آتش گرفتن آیفون ۷ باعث سوختن یک خودرو شد !

داستان غم‌انگیزی که با عرضه گلکسی نوت ۷ (Galaxy Note 7) گریبان‌گیر سامسونگ شد ضرری ۱۷ میلیارد دلاری را به این شرکت رسانید. به دنبال آن برخی از افراد برای چشم بادامی‌ها ناراحت شدند در حالی که دیگران با تمسخر و اینکه مهندسین این شرکت نمی‌توانند حتی یک گوشی هوشمند را تولید کنند، دست به تمسخر آنها زدند. اما حالا توجه همگان به اپل و پرچمدارانش جلب شده و یک ایراد فنی حتی کوچک، می‌تواند آبروی اپل را به خطر بیندازد. تصور می‌کنید آتش گرفتن آیفون ۷ (iPhone 7) می‌تواند دلیل خوبی برای بدبین شدن کاربران باشد؟

البته اهمیتی ندارد که شما جزو کدام دسته از افرادی هستید که پیشتر به آنها اشاره کردیم، اما گزارش جدید که از آتش گرفتن آیفون ۷ منتشر شده، سر و صدای زیادی را در فضای مجازی به پا کرده است. بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده، فردی با نام One Mat Jones برای آموزش موج‌سواری، به ساحل رفته و آیفون ۷ خود که تنها هفت روز از خرید آن گذشته را زیر لباس‌هایش قرار می‌دهد. اما زمانی که آقای جونز به سوی خودروی خویش باز می‌گردد، متوجه دود سیاه و غلیظی در اطراف اتومبیل می‌شود. اینطور که وی اشاره کرده، هوای داخل خودرو بسیار داغ بوده و لباس‌ها و بخش زیادی از بخش صندلی در کنار پرچمداری که تنها یک هفته از خرید آن گذشته، همگی سوخته بودند.

آقای جونز صراحتا اعلام کرده که در طول این یک هفته، هیچ آسیب مکانیکی به دستگاه وارد نشده و او تمام مدت نیز از شارژر اختصاصی آیفون ۷ استفاده کرده است. به دنبال این موضوع مدیران اپل بدون هیچ اظهار نظری در مورد این حادثه، از آغاز تحقیقات خود در رابطه با آن خبر دادند.

 

آتش گرفتن آیفون 7

هر چند زمانی که صحبت از “ساحل، موج‌سواری و داخل خودرو” می‌شود، ممکن است ذهن عده‌ای سمت گرمای بسیار زیاد محیط رود، اما با پوشیده بودن این گوشی با لباس و عدم تماس مستقیم با نور آفتاب، باز هم احتمال آتش گرفتن آیفون ۷ وجود دارد؟

این، دومین باری‌ست که چنین خبری در مورد پرچمداران اپل منتشر می‌شود؛ پیش از این هم شاهد انتشار تصاویری از منفجر شدن باتری آیفون ۷ پلاس و آسیب مکانیکی جدی به دستگاه بودیم که البته نتیجه تحقیقات اپل در مورد آن مشخص نشد. با این حال هیچ دلیلی برای نگران شدن وجود ندارد، اگرچه بهتر است اخبار تحقیقات اپل در مورد آتش گرفتن آیفون ۷ را دنبال کنید.

 

آتش گرفتن آیفون 7

آتش گرفتن آیفون 7

منبع :Phonearena

مطلب پیشنهادی