Windows 10 اکنون ۱۰ درصد از سهم سیستم‌عامل‌ها را در اختیار دارد

13 دی 1394

ویندوز ۱۰ که تقریبا ۵ ماه پیش در اختیار کاربران قرار گرفته، موفقیت‌های زیادی را برای مایکروسافت به همراه داشته و حالا موسسه تحقیقاتی Net Applications اعلام کرده که آخرین نسل ویندوز، موفق شده تقریبا ۱۰ درصد (به صورت دقیق ۹٫۹۶ درصد) از سهم سیستم‌عامل‌ها را در اختیار خود بگیرد. این پیشرفت و رسیدن به چنین رقمی می‌تواند برای مایکروسافت فوق‌العاده باشد هر چند که در یک ماه گذشته، میزان رشد کمتر از ۱ درصد بوده است.

طبق چارت منتشر شده توسط این شرکت، همچنان ویندوز ۷ محبوب‌ترین سیستم‌عامل در میان کاربران به حساب می‌آید که سهم آن ۵۵٫۶۸ درصد است و شاید به این زودی‌ها این رقم تکان نخورد! دیگر سیستم‌عامل‌های مایکروسافت نیز سهمی در حدود ۱۰ درصد داشته و ویندوز ۸٫۱ با داشتن سهم ۱۰٫۳ درصدی، رتبه‌های دیگر را در اختیار دارند. همچنین هنوز بسیاری از کاربران هستند که از سیستم‌عامل منسوخ‌شده Windows XP استفاده می‌کنند که متاسفانه تعداد آنها نیز کم نیست.

به هر حال، مایکروسافت با داشتن سهم ۹۱٫۳ درصدی از میان سیستم‌عامل‌های Desktop، همچنان هم نبض این بازار را در اختیار دارد. هر چند باید اشاره داشته باشیم که در یک ماهه‌ی گذشته نیز این میزان حدود ۰٫۷ درصد کاهش پیدا کرده است که شاید همین موضوع سبب شود تا مدیران مایکروسافت، تلاش داشته باشند که همچنان هم سهم بالای خود در پلتفرم Desktop را حفظ نمایند.

منبع: GSMArena
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟