اخبار

میزو 17 از قابلیت haptic mEngine 3.0 بهره می‌برد

در چند سال گذشته شرکت‌ها سعی کردند قابلیت هپتیک را در گوشی‌های هوشمند خود به کار گیرند و رقیبی برای آیفون‌های اپل بتراشند. اما در یکی دو سال گذشته گوشی‌های اندرویدی ارزان قیمت نیز به این ویژگی مجهز شدند و یکی از شرکت‌هایی که سعی دارد چنین قابلیتی را در محصولات خوش قیمتی ارائه دهد، میزو بود.

میزو پس از آن که تصاویر تیزری مربوط به صفحه نمایش سریع، سرعت شارژ بالا، اسپیکر استریو و دوربین قدرتمند میزو 17 منتشر کرده، حال در تصویر تیزری جدید به قابلیت haptic mEngine 3.0 در این مدل اشاره دارد.

باتوجه به پست ویبو این شرکت mEngine 3.0 عملکرد بهتری نسبت به فناوری هپتیک قبلی داشته و سریع‌تر عمل می‌کند. در هر صورت باید منتظر ماند تا بزودی میزو این گوشی هوشمند را معرفی کرده و به شایعات پایان دهد.

فناوری هپتیک چیست

میزو 17 از قابلیت haptic mEngine 3.0 بهره می‌برد

هپتیک از واژه یونانی Haptesthai گرفته شده که به معنی لمس کردن است. این لغت به عنوان صفت به معنی «بر پایه احساس لامسه» و به معنی علم و فیزیولوژی حس لامسه است. دانشمندان چندین دهه است که روی هپتیک (Haptic) تحقیق کرده اند و به نکاتی در رابطه با بیولوژی لامسه دست یافته اند. مثلاً آن‌ها می‌دانند که چه نوع گیرنده‌هایی در پوست بدن وجود دارند و چگونه اعصاب اطلاعات را بین سیستم اعصاب مرکزی و نقطه تماس، ردّ و بدل می‌کنند.

از نمونه‌های کاربردی این تکنولوژی می‌توان به قابلیت haptic touch گوشی‌های آیفون اشاره کرد و یا دکمه هوم گوشی‌های آیفون که از مدل 7 به بعد دیگر از حالت دکمه خارج شده است اما با استفاده از فناوری هپتیک، حس لمس یک دکمه را به شما القا می‌کند. نوع دیگر کاربرد هپتیک که با آن به احتمال زیاد آشنا هستید، ایجاد لرزش در دسته‌های بازی پس از انجام خطا هنگام بازی فیفا در کنسول‌های متفاوت است.

گوشی میزو بلو چارم ای (M3E) رسما معرفی شد

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟