اخبار

اپل قوانین جدید اپ استور را اعلام کرد!

اپل قوانین جدید اپ استور را اعلام کرد که در این مقاله ما به بررسی این قوانین می‌پردازیم که آیا این قوانین به نفع کاربران است یا نه؟ همراه موبایلستان به ادامه مقاله توجه فرمایید.

مطالب مرتبط:

در مورد فروشگاه اپل می‌توانیم بخاطر بیاوریم که اپل و گوگل هر از گاهی چه تعداد برنامه را در اپ استور و اندروید مارکت انتشار می‌دهند. در اواخر سال میلادی 2009،IDC پیش‌بینی شد که راه اندازی رایانه لوحی اپل به تعداد برنامه‌های موجود در ویترین فروشگاه iOS کمک می‌کند که یک سال بعد 300،000 اپ باشد. و شاید به یاد داشته باشید که اپل از چه روشی برای تبلیغات فروشگاه استفاده کرده تا این آپ را به بازار عرضه کند.  اپل تقریباً در مورد همه چیز، به کاربران می‌گوید که “اپلیکیشنی برای چیزی که نیاز دارید ارائه کرده‌ایم.”
اپل به برخی از سرویس‌های پخش بازی اجازه می‌دهد تا با محدودیت در فروشگاه اپ در دسترس باشند. اکنون،تقریباً 2.2 میلیارد برنامه در اپ استور موجود می‌باشد، با وجود اینکه این پلتفرم درآمد بسیار بالایی را برای شرکت اپل به وجود آورده است،این کمپانی در چند ماه گذشته به یک دردسر قانونی و نظارتی برای اپل تبدیل شده است. اپل به ازای خرید هر برنامه از اپ استور 30 درصد پول به دست ‌آمده را از توسعه دهنده آن برنامه می‌گیرد و از آنجا که این شرکت به کاربران iOS اجازه نصب و دانلود برنامه از فروشگاه برنامه شخص ثالث را نمی‌دهد،اپل کاربران را مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای برنامه‌های خاص می‌کند. این موضوع طرح دعوی طبقاتی علیه اپل و تحقیقات سازمان‌های نظارتی در ایالات متحده و اروپا است. سال گذشته،دادگاه عالی ایالات متحده با 5-4 رأی ، حکم داد که شاکیان می‌توانند ثابت کنند که اپل با افزایش قیمت برنامه‌های فروشگاه اپ به عنوان انحصار عمل کرده است. اما اپل ادعا می‌کند که نقش آن تا آنجا که به فروشگاه اپ مربوط می‌شود،یک واسطه است و نباید در این دادخواست نامی برده شود. دادگاه عالی با مخالفت با اپل گفت که کاربران آیفون و آیپد برنامه‌های خود را مستقیماً از اپل خریداری می‌کنند. این به صاحبان دستگاه های iOS و iPadOS این امکان را می‌دهد تا مستقیماً از اپل شکایت کنند.

عدم پشتیبانی هدست اکلیس از رایانه اپل به دلیل پایین بودن قدرت پردازنده

اپل قوانین جدید اپ استور را اعلام کرد!
با توجه به اینکه iOS 14 در آستانه انتشار است ، CNBC گزارش می‌دهد که اپل دستورالعمل‌های اپ استور خود را برای ساخت آینده iOS اصلاح کرده است.
این دستورالعمل‌ها توسط کارمندان اپل برای تأیید یا رد برنامه‌ها و یا به روزرسانی‌های برنامه در اپ استور استفاده می‌شود. این مسئله با توجه به اینکه اپل اخیراً بازی محبوب فورتنایت را از اپ استور حذف کرده و حساب توسعه دهندگان متعلق به اپیک گیمز را در اواخر ماه گذشته بلاک کرده است،این یک مسئله کاملاً به موقع است. این قضیه از زمانی شروع شد که اپیک گیمز مقررات اپل را نقض کرده است که با ارائه سیستم پرداخت مستقیم خود،توسعه دهندگان را از تلاش برای پرداخت 30٪ مالیات اپل باز می‌دارد. به برخی از کاربران فورتنایت که این بازی را از اپ استور بارگیری کرده‌اند،اپیک گیمز این امکان را دارد که با پرداخت مستقیم به سیستم پرداخت اپیک در آن مشترک شود. توسعه دهنده 20٪ تخفیف به مبلغ 2 $ (@ 7.99 $) به کسانی که اپیک پیشنهاد خود را قبول کردند ارائه داد. اپل برای مشترک شدن در بازی از طریق بستر پرداخت درون برنامه‌ای خود، 9.99 دلار هزینه می‌پردازد.
اپل اکنون با یک سری اخطار به سرویس‌های استریم پخش جریانی خاصی مانند گوگل استادیا و مایکروسافت xCloud را در ویترین فروشگاه iOS با برخی از هشدارها مجاز می‌داند. بازی‌ها باید مستقیماً از اپ استور  بارگیری شوند و نه از یک برنامه دیگر. توسعه دهندگان مجاز به ارائه “برنامه کاتالوگ” هستند که به کاربران این اجازه را می‌دهند که با سایر بازی‌های موجود در سرویس ارتباط داشته باشند، اما هر بازی باید یک برنامه جداگانه باشد. این به این معنی است که اگر یک سرویس پخش جریانی دارای 100 بازی باشد،هر یک از آنها به یک لیست اپ استور و یک حساب برنامه نویس و یک اکانت توسعه دهنده‌ی جداگانه در اپل احتیاج دارند. این بازی‌ها هنگام نصب باید نوعی از قابلیت های اساسی را ارائه دهند و سیستم خرید درون برنامه‌ای اپل را بپذیرند که به این غول فناوری کاهش 30 درصدی چنین خریدهایی را می‌دهد.
سخنگوی مایکروسافت گفته است: “این یک تجربه بد و ناخوشایندی را برای مشتریان و کاربران باقی گذاشته است کاربران می‌خواهند مستقیماً از طریق فهرست برنامه‌های خود به یک بازی بپردازند درست مثل کاری که با فیلم یا آهنگ انجام می‌دهند و مجبور نیستند بیش از 100 برنامه را برای انجام بازی های جداگانه بارگیری کنند. اپل می‌خواهد سرویس‌های استریم بازی پخش جریانی مانند یک بسته بازی باشد و کنترل کامل را داشته باشد و می‌گوید که باید هر بازی را به صورت جداگانه بررسی کند. این شرکت بسته نرم‌افزاری خاص خود را در iOS ارائه می‌دهد که می‌توان در آن اشتراک اپل آرکید را گرفت. تغییر دیگری که توسط اپل ایجاد شده است،روی دروس فردی که از طریق اپ استور ارائه می شود تأثیر می‌گذارد. اکنون می‌توان چنین درس‌های مجازی را ارائه داد بدون اینکه اپل 30 درصد کاهش یابد. با این حال،اپل همچنان 30 درصد کلاس‌هایی را که توسط یک معلم به چندین دانش آموز آموزش داده می‌شود،در نظر می‌گیرد.

انفجار آیفون ۶ اپل پس از یک حادثه کوچک دوچرخه سواری

همانطور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید اپل به ازای خرید هر برنامه از اپ استور 30 درصد پول به دست ‌آمده را از توسعه دهنده آن برنامه می‌گیرد و از آنجا که این شرکت به کاربران iOS اجازه نصب و دانلود برنامه از فروشگاه برنامه شخص ثالث را نمی‌دهد،اپل کاربران را مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای برنامه‌های خاص می‌کند سخنگوی مایکروسافت گفته است: “این یک تجربه بد و ناخوشایندی را برای مشتریان و کاربران باقی گذاشته است کاربران می‌خواهند مستقیماً از طریق فهرست برنامه‌های خود به یک بازی بپردازند درست مثل کاری که با فیلم یا آهنگ انجام می‌دهند و مجبور نیستند بیش از 100 برنامه را برای انجام بازی های جداگانه بارگیری کنند‌.


دیگر مطالب پیشنهادی از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟