اخبار

ترفندهای جالب اندرویدی بدون نیاز به روت کردن

بسیاری از افراد تصور می کنند که برای برخورداری از قابلیت های جدید تلفن های همراه اندرویدی خود حتما باید فرایند دلهره آور روت کردن را پشت سر بگذارند. اگرچه روت کردن دستگاه دنیایی از قابلیت های جدید را در اختیار شما قرار می دهد اما هنوز هم ترفندهای جالب اندرویدی هیجان انگیزی وجود دارد که می توانید آنها را در همراه های هوشمند روت نشده نیز پیاده سازی کنید. با موبایلستان همراه باشید.

مطالب مرتبط

  1. قفل کردن تلفن همراه از راه دور

هیچ چیز بدتر از دزدیده شدن تلفن همراهتان نمی تواند روز شما را خراب کند. البته دانستن این که دزد دستگاهتان می تواند به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند نیز شرایط را برایتان بدتر می کند. اما جالب است بدانید که می توانید با استفاده از ابزاری به نام Android Device Manager دستگاهتان را از راه دور قفل کرده و حتی اطلاعاتتان را هم پاک کنید و مطمئن شوید که فرد غریبه ای به آنها دست پیدا نمی کند.

ترفندهای جالب اندرویدی بدون نیاز به روت کردن

  1. دور زدن امنیت تعریف شده در مکان های مشخص

ممکن است خانه یا محل کارتان را محل های امنی بدانید که زمانی که در آن مکان ها هستید نیازی به قفل کردن دستگاه خود نداشته باشید. در چنین شرایطی اندروید برای شما قابلیتی را فراهم کرده است که می توانید با استفاده از آن مکان های امنی را برای دستگاهتان تعریف کنید که زمانی که در آنها قرار می گیرید نیازمند به قفل گشایی تلفنتان نباشید. برای انجام این کار به بخش Smart Lock بروید، پین کدی که برای دستگاه تعریف کرده اید را وارد کنید و سپس Trusted places را انتخاب کنید. به این ترتیب زمانی که در موقعیت های مکانی ای که تعیین کرده اید قرار بگیرید، برای قفل گشایی دستگاه نیازمند وارد کردن پین کد نیستید.

ترفندهای جالب اندرویدی بدون نیاز به روت کردن

  1. انجام وظایفی به صورت خودکار

تلفن های همراه هوشمند می توانند بسیار هوشمندتر از آنچه فکر کنید عمل کنند. برای مثال با نصب نرم افزارهای ویژه ای می توانید به آنها تعریف کنید که با ورود به موقعیت مکانی خاضی دستگاه را به حالت سکوت ببرند یا بعد از خارج شدن از ان مکان صدای زنگ را به آن برگردانند. برای انجام این ترفندهای جالب اندرویدی نرم افزارهای ویژه ای ترتیب دیده شده اند که ما از میان آنها استفاده از نرم افزارهای MacroDroid، IFTTT و Tasker را پیشنهاد می کنیم.

ترفندهای جالب اندرویدی بدون نیاز به روت کردن

  1. استفاده از گزینه های توسعه دهندگان

بسیاری از ترفندهای جالب اندرویدی که بدون روت کردن دستگاه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید در منوی Developer Options قرار گرفته اند. برای روشن کردن آنها به ادرس Settings > About phone یا Settings > About > Software information > More بروید. به بخش Build number برسید و روی آن هفت بار ضربه بزنید. پس از آن منوی Developer Options برای شما در نزدیکی About  یا  About phoneنشان داده می شود و از این پس می توانید از قابلیت های هیجان انگیز این بخش استفاده کنید.

  1. ضبط مکالمات

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید مکالمه های خود را در تلفن همراه هوشمندتان ضبط کنید. برای این منظور شمار زیادی نرم افزار طراحی شده اند که بیشتر آنها برای عملکرد درست نیازمند دسترسی روت هستند. با این حال برخی دیگر از قبیل نرم افزار Automatic Call Recorder بدون نیاز به دسترسی روت به راحتی کار می کنند و میتوانید از آنها برای ضبط مکالمه های خودتان استفاده کنید.

ترفندهای جالب اندرویدی بدون نیاز به روت کردن

  1. نصب لینوکس روی تلفن های اندرویدی

ممکن است تصور کنید که داشتن سیستم عامل دبیان به عنوان مشتق لینوکس روی تلفن همراهتان بسیار سخت است و نیازمند مهارت های هک ویژه است. اما بهتر است بدانید که نرم افزارهای Debian app و Debian noroot برای نصب دبیان بدون نیاز به روت روی تلفن های همراه هوشمند اندرویدی طراحی شده اند و در پلی استور هم موجود هستند. زمانی که یکی از این نرم افزارها را نصب و باز کردید می توانید نرم افزارهای دبیان را در آن باز کنید.

ترفندهای جالب اندرویدی بدون نیاز به روت کردن

  1. استفاده از فلش ال ای دی به جای سیستم نمایش ضربان قلب

البته هیچ نرم افزار نیازمند روتی قابلیت نمایش ضربان قلب را به تلفن همراه شما اضافه نمیکند اما نرم افزارهایی وجود دارند که بدون دسترسی روت این ترفندهای جالب اندرویدی را برایتان فعال می کنند. یکی از بهترین نرم افزارهایی که برای این منظور تعریف شده است Instant Heart Rate نام دارد که تغییرات عبور خون از انگشت شما را با فلش ال ای دی دستگاهتان اندازه گیری می کند.

ترفندهای جالب اندرویدی بدون نیاز به روت کردن

  1. تبدیل دکمه های ناوبری به میانبرهای برنامه ها

برخی از نرم افزارها به شما این قابلیت را می دهند که به سرعت به نرم افزار های محبوب خود دسترسی پیدا کنید. یکی از این نرم افزارها File Manager نام دارد که می تواند دکمه های ناوبری دستگاه را به میانبری برای برنامه های محبوبتان تبدیل کند. برای مثال با دابل کلیک روی دکمه جهت چپ می توانید به نرم افزار واتس اپ وارد شوید.

  1. تغییر ظاهر کلی دستگاه

یکی دیگر از ترفندهای جالب اندرویدی این است که اگر از رابط کاربری تلفن همراه خود خسته شده اید می توانید ظاهر کلی دستگاه را با استفاده از لانچرهای بسیار زیبا عوض کنید. برای این منظور شمار زیادی از نرم افزارها وجود دارند که می توانید آنها را از پلی استور دریافت کنید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟