اخبار

تلفن‌های قدیمی هوآوی در خطر از دست دادن برنامه‌های گوگل هستند

تلفن‌های قدیمی‌هوآوی در خطر از دست دادن برنامه‌های گوگل و نسخه‌های دارای مجوز از سیستم‌ عامل اندروید است همراه موبایلستان به ادامه مقاله توجه فرماید.

مطالب مرتبط:

در ماه مه سال گذشته،وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا هوآوی را یک تهدید امنیت ملی خواند و شرکت را در فهرست نهاد اشخاص قرار داد. روابط ادعایی هوآوی با دولت کمونیست چین در پشت این اقدام بود که اساساً تولیدکننده را از دسترسی به زنجیره تأمین ایالات متحده آمریکا منع کرد. و در حالی که این شرکت توانست راهی برای انجام کار در بخش اعظم این ممنوعیت پیدا کند،یکی از شرکت‌های آمریکایی که هواوی مجبور به تلاشی برای جایگزینی آن شده بود،گوگل است.

عدم توانایی برای صدور مجوز از خدمات گوگل موبایل به این معنی است که هواوی نمی‌تواند برنامه‌های گوگل را در تلفن‌های مجهز به سیستم عامل اندورید خود بارگذاری کند. اما در چین،اکثر برنامه‌های گوگل مانند پلی استور(PlayStore)،جستجو نقشه‌ها،درایو، یوتیوب و دستیار گوگل به هر حال ممنوع شده‌اند. با این وجود،قرار گرفتن در لیست Entity(اشخاص) به این معنی است که نسخه‌های بین‌المللی تلفن‌های جدیدتر هواوی تولید شده پس از 16 مه 2019 (۲۶اردیبهشت)(تمدید شده تا 13 اوت(۲۲ مرداد) سال 2020 مطابق با ثبت فدرال) اجازه استفاده از نسخه خدمات موبایل گوگل از سیستم عامل منبع باز را ندارند. هواوی دومی را جایگزین سرویس موبایل هوآوی خود کرد که اکنون دستگاه هوآوی توسط بیش از 700 میلیون نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تحریم هوآوی به سود امریکا شد

تلفن‌های قدیمی هوآوی در خطر از دست دادن برنامه‌های گوگل هستند

گوشی های قدیمی هوآوی ممکن است استفاده از برنامه‌های گوگل و نسخه مجاز سیستم عامل اندروید را ممنوع کنند!

در حالی که مدل‌های قدیمی تولید شده قبل از ممنوعیت (Entity List) فهرست اشخاص مجاز بودند از نسخه گوگل اندورید (از جمله نصب برنامه‌های گوگل) استفاده کنند و به روزرسانی‌های سیستم عامل اندورید را دریافت کنند،این ممکن است دیگر صحیح نباشد. مجوز عمومی موقت (TGL) که در ثبت نام فدرال فوق الذکر (از طریق روزنامه واشنگتن پست) مورد بحث قرار گرفت،دیروز منقضی شد و این بدان معنی است که گوشی‌های قدیمی هواوی،حتی آنهایی که قبل از قرار دادن شرکت در فهرست افراد موجود فروخته می‌شوند،دیگر نمی‌توانند مجوز خدمات گوگل موبایل را صادر کنند.

خط هوآوی میت 40 آخرین ساخته چیپست‌های هواوی کرین خواهد بود!

این احتمال وجود دارد که مجوز عمومی موقت فقط از آنجا تمدید شود که در وهله اول برای کمک به بنگاه‌های مخابراتی روستایی در ایالت‌ها تصویب شده باشد. برخی از این شرکت‌ها از تجهیزات هواوی در شبکه‌های خود استفاده می‌کنند. بعلاوه ،هوآوی علاوه بر اینکه تولید کننده برتر تلفن در جهان است(در آخرین لحظه)، منبع شماره یک تجهیزات شبکه ایالات متحده آمریکا است. دولت می‌خواهد با این شرکت‌های مخابراتی روستایی همکاری کند تا تجهیزات هواوی را حذف و جایگزین کند. در بیانیه‌ای از طریق ایمیل، وزارت بازرگانی گفته است که در ابتدا مجوز عمومی موقت TGL را صادر کرده است زیرا فرصتی را برای کاربران دستگاه‌های هواوی و ارائه دهندگان ارتباط از راه دور فراهم می‌کند تا ضمن سرعت بخشیدن به انتقال به تأمین کنندگان جایگزین، به طور موقت کار اینگونه دستگاه‌ها و شبکه‌های موجود را ادامه دهند.

تلفن‌های قدیمی هوآوی در خطر از دست دادن برنامه‌های گوگل هستند

هنوز مشخص نیست که آیا ایالات متحده آمریکا مجوز موقت را تمدید خواهد کرد یا خیر؟ اگرچه شرکت‌های ارتباطات روستایی هنوز وسایل هوآوی را از شبکه‌های خود حذف نکرده‌اند. کمیسیون فدرال ارتباطات FCC تخمین می‌زند که این شرکت‌های کوچک 1.89 میلیارد دلار برای از بین بردن تجهیزات از شبکه‌های 3G و 4G هزینه دارد و برای تکمیل کار می‌تواند دو سال طول بکشد. شرکت‌های روستایی قبل از شروع ایالات متحده آمریکا برای ممنوعیت استفاده از تجهیزات هواوی استفاده می‌کردند. تا به امروز، هواوی هنوز هم در هنگام قیمت‌گذاری و تأمین مالی تجهیزات خود،حاشیه‌ای دارد. این کشور همچنین از نظر فنی نسبت به رقبا مانند نوکیا، اریکسون ، ZTE و سایر موارد دارای فناوری پیشرفته است.

آیا کاربران ایرانی گوشی‌های جدید هوآوی محدودیتی هنگام کار با HMS خواهند داشت؟

این شرکت قصد دارد با سردرد دیگری که از طرف دولت ترامپ به وجود آمده است،مقابله کند. از اواسط ماه آینده،هواوی مجاز نخواهد بود هیچ محموله از تراشه را از ریخته‌گری‌هایی که از فناوری ایالات متحده آمریکا برای ساخت آنها استفاده می‌کنند دریافت کند. در نتیجه ، TSMC ، بزرگترین تولید کننده تراشه مستقل در کره زمین، دیگر مجاز به ارسال تراشه‌های برش خورده 5 نانومتری کرین به هواوی بدون اجازه از ایالات متحده آمریکا نیست.

در اوایل ماه جاری میلادی، هواوی اعلام کرد که خط تولید هوآوی میت 40، پاییز امسال آخرین قدرت توسط تراشه‌های داخلی آن یعنی کرین خواهد بود. تولیدکننده نمی‌تواند به بزرگترین ریخته‌گری چین،SMIC روی آورد، زیرا دومی چندین گره فرآیند در پشت TSMC و سامسونگ باقی مانده است. یکی از راه‌حل‌های احتمالی که گفته می‌شود مورد بحث است، باعث می‌شود هواوی تراشه‌های مخصوص خود را برای خط اسنپدراگون کوالکام رها کند و شانس چنین اقدامی پس از توافق هوآوی و کوالکام به توافق نامه شرکت اپل که شامل توافقنامه صدور مجوز بین شرکت ها است، بسیار بهبود یافت است.
این امر هنوز نیاز به تأیید دولت ایالات متحده آمریکا دارد زیرا تراشه‌های سازنده TSMC کوالکام است و با این وجود،کوالکام یک شرکت آمریکایی است که مقر آن در سن‌دیگو است و با توافق برای تأمین تراشه‌های هواوی،فرار مالی بزرگی را دریافت می‌کند. مطمئناً دولت آمریکا از دیدن یک شرکت آمریکایی بزرگترین تولید کننده تلفن در جهان خوشحال می‌شود ،مگر نه؟

همانطور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید تلفن‌های قدیمی‌هوآوی در خطر از دست دادن برنامه‌های گوگل و نسخه‌های دارای مجوز از سیستم‌ عامل اندروید است عدم توانایی برای صدور مجوز از خدمات گوگل موبایل به این معنی است که هواوی نمی‌تواند برنامه‌های گوگل را در تلفن‌های مجهز به سیستم عامل اندورید خود بارگذاری کند. اما در چین،اکثر برنامه‌های گوگل مانند پلی استور(Play Store)،جستجو،نقشه‌ها،درایو، یوتیوب و دستیار گوگل به هر حال ممنوع شده‌اند در اوایل ماه جاری میلادی، هواوی اعلام کرد که خط تولید هوآوی میت 40، پاییز امسال آخرین قدرت توسط تراشه‌های داخلی آن یعنی کرین خواهد بود این امر هنوز نیاز به تأیید دولت ایالات متحده آمریکا دارد زیرا تراشه‌های سازنده TSMC کوالکام است و با این وجود،کوالکام یک شرکت آمریکایی است که مقر آن در سن‌دیگو است و با توافق برای تأمین تراشه‌های هواوی،فرار مالی بزرگی را دریافت می‌کند.

هوآوی از گوشی هوشمند Enjoy Z 5G رونمایی کرد

دیگر مطالب پیشنهادی از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟