تحلیلگران معتقدند سامسونگ در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ به سود ۷ میلیارد دلاری خواهد رسید

21 تیر 1395

گزارش‌های مالی سامسونگ، امسال به لطف راه‌اندازی دو گوشی Galaxy S7 و S7 Edge که در چند ماه قبل اتفاق افتاد، با نتایج رضایت بخشی همراه شده است. این کمپانی به‌زودی نتایج سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ را منتشر می‌کند. سود اجرایی برای سامسونگ رشد خوبی را نشان می‌دهد.

قبل از انتشار نتایج کوارتر دوم، سامسونگ چندی پیش برآورد مالی خود از سه‌ماهه دوم را منتشر کرده بود. ۶٫۸ میلیارد دلار سود اجرایی برای این کمپانی در سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۱۶ پیش بینی می‌شود. کسب چنین نتیجه‌ای در مقایسه با فروش سامسونگ در سه‌ ماهه مشابه سال گذشته، رشدی ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد. به‌واسطه انتشار این برآورد مالی، ارزش سهام سامسونگ ۲ درصد افزایش یافت.

این کمپانی می‌گوید؛ در بین ماه‌های آوریل تا ژوئن امسال ۴۳ میلیارد دلار درآمد داشته است. این آمار نشان می‌دهد که فروش این کمپانی ۳ درصد افزایش یافته؛ اما سود سالانه آن ۴۱ درصد بالا رفته است. این آمار بهترین نتایج به‌دست آمده در کوارتر دو سال اخیر است. در اوایل ۲۰۱۴ این کمپانی ۷٫۳۴ میلیارد سود اجرایی داشت. درحالی‌که این فقط یک تخمین برای کوارتر دوم است؛ اما تجربه نشان داده که سامسونگ معمولا در پیش بینی‌های خود دقیق بوده است. آمار منتشر شده در پایان همین ماه باید به آمار گزارش شده در بالا، بسیار نزدیک باشد. پایان ماه جاری همه‌چیز مشخص خواهد شد.

پیش بینی سود برای سرمایه‌گذاران بعد از جار و جنجال‌های برآورد اولیه کوارتر دوم، منتشر شد و این کمپانی را همچنان در صدر اخبار نگه داشت. فروش خوب دو گوشی از خانواده گلکسی S سهام‌دران را سامسونگ را به‌شدت خوشحال کرده و باعث شده تا تحلیلگران برآورد کنند که از یک درآمد کلی ۵۰ تریلیون وون کره، حدود ۸ تا ۸٫۲ تریلیون وون سود اجرایی نصیب سرمایه‌گذاران خواهد شد.

احتمال انتشار اپدیت جدید گوشی‌ S6 همزمان با معرفی Galaxy S7

این مقدار یعنی چیزی در حدود ۷ میلیارد دلار آمریکا، که از رقم ۶٫۸ میلیارد دلاری قبلی رشد بهتری را نشان می‌دهد. تا زمان اعلام نتایج کوارتر دوم سامسونگ زمان زیادی باقی نمانده، باید دید پیش بینی این غول کره‌ای چگونه پیش خواهد رفت.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی