اخبار

نقشه راه چیپست‌های جدید مدیاتک 5nm را فاش شد

نقشه راه(Roadmap) چیپست‌های جدید مدیاتک 5nm تراشه‌های اسنپدراگونِ 875 و 735کوالکام را فاش می‌کند.همراه موبایلستان به ادامه مطلب توجه فرماید.

مطالب مرتبط:

تحقیقاتی که توسط یک بانک سرمایه‌گذاری انجام شده است ، نقشه راه چیپ‌های بعدی کوالکام و مدیاتک را به ما نشان می‌دهد و جزئیات جالبی را ارائه می‌کند.وطبق یافته‌ها و گزارش‌های جدید که توسط یک شرکت تحقیقاتی که روی شبکه اجتماعی چینی ویبو به دست آمده است،اطلاعاتی در مورد نقشه راه تراشه‌ها نشان می‌دهد. کوالکام می‌خواهد نسل بعدی تراشه خود را یعنی اسنپدراگون875 در اوایل سه ماهه 2021 معرفی کند به دنبال جانشین تراشه اسنپدراگون 865 است.
این تراشه‌ها مبتنی بر فرایند EUV 5 نانومتری سامسونگ خواهد بود ، اگرچه شایعات اولیه گفته‌اند TSMC بار دیگر سیلیکون را تولید خواهد کرد.انتظار می‌رود کوالکام به فاصله کوتاهی با راه‌اندازی چیپست میان رده‌ای اسنپدراگون 735G که این تراشه هم بر اساس همان فرایند EUN 5 نانومتری ، سریعاً ساخته خواهد شد.و همینطور اسنپدراگون 875G با فرآیند 5 نانومتریEUV توسط یک شرکت تایوانی TSMC ساخته می‌شود. چیپست سطح ورودی اسنپدراگون 435G تقریباً در همان زمان آغاز خواهد شد.

نقشه راه چیپست‌های جدید مدیاتک 5nm را فاش شد

نقشه‌راه تحقیقات گردآوری شده

مدیاتک همچنین موارد و برنامه‌های خوبی را در نظر دارد. مدیاتک در سه ماهه سوم امسال باید براساس یک فرآیند 7 نانومتری شاهد ابعاد دیمنسیتی 600 باشیم ، اما می دانستیم که قبلاً این کار را انجام داده است. علاوه بر این،در اوایل سال 2021 باید منتظر دیمنسیتی 400 باشیم. این لیست به عنوان یک چیپست 6 نانومتری ذکر شده است ، اما حدس می زنیم که به معنی ترکیب عناصر 7 نانومتری و 5 نانومتری است.سرانجام در سه ماهه دوم 2021 یک پرچمدار 5 نانومتری با قابلیت تنظیم 5G که توسط مدیاتک در آمده است وجود دارد.

سامسونگ گلکسی A71 5G توسط TENAA

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید نقشه راه(Roadmap) چیپست‌های جدید مدیاتک 5nm تراشه‌های اسنپدراگونِ 875 و 735کوالکام را فاش می‌کند.اطلاعاتی در مورد نقشه راه تراشه‌ها نشان می‌دهد. کوالکام می‌خواهد نسل بعدی تراشه خود را یعنی اسنپدراگون875 در اوایل سه ماهه 2021 معرفی کند .


دیگر مطالب پیشنهادی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟