اخبار

اپل در سال جاری به رکورد فروش یک میلیارد آیفون دست خواهد یافت

آیا استیو جابز فقید در ۹ ژانویه‌ی سال ۲۰۰۷ درحالی‌که اولین محصول آیفون را در دست داشت، هرگز تصور می‌کرد که ۹ سال بعد این محصول انقلابی به رکورد فروش یک میلیارد برسد؟ بر اساس آمارهای منتشر شده، اپل توانسته تا سال ۲۰۱۵ به میزان ۸۹۶ میلیون گوشی آیفون را به فروش برساند. اگر اپل بتواند ۵۰ میلیون آیفون را در سه ماهه‌ی اول و ۴۴ میلیون آیفون را در سه ماهه‌ی جاری به فروش برساند، در تابستان امسال تنها ۱۰ میلیون گوشی آیفون با یک رکورد تاریخی یعنی فروش یک میلیارد آیفون فاصله خواهد داشت.

اگر آیفون SE موفقیت مورد انتظار اپل را برآورده کند، اپل در ماه جولای و سه ماه قبل از معرفی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس، می‌تواند به رکورد فروش یک میلیارد گوشی دست یابد. اگر بخواهیم آمار دقیق تحلیلگران ساکن خیابان وال استریت را بیان کنیم، آن‌ها شرط بسته‌اند که اپل در روز ۲۰ جولای ۲۰۱۶ به این رکورد تاریخی دست خواهد یافت. خالی از لطف نیست که بدانید اپل در سال ۲۰۱۴ توانست به رکورد فروش یک میلیارد دستگاه مبتنی بر iOS برسد. این دستگاه‌ها آیفون، آیپد و آیپاد می‌باشند.

اپل با عرضه‌ی اولین محصول آیفون در دو روز ابتدایی توانست ۲۷۰ هزار واحد از آن گوشی را به فروش برساند؛ این آمار تا ماه سپتامبر ۲۰۰۷ به یک میلیون دستگاه رسید. گوشی iPhone 3G در همان هفته‌ی اول ۱ میلیون دستگاه را به فروش رساند که همه‌ی تحلیلگران را در شوک فروبرد. این آمار را با فروش ۱۳ میلیون iPhone 6s و iPhone 6s Plus در هفته‌ی ابتدایی مقایسه کنید. اگر این رشد فزاینده را در نظر بگیرید، خواهید دید که بیش از نیمی از آیفون‌های فروخته‌شده متعلق به دو سال اخیر می‌باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا