ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ، دستیاری برای سلامتی افراد

چگونه سلامتی‌مان را در ماه مبارک رمضان تحت‌نظر بگیریم؟

 

gear-s2-ramazan

 

ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خداست و بنابر نظر پزشکان، روزه گرفتن فواید مختلفی برای بدن انسان دارد. مصادف شدن ماه رمضان با فصل گرما اما داستان را کمی متفاوت کرده است. گرمای هوا، روزهای طولانی و ساعت‌های زیاد عدم نوشیدن آب، ممکن است بعضاً خطراتی را هم متوجه سلامتی روزه‌داران کند. خطراتی که البته با اندکی توجه به شرایط جسمانی و تحت‌نظر گرفتن وضعیت خوراک و کالری مصرفی به سادگی رفع می‌شود. برای این کار هم یک راه ساده وجود دارد. راهی که علاوه بر چک کردن وضعیت سلامتی، دنیایی از امکانات دیگر را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد: ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ.

لیوان‌های آب را بشمار 

مهم‌ترین عاملی که باید در ماه مبارک رمضان، خصوصاً در فصل تابستان و گرمای هوا مدنظر داشت،‌ رسیدن آب کافی به بدن است. موردی که عموماً بعد از افطار و رفع گرسنگی و تشنگی اولیه، به فراموشی سپرده می‌شود و افراد به میزان کمتری آب می‌نوشند. ساعت هوشمند Gear S2 اما با برنامه S Health به کاربران کمک می‌کند تا هر مقدار آبی که می‌نوشند، ثبت کنند و باقی کار را به سامسونگ بسپارند تا به آن‌ها بگوید مجموعاً در طول شبانه‌روز چه مقدار آب نوشیده‌اند، چه مقدار دیگر باید بنوشند و همچنین آنان را در بازه‌های زمانی معین، برای نوشیدن آب، خبر کند. ساعت Gear S2 این کار را در کنار کنترل فعالیت‌های بدنی کاربر انجام می‌دهد و میزان آب موردنیاز بدن را بر اساس آن محاسبه می‌کند.

میزان کافئین بدن را اندازه بگیر

میزان کافئین موجود در بدن، حد استانداردی دارد که باید مرتباً کنترل شود. کافئین زیاد در بدن موجب اضطراب و نگرانی در فرد می‌شود و خطراتی برای سلامت افراد ایجاد می‌کند. ساعت هوشمند سامسونگ، کافئین موجود در بدن را نیز از طریق شمارش تعداد فنجان‌های قهوه‌ نوشیده شده توسط کاربر می‌سنجد و با قیاس آن با میزان فعالیت‌های بدنی روزانه، وضعیت را اعلام می‌کند.

فعالیت‌های بدنی را تحت‌نظر بگیر

بسیاری از افراد در ماه مبارک رمضان،‌ برای حفظ آمادگی جسمانی خود، بین ساعات افطار تا سحر را به ورزش و فعالیت بدنی اختصاص می‌دهند. ساعت Gear S2 با شناسایی نوع فعالیت کاربر ازجمله پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری و‌ دویدن روی تردمیل، موارد مهم را در رابطه با سلامتی شخص، نمایش می‌دهد. این ساعت با استفاده از ویژگی‌های فناورانه و همچنین GPS، مسافت طی شده، میزان کالری مصرفی و ضربان قلب را اندازه می‌گیرد تا کاربران در هرلحظه از وضعیت جسمانی خود و مقدار انرژی که مصرف کرده‌اند، آگاهی یابند. به این ترتیب، افراد می‌توانند برنامه غذایی مناسب خود را تنظیم کنند. همچنین این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا با تعیین کردن سقف هدف برای خود و مقایسه عملکرد خود با هدف،‌ وضعیت‌شان را در انجام فعالیت‌های بدنی بررسی کنند.

 

 ضربان قلب را اندازه بگیر

ضربان قلب هر فرد، یکی از مهم‌ترین نشانه‌هایی است که در تعیین وضعیت سلامتی افراد نقش دارد. این مسئله خصوصاً در ماه رمضان که روزه گرفتن باعث افت فشار در برخی افراد می‌شود، اهمیت پیدا می‌کند. ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ در هرلحظه می‌تواند به سادگی ضربان قلب افراد را اندازه بگیرد و میزان مناسب آن را بر اساس جنسیت،‌ سن و وزن کاربر اعلام کند. به این ترتیب، کاربران در هرلحظه در جریان وضعیت سلامتی خود قرار می‌‌گیرند تا ماه میهمانی خدا را با سلامت کامل و خیال آسوده به پایان برسانند./

 

 

0

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی