موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

Vertu

Vertu سازنده گوشی های گرانقیمت به مرز انحلال رسید

به نظر می رسد که شرکت بریتانیایی Vertu که سازنده گوشی های لوکس و گرانقیمت جهان است به مرز انحلال رسیده.

ورتو از سوی کمپانی‌های دیگری که در زمینه‌ی تولید و شخصی‌سازی گوشی‌ هوشمند فعالیت می‌کنند، تحت فشار قرار گرفته است و از این‌رو قادر نیست همچون گذشته محصولاتش را به‌راحتی به فروش برساند. گوشی‌های ورتو قیمت بسیار بالایی دارند، به‌طوری‌که سری Signature این گوشی‌ها از ۱۱,۱۰۰ پوند شروع‌ می‌شوند و با نمونه‌ای که از وجود طلای قرمز ۱۸ عیار بهره می‌برد، با قیمت ۳۹,۱۰۰ پوند همراه می‌شوند.

این شرکت به علت بدهکاری ۱۲۸ میلیون پوندی به مرز ورشکستگی رسیده است و تمامی اعتبارات آن به هاکان اوزان مالک ترک تبار شرکت خواهد رسید.

آخرین گوشی‌های هوشمند ورتو از قابلیت‌های جالب توجهی بهره می‌برند که از جمله‌ی آن‌ها باید به نمایشگر مجهز به شیشه‌ی یاقوت کریستال اشاره کرد. اپل نیز در نظر داشت تا در آیفون‌ از این ویژگی استفاده کند که به سرانجام نرسید.

ورتو در سال ۱۹۹۸ توسط نوکیا تأسیس شد؛ اما کمپانی فنلاندی در سال ۲۰۱۲ مالکیت این کمپانی را واگذار کرد. پس از واگذاری مالکیت، سیستم عامل گوشی‌های ورتو از سیمبین به اندروید تغییر کرد.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار