حذف حالت شب در دستگاه‌های سری Xperia XA1

حذف حالت شب در دستگاه‌های سری Xperia XA1

حذف حالت شب در دستگاه‌های سری Xperia XA1

اگر شما نیز تلفن همراه هوشمندی از خط تولید سونی Xperia XA1 را در اختیار دارید و از حالت شب آن لذت می‌برید، متأسفانه خبرهای بدی برای شما داریم. بر اساس گزارش‌های منتشرشده به‌روزرسانی اندروید اوریو برای دستگاه شما قابلیت حالت شب را از بین خواهد برد.

حالت شب درواقع قابلیتی در نسخه نوقای پوسته اندرویدی سونی برای خط تولید Xperia XA1 است که با کاهش رنگ و یا حذف رنگ آبی موجد در تصویر مشاهده صفحه‌نمایش را در شب برای کاربر راحت‌تر می‌کند. منطق پشت این قابلیت این است که نگاه کردن به رنگ آبی موجود در صفحه‌نمایش موجب می‌شود تا فرد به‌راحتی به خواب نرود و به همین ترتیب کاهش این نور در طول شب به‌راحتی کاربران و داشتن خواب درست کمک می‌کند. در مقابل بسیاری از نرم‌افزارها تیز قادر هستند تا بر اساس انتخاب کاربر رنگ آبی را با استفاده از تنظیمات دستی یا به‌صورت خودکار بعد از غروب آفتاب از بین ببرند.

سونی این قابلیت را دقیقاً در درون سیستم‌عامل Xperia XA1 ارائه کرده بود و نیاز کاربر برای نصب نرم‌افزارهای سوم شخص را از بین برده بود. بااین‌حال زمانی که کاربران تلفن همراه هوشمند خود را به اندروید اوریو به‌روزرسانی کنند این ویژگی را از دست خواهند داد و می‌بایست دوباره به نرم‌افزارهای سوم شخص رجوع کنند.

سونی از این امر آگاه است و حتی در ای رابطه با کاربران خود در توئیتر نیز صحبت کرده است. ازآنجایی‌که خط تولید Xperia XA1 تنها تلفن‌های همراه هوشمند سونی باقابلیت حالت شب هستند و پیام توئیتری رسمی از جانب سونی اظهار داشته است که این کمپانی تصمیمی برای افزودن این قابلیت به اندروید اوریو ندارد، می‌توان نتیجه گرفت که حالت شب در تمامی خط تولیدهای سونی به پایان خود نزدیک شده است.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو اولین دوره‌ی رقابت‌های المپیک با پخش زنده‌ی ۸K با همکاری سونی و پاناسونیک

بااین‌وجود کاربرانی که از این امر نومید شده‌اند می‌توانند برای راه‌حل جایگزین گوگل پلی استور را مشاهده و بررسی کنند یا به خریدن دستگاه‌های دیگری که چنین قابلیتی را ارائه می‌دهند فکر کنند که البته راه‌حل دوم چندان مقرون‌به‌صرفه نیست و استفاده از نرم‌افزارهای سوم شخص می‌تواند راه‌حل مناسب‌تری باشد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی