اخبار

کمپانی شیائومی در پی ساخت نسل جدید حسگرهای اثرانگشت است

کمپانی شیائومی به دلیل قیمت‌های بسیار پایین و بازاریابی افسارگسیخته‌اش به‌عنوان یکی از تخریب‌کنندگان بازار تلفن‌های همراه هوشمند شناخته می‌شود. بااین‌حال  این کمپانی به لحاظ فناوری و نوآوری نیز به رقبای خود نزدیک شده است. البته شیائومی به‌عنوان اولین کمپانی ارائه‌دهنده فناوری‌هایی نظیر دوربین دوگانه، ناچ صفحه‌نمایش و صفحه‌نمایش بلندقامت مطرح نیست اما به دنبال تغییر این شرایط است. با موبایلستان همراه باشید.

شیائومی در پی ساخت نسل جدید حسگرهای اثرانگشت است

مطالب مرتبط

لین بین به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران کمپانی شیائومی به‌تازگی ویدئویی را وی بو پست کرده است که طرح مفهومی تلفن همراه هوشمندی را به نمایش درمی‌آورد که از اسکنر اثرانگشت زیر صفحه‌نمایش بهره‌مند‌است. شما می‌توانید اثرانگشت خود را تنها با یک لمس در حافظه این همراه هوشمند ثبت کنید و بعدازآن با ضربه شدن به هر نقطه از صفحه‌نمایش، تلفن همراه یادشده را قفل‌گشایی کنید.

بر اساس ادعاهای ارائه‌شده توسط لین بین، محدوده قفل‌گشایی این سیستم جدید در حدود 50 میلی‌متر در 25 میلی‌متر است که 5 برابر بیشتر از محدوده تعریف‌شده برای حسگرهای اثرانگشت فعلی و 15 برابر بیشتر از اسکنرهای استاندارد به‌کاررفته در بدنه پشتی همراه‌های هوشمند شیائومی است. البته این فناوری جدید نه‌تنها محدوده لمس انگشت برای قفل‌گشایی را بیشتر می‌کند بلکه سریع و قابل‌اطمینان نیز هست. به‌این‌ترتیب اشخاص می‌توانند ازاین‌پس و با ورود این نوآوری جدید به بازار، بدون نگاه کردن به تلفن‌های همراه هوشمند خود آن‌ها را قفل‌گشایی کنند.

اگرچه این فناوری به نظر بی‌نقص می‌آید و روی بدنه جلویی تلفن همراه هوشمند شیائومی می 8 نیز تست شده است اما لین بین اظهار داشته است که اگر این فناوری بتواند نظر طرفداران شیائومی را به خود جلب کند، این کمپانی تصمیم خواهد گرفت تا آن را در دستگاه‌های آینده‌اش به کار ببرد.

شیائومی در نیمه اول امسال ۳۴.۷ میلیون تلفن هوشمند فروخته است

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟