تلگرام به درخواست مسئولان ایرانی، کانال‌های غیر اخلاقی را مسدود کرد

05 نوامبر 2015
آموزشی تصویری حذف یک مخاطب‌خاص در تلگرام,مخاطب‌خاص در تلگرام,تلگرام,تلفن همراه,آندروید,آموزشی تصویری,سایت آموزشی موبایلستان

 

Telegram-Messenger

 

طی هفته های گذشته ، اخبار بسیاری پیرامون مشکلات و آینده اپلیکیشن تلگرام در ایران منتشر گردید.بسیاری عقیده داشتند که تلگرام هم به سرنوشتی نظیر وایبر دچار خواهد شد و یا به کل در کشورمان فیلتر می شود.حالا به نظر می رسد که پس از مکاتبات مسئولین ایرانی با شرکت سازنده تلگرام ، نهایتا این شرکت کوتاه آمده و کانال های غیر اخلاقی را در ایران مسدود نموده است.

 

در پی اختلالات و مشکلات اخیر تلگرام ، جلساتی بین وزیر ارتباطات ایران و شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت و همچنین مکاتباتی با شرکت تلگرام در خصوص دلیل اختلالات این شبکه انجام شد. در پی این صحبت‌ها، مسئولان ایرانی اعلام کردند پایین آمدن سرعت و وجود اختلالات در تلگرام هیچ ربطی به دولت ایران ندارد و مربوط به ضعف سرورهای تلگرام است. این مسئله را تلگرام نیز قبول کرد و اعلام کرد که در پی حل این مشکل برای کاربران ایرانی است. اما این پرونده کاملا بسته نماند و، همان‌طور که قول داده شده بود، قرار نیست این شبکه به کل مسدود شود.

 

اما  با راه‌اندازی کانال‌های غیر اخلاقی مشکلاتی برای این پیام‌رسان به وجود آمده است و مسئولان ایرانی حتی احتمال مسدود کردن تلگرام را مطرح کرده‌اند.

 

هفته گذشته تعداد اعضای جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای رای‌گیری مسدود شدن تلگرام به حد نصاب نرسید و بررسی این موضوع به جلسه بعدی این کارگروه موکول شد.

 

از امروز تلگرام درنهایت به خواسته مسئولان ایرانی عمل کرده و کانال‌های غیر اخلاقی را برای ایرانی‌ها غیر فعال کرده است. حالا در این کانال‌ها پیام sorry, this channel is unavailable in your country due to local restrictions نمایش داده می‌شود.

ترفند : آموزش خواندن پیام ها بدون خوردن تیک دوم

 

با این حساب خطر فیلترینگ از بیخ گوش تلگرام گذشت و خیال کاربران ایرانی تلگرام، که این روزها دغدغه کوچ به پیام‌رسان جدیدی داشتند، راحت شد.

 

نظر شما در مرود این اقدامات چیست ؟

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی