الکسا

LG Electronics از این پس از دستیار صوتی الکسا پشتیبانی می کنند

از این پس لوازم خانگی شرکت LG Electronics از دستیار صوتی الکسی پشتیبانی می کنند. این شرکت قرار است سری جدید لوازم خانگی خود را در جریان نمایشگاه IFA 2017 که از روز جمعه، ۱۰ شهریورماه در برلین آغاز می‌شود، معرفی کند. برای این موضوع، ال‌جی قصد دارد در این مراسم از بلندگوی آمازون اکو، برای کنترل لوازم خانگی خود و نشان دادن قابلیت‌های جدید اینترنت اشیاء استفاده کند.

چندی پیش بود که ال جی اعلام کرد لوازم خانگی این شرکت از دستیار صوتی گوگل اسیستنت پشتیبانی می کنند، حال نیز مشخص شده این شرکت با آمازون الکسا نیز قرار دادی بسته تا بتوانند دستگاه های خود را با آن هماهنگ کنند. تمام دستگاه‌هایی که قرار بود از گوگل اسیستنت پشتیبانی کند، از آمازون الکسا هم پشتیبانی خواهد کرد. این فهرست شامل مواردی مثل یخچال‌ها، کولرها، اجاق‌ها، ربات‌های تمیزکننده و ماشین‌های لباسشویی است. مدیران ال جی در این رابطه می گویند:

پشتیبانی از الکسا انتخاب‌های بیشتری برای کنترل لوازم خانگی فراهم می‌کند. این موضوع، قدمی بزرگ در راستای فراگیر کردن اینترنت اشیاء محسوب می‌شود.

با این که آمازون و گوگل دو رقیب سر سخت در زمینه هوش مصنوعی به حساب می آیند اما ال جی سعی را بر این گذاشته  تا بتواند با هر دوی این شرکت ها قراردادی موثق تهیه و تنظیم نماید و برای مثال، این شرکت قصد دارد با همکاری گوگل، نسخه‌ی کره‌ای دستیار گوگل اسیستنت را در گوشی هوشمند پرچم‌دار وی ۳۰ قرار دهد. این گوشی قرار است در جریان نمایشگاه IFA 2017 معرفی شود؛ به‌علاوه ساخت گوشی پیکسل اکس‌ال ۲ گوگل بر عهده‌ی ال‌جی خواهد بود. این گوشی در کنار نسخه‌ی معمولی پیکسل ۲ که توسط اچ‌تی‌سی ساخته خواهد شد، در نیمه‌ی اول مهرماه سال جاری معرفی می‌شود.

مطلب پیشنهادی