بازگشت دوربین‌های نیرومند به همراه‌های نوکیا

بازگشت دوربین‌های نیرومند به همراه‌های نوکیا

خوانندگان قدیمی موبایلستان به یاد دارند که زمانی شرکت نوکیا دوربین‌هایی شگفت‌آور را بر روی دستگاه‌های خود قرار می‌داد و آخرین اخبار حاکی از بازگشت قریب‌الوقوع این شرکت به روند قبلی هستند.

مطالب مرتبط

کمپانی اچ ام دی گلوبال به‌عنوان کمپانی مادر برند نوکیا به‌تازگی نام تجاری PureView را به ثبت رسانده است. این نام در ابتدای سال 2012 به دوربین‌های بسیار قدرتمندی اطلاع می‌شد که بر روی بدنه پشتی تلفن‌های همراه هوشمند آن زمان قرار داشت.

بازگشت دوربین‌های نیرومند به همراه‌های نوکیا

اگر به خاطر داشته باشید، در همان سال Nokia 808 بانام تجاری PureView به بازار عرضه شد و از دوربین بسیار قدرتمند 41 مگاپیکسلی در بدنه پشتی به همراه سیستم‌عامل سیمبیان استفاده می‌کرد. البته تصاویری هم که با این دوربین به ثبت می‌رسید واقعا قوی بود. دلیل این امر هم این بود که این کمپانی فناوری‌ای را در آن استفاده کرده بود که می‌توانست بدون زوم نوری، تصاویر را بزرگ‌نمایی کند. سپس این فناوری در نوکیا لومیا 1020 نیز به کار رفت که از سیستم‌عامل مایکروسافت بهره می‌برد.

این نام تجاری در چند مدل دیگر نیز به کار رفت که همگی نشان‌دهنده برخورداری تلفن همراه هوشمند دارنده این نام از دوربینی بسیار قوی بود. بااین‌حال پیشرفت‌هایی که درزمینهٔ دوربین تلفن‌های همراه هوشمند حاصل شد حاکی از آن بود که دیگر رقم مگاپیکسل چندان اهمیت ندارد و گاهی یک دوربین 8 مگاپیکسلی می‌تواند با لنزی 41 مگاپیکسلی رقابت کند.

آکواس مینی شارپ ؛ زیبای قدرتمند با دوربینی خارق العاده

بااین‌حال جنگ مگاپیکسلی دوباره در سال 2018 از سر گرفته‌شده است و همراه‌های هوشمند متعلق به کمپانی‌هایی نظیر اوپو و هواوی با دوربین‌های 40 مگاپیکسلی به بازار عرضه‌شده‌اند. به‌این‌ترتیب به نظر می‌رسد که  اچ ام دی گلوبال تصمیم دارد تا بانام تجاری PureView به این رقابت ملحق شود. تجربه بازگشت به دوران طلایی نوکیا با پرفروش بودن دستگاه‌های بازآفرینی شده Nokia 3310 و Nokia 8110 برای اچ ام دی گلوبال بسیار لذت‌بخش بوده است. البته به نظر می رسد که این کمپانی این بار نیز قصد دارد تا از تجربه دوربین‌های بسیار قدرتمند نوکیا استفاده کرده و سود خوبی را از آن خود کند.


بیشتر بخوانید

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی