اخبار

سرانجام سامسونگ به پرداخت غرامت ۵۴۸ میلیون دلاری به اپل محکوم شد

کمپانی سامسونگ پس از ۵ سال کشمکش قضایی سرانجام به خاطر نقض پتنت های اپل محکوم به به پرداخت غرامت ۵۴۸ میلیون دلاری به این شرکت شد.این شرکت متعهد شده که تا قبل از تاریخ ۱۴ دسامبر ، مبلغ ذکر شده را به اپل پرداخت نماید.

پس از آن که دو شرکت در سال های گذشته زمان زیادی را در دادگاه های بین المللی سپری کردند، دریافت بیش از نیم میلیارد دلار، می تواند کمک زیادی به برنامه های آینده شرکت اپل نماید. اما شرکت سامسونگ نیز با قراردادن بندهایی در این غرامت سعی دارد از آن به سود خود بهره برد و حق باز پس گیری این مبلغ را برای خود قائل شده است، هرچند که شرکت اپل این بندها را رد کرده است.

گفتنی است، شرکت اپل در بهار سال ۲۰۱۱ و در زمانی که پرونده های حقوقی زیادی در خصوص تلفن های همراه در جریان بود، از شرکت سامسونگ شکایت کرد. در سال ۲۰۱۲ دادگاه شرکت سامسونگ را به نقض قوانین حق ثبت اختراع شرکت اپل محکوم کرد و دلایل اصلی آن نیز تشابه ویژگی هایی نظیر کنترل چند انگشتی و tap-tp-zoom بودند. شرکت اپل درخواست غرامت ۲.۵ میلیارد دلاری داشت با این حال دادگاه با غرامت اندکی بیش از ۱ میلیارد دلار موافقت کرد، اما با فرجام خواهی های دو شرکت رسیدگی به این پرونده چندین سال به طول انجامید و شرکت سامسونگ موفق شد ابتدا میزان غرامت را به ۹۳۰ میلیون دلار و سپس به ۵۴۸ میلیون دلار کاهش دهد که در نهایت این مبلغ به عنوان مبلغ غرامت نهایی مورد توافق دو شرکت قرار گرفت.

در نهایت باید گفت با وجود آن که شرکت سامسونگ پرداخت غرامت را پذیرفته است، اما این پرونده همچنان در جریان است و به نظر می رسد ۵ سال حضور در دادگاه های بین المللی برای این دو شرکت، در آینده نزدیک به پایان نرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟