازنده با دارا بودن پردازش عصبی و همچنین سرعت دانلود ۱٫۲ گیگابیتی توانسته اسنپدراگون را پشت سر بگذارد.

برای رسیدن به این سرعت، دو شرکت هواوی و R&S از برخی تکنولوژی‌های روز که توسط شرکت‌های مخابراتی استفاده می‌شود، کمک گرفته‌اند که شامل مایمو ۴×۴ (یک فناوری انتشار امواج) و مدولاسیون کیوآام ۲۵۶ (۲۵۶QAM) می‌شود. مایمو مسیرهای اطلاعاتی اضافی بین سایت سلولی و یک گوشی هوشمند ایجاد می‌کند که به افزایش سرعت داده‌ها می‌انجامد. ۲۵۶QAM ‌نیز تعداد بیت‌های ارسالی را در هر انتقال افزایش می‌بخشد که می‌تواند به افزایش سرعت داده‌ها کمک شایانی کند. “Ai Wei”‌ یکی از مدیران بالارده هواوی در ارتباط با کسب سرعت بالای دانلود توسط تراشه کایرین ۹۷۰ اینگونه می‌گوید:

ما خوشحالیم که هواوی با تکمیل آزمون‌های شرکت R&S موفق به حصول پیشرفت چشمگیری در صنعت گوشی‌های هوشمند شده است. Kirin 970 اولین تراشه‌ای خواهد بود که از LTE Cat.18 برای دانلود و Cat.13 برای آپلود پشتیبانی می‌کند و به لطف آن سرعت پیوندی ۱٫۲ گیگابیت بر ثانیه‌ای را به دست خواهد آورد. این یک نقطه عطف تازه برای نشان دادن این است که چیپست کایرین ساخت هواوی، بار دیگر پیشرو در صنعت ارتباطات بیسیم LTE-A-pro شده است

البته از نظر استفاده و تعداد گوشی هایی که اسنپدراگون روی آن ها مجهز می شود این اسنپدراگون است که برنده میدان خواهد بود. علاوه بر این، تراشه کایرین ۹۷۰ حاوی یک پردازنده اختصاصی برای اطلاعات هوش مصنوعی است که مطمئنا می‌تواند از میت ۱۰ یک گوشی بسیار مفید بسازد. این گوشی ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر ماه) رسما معرفی خواهد شد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی