اخبار

ثبت اختراع جدید شیائومی برای دوربین‌های دوگانه سلفی

دوربین‌هایی که با حفره‌ای در صفحه‌نمایش قرار گرفته اند مد جدید تلفن‌های همراه هوشمند هستند. در حال حاضر کمپانی‌های سامسونگ و هواوی از این فناوری استفاده کرده‌اند و ثبت اختراع جدید  شیائومی نشان می‌دهد که این کمپانی نیز به‌زودی به این روال خواهد پیوست. با موبایلستان همراه باشید.

ثبت اختراعی جدید از شیائومی برای دوربین‌های دوگانه سلفی

مطالب مرتبط

فهرستی در وب‌سایت دفتر جهانی حقوق مالکیت معنوی (WIPO) به‌تازگی افشا کرد که کمپانی شیائومی برای طراحی دو حفره‌ای صفحه‌نمایش ثبت اختراع جدیدی دریافت کرده است. البته این فناوری شیائومی اندکی متفاوت‌تر از دوربین دوگانه مشاهده‌شده در گلکسی اس 10 پلاس است و شامل قرار گیری دو حفره جداگانه در صفحه نمایش خواهد شد که در نوع خود بسیار کم نظیر است.

درحالی‌که سامسونگ جدید از یک شیار برای دوربین دوگانه سلفی بهره می‌برد اما مطالبق با ثبت اختراع جدید شیائومی می توان حدس زد که پرچم‌دار جدید این کمپانی دو حفره صفحه‌نمایش جداگانه خواهد داشت. بر اساس این فهرست، دومین حفره می‌تواند برای دوربین دوم جلویی یا چراغ اعلانات و سنسور مجاورت به کار برود. همچنین موقعیت قرارگیری این حفره نسبت به حفره دیگر برای این کاربری های متفاوت تغییر خواهد کرد.

این فهرست 24 طراحی متفاوت را شامل شده است به‌طوری‌که در یک چیدمان دو دوربین در یک شمت قرار می‌گیرند و چیدمان بعدی یک دوربین را در سمت راست و دیگری را در سمت چپ قرار داده است. همچنین مدل دیگری نیز این دو حفره را برای کاربری‌های متفاوت به‌صورت جدا از هم در نظر گرفته است. البته عرضه تلفن همراه هوشمندی که مطابق با این ثبت اختراع ساخته شود بسیار طول خواهد کشید اما می در طی ماه‌های آینده شایعات ساخت آن افشا خواهد شد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟