• خانه
  • اخبار
  • روتر های وای فای جدید هواوی دارای دستیار صوتی هستند
وای فای روتر

روتر های وای فای جدید هواوی دارای دستیار صوتی هستند

با اضافه شدن دستیار های صوتی جدید از برند های معتبر دنیا و اضافه شدن اسپیکر های هوشمند و با قابلیت دارا بودن دستیار صوتی حال خبر می رسد که هواوی به دنبال عرضه روتر های وای فای با قابلیت دستیار صوتی است. آمریکا و دیگر بازارهای غربی هم‌اکنون تحت سلطه‌ی گوگل اسیستنت و آمازون آلکسا هستند و این دو دستیار دیجیتال به‌صورت محصولاتی فیزیکی نیز در دسترس کاربران قرار دارند و همین امر باعث شده است کاربران استفاده‌ی بیشتری از آن‌ها داشته باشند. احتمالا بازار چین اولین هدف هواوی برای ارائه‌ی دستیار دیجیتال است؛ چراکه هم‌اکنون روترهای وای‌فای این شرکت در چین در دسترس بسیاری از کاربران قرار گرفته‌اند.

به نظر می رسد که هواوی قصد دارد که دستیار صوتی خود را به محصولات متنوع اضافه کند. هواوی تا به این لحظه هنوز هیچ محصولی که به دستیار دیجیتال صوتی مجهز باشد، معرفی نکرده است و فقط در ماه فوریه بود که شایع شد این شرکت چینی از مدتی قبل در حال کار روی یک پروژه است و قصد دارد نتیجه‌ی این پروژه را در آینده به مشتریان عرضه کند. حال به نظر می‌رسد هدف پروژه‌ی یادشده در واقع اضافه کردن دستیار دیجیتال به روتر های وای فای ساخت این کمپانی بوده است. بدین ترتیب روترهای وای‌فای هواوی اولین محصولات ساخت این شرکت خواهند بود که به دستیار صوتی دیجیتال مجهز می‌شوند.

گوشی‌های گلکسی On5 و On7 در چین عرضه شدند

هواوی تاکنون دقیقا اعلام نکرده است که پس از اضافه شدن دستیار دیجیتال به روتر های وای‌ فای ، دقیقا چه امکانات و قابلیت‌هایی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. همچنین هنوز نمی‌دانیم که آیا دستیار دیجیتال هواوی به‌صورت یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای روترهای کنونی این شرکت در دسترس قرار خواهد گرفت یا فقط روترهای وای‌فای جدید از این ویژگی بهره خواهند برد. البته هواوی به این مورد اشاره کرده است که از دستیار دیجیتال برای ذخیره‌سازی داده‌ها و جستجو از طریق دستورات صوتی استفاده می‌کند. همچنین شرکت مورد بحث فعلا در مورد روش کارکرد دستیار دیجیتال خود توضیحات شفافی ارائه نکرده است. مشتریانی که در چین زندگی می‌کنند، می‌توانند امیدوار باشند که هواوی به‌زودی محصولی به بازار این کشور عرضه کند که به دستیار دیجیتال صوتی مجهز شده است. قیمت و زمان عرضه‌ی این محصول نیز تابه‌حال توسط هیچ منبعی اعلام نشده است.

 

مطلب پیشنهادی