اخبار

تحریم هواوی توسط گوگل خبرساز شد

شرکت هواوی در زمینه رشد و توسعه اندروید در جهان نقش ارزنده ای ایفا می کند. شرکت هواوی در سطح جهان شرکای تجاری بسیاری دارد که در زمینه رشد و توسعه اندروید نقش قابل توجهی دارند و برای کاربران نیز  مفید هستند.

برنامه هواوی این است که همه بروزررسانی ها را برای همه گوشی های اندرویدی جهان ارائه خواهد کرد و خدمات پس از فروش خود را توسعه و گسترش خواهد داد. این سخن در مورد توسعه و فروش محصولات و آرشیوهای انبارها صادق است و شرکت برنامه ریزی کرده که این محصولات هر چه زودتر به دست خریداران برسد.

شرکت هواوی در زمینه توسعه و رشد نرم افزارهای ایمن و پایدار در سطح جهان نقش قابل توجهی دارد و دوست دارد که همه بتوانند از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری این شرکت بهره مند شوند. کاربران شرکت هواوی در سطح جهانی کاربران بسیار زیادی دارد.   گوگل در اقدامی نابهنگام، شرکت هواوی را تحریم کرد و بنابراین بروزرسانی اندروید برای کلیه کاربران شرکت هوای از این به بعد ناممکن خواهد بود.

شرکت هواوی تصمیم گرفته که کلیه محصولات خود را در فروشگاه های آنلاین دیگری به فروش برساند و فروشگاه اپلیکیشن گوگل، یوتیوب دیگر محصولات شرک هواوی را عرضه نمی کنند. شرکت هواوی این چنین روزی را پیش بینی کرده بود و بنابراین سیستم عامل منحصر به فرد خود را ایجاد کرده تا کاربران این شرکت بتوانند از این سیستم عامل استفاده کنند. البته شرکت هواوی زمانی را برای معرفی این سیستم عامل مشخص نکرده ولی انتظار می رود که در آینده نزدیک این خواسته شرکت محقق شود.

هواوی از فروشندگان منتخب خود به طور ویژه ای تقدیر کرد

شرکت هواوی علی رغم تحریم های گوگل، تصمیم گرفته که نرم افزارها و سیستم عامل خود را بروزرسانی  کرده و مشخص شده که تحریم های گوگل هرگز نمی تواند این شرکت را از محقق کردن اهداف خود بازدارد. مهندسان این شرکت تصمیم گرفته اند که نرم افزاری های خود را بروزرسانی کنند تا کاربران بتوانند به جدیدترین و ایمن ترین نرم افزارها دسترسی داشته باشند.

سخنگوی این شرکت درباره ادامه فعالیت این شرکت توضیح چندانی نداد و هرگز اعلام نکرد که علی رغم عدم دسترسی به سرویس های گوگل، کاربران چگونه می توانند به جدیدترین نرم افزارهای این شرکت دسترسی داشته باشند.

شرکت هواوی بزرگ ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در سطح جهان است که طی سال گذشته توانست 208 میلیون گوش همراه را به فروش برساند و بیش از نیمی از بازارهای جهان را تولیدات این شرکت به خود اختصاص داده است. 29% از تولیدات و محصولات این شرکت به قاره سرسبز اروپا صادر می شود و کشورهای اروپایی بزرگ ترین واردکننده محصولات این شرکت چینی هستند. شرکت گوگل در راستای سیاست های دولت ایالات متحده آمریکا، شرکت هواوی را تحریم کرد و امکان بروزرسانی کلیه نرم افزارها و سیسم عامل این شرکت متوقف گردید.

اتحاد همه جانبه برای شکست غول تولیدکننده چینی موبایل

در راستای تحریم شرکت هواوی ، سایر شرکت های آمریکایی نیز این شرکت را تحریم کرده اند تا عرصه اقتصادی را بر این شرکت تنگ کرده و مانع فعالیت های اقتصادی این شرکت شوند. بنابراین مسئولان این شرکت تصمیم گرفته اند که برای خنثی سازی اقدامات شرکت های‌ آمریکایی، کارها و اقداماتی را شروع کنند.

به‌روزرسانی جدیدی برای رفع مشکلات اندروید ۶ در گوشی ال جی G4 منتشر شد

براساس پیش بینی های بسیاری از کارشناسان اقتصادی، شرکت هواوی این حرکت را از خیلی وقت قبل، پیش بینی کرده بود و در انبارها و دپوهای خود، انواع و اقسام تراشه ها را ذخیره و بایگانی کرده بود. حال مسئولان این شرکت منتظر اقدامات بعدی دولت و شرکت های آمریکایی هستند تا آن ها نیز مقابله به مثل کنند.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟