Sony Mobile چشم‌اندازی از آینده و روندهای آتی را به اشتراک می‌کذارد

Sony Mobile چشم‌اندازی از آینده و روندهای آتی را به اشتراک می‌کذارد

نتایج تحقیقی نشان می‌دهد که چطور تحقق دیدگاه کودکان از آینده، چندان  هم دور به‌نظر نمی‌رسد. ۷۹ درصد آن‌ها بر این باورند که با فناوری هر چیزی امکان‌پذیر است.

  

۲۶ نوامبر ۲۰۱۷ – شاید کفش‌های پرنده همین اطراف باشند چون تازه‌ترین تحقیقات انجام‌شده توسط Sony Mobile نشان می‌دهد که ۵۶ درصد کودکان تا پیش از سال ۲۰۳۷ در انتظار چنین چیزی هستند و از هر پنج کودک، یکی پیش‌بینی به‌ حقیقت پیوستن این رؤیا را در ۵ سال آینده دارد.

تحقیقات انجام‌شده برای پروژکتور Xperia™ Touch در تخیلات درخشان کودکان ۶ تا ۱۲ سال در چند کشور کاوش می‌کند و تفریحات و انتظارات بزرگ آن‌ها از آینده را با والدینشان مقایسه می‌کند.

 

Sony Mobile چشم‌اندازی از آینده و روندهای آتی را به اشتراک می‌کذارد

 

انتظارات خلاقانهٔ این کودکان که در نسلی بزرگ شده‌اند که هر چیزی ممکن می‌نماید، بهترین چیزی است که فناوری‌های پیشرفتهٔ محصولات را توصیف می‌کند.

آیا می‌توانیم در آینده با حیوانات خانگی‌مان ارتباط برقرار کنیم؟ ظاهراً چنین خواهد شد چرا که از هر ۱۰ کودک ۷ نفرشان انتظار به تحقق پیوستن این رؤیا را دارند که فناوری به ما اجازه دهد با حیوانات خانگی‌مان صحبت کنیم و حرف‌هایشان را بفهمیم. ۶۱ درصد کودکان بدون هیچ محدودیتی در تخیلات درخشانشان، در انتظار دیدن از میان دیوارها تا سال ۲۰۳۷ هستند و نزدیک به نیمی از آن‌ها بر این باورند که ما خواهیم توانست ذهن یکدیگر را بخوانیم.

این در حالی است که والدین این بچه‌ها نظرات متفاوتی دربارهٔ آینده دارند و فکر می‌کنند به تحقق پیوستن برخی فناوری‌ها بسیار دور از ذهن است. سه‌پنجم آن‌ها فکر می‌کنند انتقال انسان به نقاط‌ دوردست (تله‌پورت) و شنل‌های نامرئی‌کننده هیچ‌وقت ممکن نخواهد شد. این در حالی است که نزدیک به یک‌سوم کودکان بریتانیا در انتظار به تحقق پیوستن این رؤیاها در ده سال آینده هستند.

تحقیقات نشان دادند: اکسپریا XZ3 بهترین نمایشگر همراه‌های هوشمند را دارد

 

Sony Mobile چشم‌اندازی از آینده و روندهای آتی را به اشتراک می‌کذارد

ولی آیا این دیدگاه‌ها دربارهٔ آینده واقعاً دقیق است؟ یان پیرسون، آینده‌شناسِ Futurizon دربارهٔ امکان تحقق این فناوری‌ها در آیندهٔ نزدیک نظر می‌دهد:

 

  • دربارهٔ کفش‌های پرنده: «ما هنوز هاوربرد، اسکیت مخصوص پارک یا تک‌چرخه‌های خود‌متعادلی که بتوانند بدون داشتن چرخ‌ در هوا معلق شوند، نداریم. پس اگر بتوانید چیزی داشته باشید که در هوا معلق بماند و تعادل خودش را حفظ کند، چرا که نه؟»

 

  • دربارهٔ ارتباط ذهنی (تله‌پاتی): «تا سال ۲۰۵۰ ارتباطات مستقیم به درون مغزهای افراد به‌قدری خوب خواهد بود که ذهن شما به فضای سایبری گسترش خواهد یافت و ۹۰ درصد تفکرات در خارج از سرتان خواهد بود. بچه‌ها در تشخیص افکار هم برنده شدند.»

 

  • دربارهٔ انتقال انسان به نقاط دوردست (تله‌پورت): «اولین پیروزی برای والدین. ما همین حالا هم می‌توانیم از یک فوتون یا یک اتم کپی کاملاً مشابهی بگیریم ولی دهه‌ها یا شاید سده‌ها طول خواهد کشید تا بتوانیم این کار را برای انسان انجام دهیم.»

 

  • دربارهٔ صحبت‌کردن با حیوانات خانگی: «اجازه بدهید آن دستگاه‌های تقریباً بی‌مصرفی که ادعا می کنند توان ترجمهٔ عو عوی سگ یا میو میوی گربه را از روی تن صدا دارند، نادیده بگیریم. بین سال‌های ۲۰۴۰ تا ۲۰۵۰ شما به‌صورت تئوری می‌توانید تراشه‌ای را در مغز حیوانات خانگی بکارید که این کار می‌تواند هوش آن‌ها را افزایش دهد و برای آن‌ها امکان این نوع تعامل را فراهم آورد. اما ممکن است نهادهای تنظیم مقررات چنین اجازه‌ای را ندهند.»

 

Sony Mobile چشم‌اندازی از آینده و روندهای آتی را به اشتراک می‌کذارد

 

هیروهیتو (هنری) کندو، مدیر ارشد برنامه‌ریزی محصول و محصولات هوشمند Sony Mobile، گفت:

« Xperia Touch دستگاه هوشمند پرچم‌داری است که هر سطحی را به صفحه‌ای تعاملی تبدیل می‌کند و شمه‌ای از آینده را به خانه یا محل کار می‌آورد.

ما این کمپین را برای کاوش در خلاقیت کودکان و والدینشان برای کمک به ترسیم فناوری و تجربهٔ پیشرفته، سفارش دادیم.»

شیوهٔ استفادهٔ کودکان از فناوری همیشه در حال تکامل است و ۹۰ درصد والدین با تأثیر مثبت این موضوع بر روی کودکانشان موافق‌اند.

نسل بعدی تلفن هوشمند با قابلیت سلفی - Xperia C4

بیش از دوسوم والدین همچنین بر این باورند که فناوری و محصولات هوشمند به ارتقاء تخیل فرزندشان کمک کرده است. ۵۶ درصد والدین هم می‌گویند فناوری بیش از مدرسه به تخیل کودکانشان کمک می‌کند.

Xperia Touch پروژکتوری تعاملی است که می‌تواند هر سطحی را به صفحهٔ لمسی HD تبدیل کند و به تازگی موفق به دریافت چایزهٔ Good Design Gold Award شده است. Xperia Touch که می‌تواند تصاویر را تا حداکثر ۸۰ اینچ عمودی پخش کند، امکان تجربه‌های مشترک بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهد و به ارتباطات، بازی و سرگرمی جان می‌دهد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟